Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 13d. 00:00

Plaukų slinkimas – dažna, tačiau valdoma problema

Plaukų slinkimas – dažna, tačiau valdoma problema
„Beauty by science“ nuotr. / Plaukų slinkimas – dažna, tačiau valdoma problema
Kas mėnesį plaukas ūgteli apie 1-2 cm, o kasdien jų netenkame iki 100. Tai normalu, tačiau, ką daryti, kai plaukų slinkimas tampa nevaldomas, o jų apimtis kasdien akivaizdžiai mažėja?

„Plaukų slinkimas labiau neramina moteris, nors dėl nuplikimo daugiau kenčia vyrai. Plaukų slinkimu skundžiasi apie 70 proc. vyrų ir 30-50 proc. moterų. Nors statistiškai plaukų slinkimas didesnė problema vyrų tarpe, moterys dėl to labiau išgyvena. Plaukų slinkimas neretai sukelia moterims ne tik estetinių, bet ir psichologinių problemų,” – sako Jūratė Šumilienė, VšĮ Centro poliklinikos šeimos gydytoja.

Apie šią problemą kasdien pagalvoja 66 proc. moterų ir daugiau nei 30 proc. moterų vengia kai kurių veiklų, kaip pavyzdžiui, maudymosi baseinuose, apsilankymo kirpyklose dažniau nei kartą per mėnesį, todėl, kad yra įsitikinusios, jog tai dar labiau pablogins jų plaukų būklę.

Kodėl slenka plaukai?

Vyrams plaukai dažniausiai pradeda slinkti viršugalvyje, o moterims jie retėja visoje galvoje. Nepaisant šių skirtumų, plaukų slinkimo priežastys gali būti vienodos.

„Plaukų slinkimą sukeliančių priežasčių tiek moterims, tiek vyrams yra daug. Jos gali būti vidinės ir išorinės. Vidinės – tai netinkama mityba, vitaminų trūkumas, įvairios endokrininės, odos, ar paveldimos genetinės ligos. Išorinės – tai patiriamas stresas, mechaninis dirginimas, netinkamos plaukų priežiūros priemonės,“ – sako gydytoja J.Šumilienė ir pabrėžia, kad vyrams plaukų slinkimą dažniau lemia genetika, o moterims kiti – sutrikimai, tačiau dėl streso, netinkamos mitybos plaukai slenka ir vyrams, ir moterims.

Gydytoja sako, kad nuo streso plaukai gali slinkti kuokštais, o dėl netinkamos mitybos ir vitaminų trūkumo, plaukai gali slinkti nuolat ir net visai išretėti. Natūraliai žmogus per parą netenka 50-100 plaukų. Tačiau jei vargina pernelyg gausus plaukų kritimas, verta susirūpinti savo sveikata ir mityba ir pasikonsultuoti su gydytoju.

Plaukų slinkimą moterims dažnai gali sukelti hormonų disbalansas tam tikrais gyvenimo periodais ir net tam tikros ginekologinės ligos.

„Moterims gana dažna plaukų slinkimo priežastis gali tapti nukraujavimas – gausios menstruacijos, kurias sukelia miomos, endometriozė ar kitos priežastys. Taip moteris netenka geležies, kitų mikroelementų. Vystosi lėtinė mažakraujystė. Moterims plaukai dažniau retėja ir menopauzės metu, o tai lemia pasikeitęs hormonų balansas. Apskritai, moters organizme visą gyvenimą vyksta hormoniniai svyravimai turintys poveikį ne tik plaukų bet ir emocinei būklei ,“ – sako gydytoja D.Keršulytė, VšĮ Karoliniškių poliklinikos Akušerijos ginekologijos skyriaus vedėja.

Tačiau, pasak jos, būna periodų, kai moterys gali džiaugtis patankėjusiais plaukais.

„Nėštumo metu, kai estrogenų lygis būna gana aukštas, moterys džiaugiasi gražiais, patankėjusiais plaukais. Po gimdymo, estrogenai grįžta į įprastinį lygį ir tuomet iškrenta daugiau plaukų. Be to, po gimdymo moteriai pasikeičia gyvenimas, ji patiria didesnį stresą ir nuovargį. Moterims atėjusioms po gimdymo į planinį patikrinimą, ar menopauzės metu, visuomet aptariame, ką reikėtų daryti, jei pasireikštų gausesnis plaukų kritimas nei įprastai. Rekomenduoju moterims pasidomėti maisto papildais, jų sudedamosiomis dalimis ir visuomet siūlau tik tuos, kurių efektyvumas pagrįstas klinikiniais tyrimais. Be to, visuomet pabrėžiu, kad organizmo sveikatai visuomet svarbu subalansuota mityba, poilsis ir judėjimas,“ – sako gyd. D.Keršulytė.

Gamtos įkvėptas ir Prancūzų mokslininkų sukurtas „ginklas“ kovai su plaukų slinkimu

Tokių maisto papildų, kurių efektyvumas būtų pagrįstas klinikiniais tyrimais rinkoje nėra itin daug, nes mokslinės studijos reikalauja itin didelių finansinių investicijų ir ne vienerių metų darbo.

Prancūzijos įmonės „Robertet Group“ mokslininkai, šešerius metus vykdė išsamius tyrimus, kol buvo sukurtas veiksmingas, plaukų slinkimą stabdantis ir jų augimą skatinantis komponentas – miliacinas. Ši patentuota, 100 proc. natūrali medžiaga „KeranatTM" išgaunama iš ekologiniuose Prancūzijos ūkiuose išaugintų sorų, yra naudojama ir neseniai Lietuvos rinkoje pasirodžiusiuose maisto papilduose „Beauty by Science“.

Atlikti išsamūs klinikiniai tyrimai įrodė, kad miliacinas stimuliuoja ląstelių dalijimąsi plauko svogūnėlyje, stiprina jį ir efektyviai stabdo plaukų slinkimą.

„Šiandien rinkoje maisto papildų apstu ir juos nelengva išsirinkti, todėl pirmiausia patarčiau vartotojams įsitikinti gamintojo patikimumu ir pasidomėti, ar buvo atlikti klinikiniai tyrimai, įrodantys maisto papildų efektyvumą. Tuomet tikrai galima tikėti teigiamo poveikio kovojant su plaukų slinkimu,“ – sako šeimos gydytoja J.Šumilienė.

VIDEO: Specialistų komentarai dėl plaukų slinkimo #beautybyscience

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką