Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 21d. 09:00

Po lūžio varginusį peties skausmą išgydė terapija rankomis

Manualinė terapija
Rituels d'Orient, Flickr.com / Manualinė terapija

32-ejų Marciną po patirto peties kaulo lūžio ilgai vargino nuolatinis skausmas ir diskomfortas. Nutaręs išbandyti manualinę terapiją vyras teigė nesitikėjęs, kad gydymu rankomis galima pasiekti tokių rezultatų.

„Aktyviai sportuoju, patinka važinėtis kalnų dviračiu ir motociklu, bėgioti, plaukioti baidare. Ypač mėgstu aktyvias keliones, tačiau pastaroji nebuvo itin sėkminga“, – pasakojo Marcinas.

Ruošdamasis kelionei į Nepalą Marcinas nemanė, kad po jos lauks ilgas ir kantrybės reikalaujantis gydymas. 2015-ųjų spalio mėnesį jis keliavo dviračiu po Himalajus, griuvo ir stipriai susitrenkė petį. Manydamas, kad sužalojimas nėra rimtas, nepaisė skausmo ir tęsė kelionę. Grįžusio į Lenkiją vyro gydytojas nenuramino – diagnozuotas dešinio peties kaulo lūžis, gali prireikti operacijos. Tuo metu Marcino rankos kaulas jau buvo suaugęs, tačiau netaisyklingai, todėl gydytojai siūlė operuoti. „Gydytojas man patarė nuspręsti, ar ryšiuosi operacijai, ar ne. Pasikonsultavau su trimis ortopedais. Jie teigė, kad operacija nėra būtina, todėl nusprendžiau jos atsisakyti“, – pasakojo Marcinas.

Nustebino greitas progresas

Lenkijoje Marcinas gydėsi 4 mėnesius, tačiau rezultatai nedžiugino: vargino nuolatinis skausmas, diskomfortas, buvo sunku atlikti kasdienius, įprastus veiksmus – apsirengti, vairuoti, dirbti kompiuteriu.

„Žinojau, kad prireiks ilgo gydymo, tačiau nemaniau, kad tai užtruks taip ilgai. Nejaučiau progreso, todėl nusprendžiau išbandyti ir kitus skausmo gydymo būdus“, – sako Marcinas. Tarptautinėje logistikos bendrovėje dirbantis vyras paklausė kolegų patarimo, domėjosi, kur galėtų tęsti gydymą. „Vienas mano kolegų rekomendavo Medicinos diagnostikos ir gydymo centrą, esantį V. Grybo g. Kadangi Vilniuje lankydavausi ir darbo reikalais, nusprendžiau kreiptis pagalbos“, – prisimena Marcinas.

Pirmą kartą apsilankiusį Centre Marciną apžiūrėjo kineziterapeutas Audrius Šalavėjus. Marcinas pasakojo, kad terapijos metu jautėsi atsipalaidavęs. „Kineziterapeutas mane informavo, kaip atliks judesius, kokia terapija bus naudojama, tad nerimo nejutau. Po kiekvieno vizito jaučiau vis didesnį progresą, jaučiausi geriau. Gydymą rankomis galiu prilyginti stebuklui ir tikiuosi greitai visiškai pasveikti“, – džiaugėsi Marcinas.

Pritaikyta „Mulligan“ terapija

Kineziterapeutas A.Šalavėjus pasakojo Marcino pirmo vizito metu pastebėjęs, kad atliekant testus – sukant ranką į vidų ir išorę – pacientas jautė stiprų skausmą. „Nuspręsta pacientui taikyti „Mulligan“ terapiją, kurios pagrindinis principas – jeigu žmogus jaučia skausmą judėdamas, atliekama tam tikra mobilizacija (vieno sąnario paviršius stumiamas kito sąnario link). Surandama patogiausia sąnario padėtis ir užfiksuojama rankomis, tuomet vėl atliekamas skausmą provokuojantis judesys. Nuo pirmos sekundės judant skausmas gerokai sumažėja arba visai išnyksta.

Marcinui sėdint, rankomis stabilizavau peties sąnarį, žastikaulį paslinkau į patogesnę padėtį. Pacientui pakartojus peties atitraukimo ir horizontalaus sukimo judesius, skausmas buvo sumažėjęs. Judesį kartojome keturis kartus. Pacientas juto kur kas mažesnį skausmą“, – pasakojo kineziterapeutas A.Šalavėjus.

Traumos (smūgio) metu galėjo būti pažeistos ir aplinkinės struktūros. A.Šalavėjus pastebėjo, kad raktikaulis pasislinkęs, todėl ribojo paciento judesius. Pritaikius „Mulligan“ terapiją, peties raktikaulis rankomis buvo spaudžiamas žemyn, judesys kartojamas. Terapija išbandyta ir pacientui gulint. Atliekant šiuos judesius, pastebėtas ir sutrikimas kakle, tad atlikti ir kaklo pratimai. Rezultatas – 70 proc. sumažėjęs skausmas.

Pasak kineziterapeuto A.Šalavėjaus, antro vizito metu pacientas judėjo daug laisviau, vėl buvo atlikta peties ir klubo terapija, pacientas jautėsi dar geriau, skausmas sumažėjo. „Pacientas teigė, kad jaučiasi labai gerai. Skausmo po peties sąnario lūžio gydymas veiksmingas, tad planuojama dar 2–3 kartus atlikti terapiją ir paciento peties judesiai visiškai atsistatys. Marcinas nebejus skausmo judėdamas. Profilaktiškai bus skiriami pratimai namuose“, – sakė A.Šalavėjus.

Nuskausminamieji ar net chirurgo skalpelis – ne visuomet teisingas pasirinkimas. Kartais žmogaus kūnui tereikia rankų, kuriomis gydoma saugiai ir patikimai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką