TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Po skandalais apipinto direktoriaus atleidimo Vilniaus klinikinė ligoninė turi naują

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius Narimantas Markevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus taryba pritarė siūlymui skirti Narimantą Markevičių Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriumi.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Po kelių mėnesių pertraukos Vilniaus miesto klinikinė ligoninė Antakalnyje vėl turi nuolatinį vadovą. Pasibaigus konkursui Vilniaus taryba patvirtino šios įstaigos direktoriumi ligoninėje ne vienerius metus dirbantį kraujagyslių chirurgą N.Markevičių.

N.Markevičius buvo vienintelis kandidatas konkurse, jis pastaruosius kelis mėnesius laikinai ėjo įstaigos direktoriaus pareigas. Šioje ligoninėje medikas dirba nuo 1998 metų, nuo 2011 metų buvo ligoninės Dienos chirurgijos skyriaus vedėjas, aktyviai dirbo įkuriant šį skyrių. N.Markevičius yra biomedicinos mokslų daktaras, kraujagyslių chirurgas.

Prisistatydamas miesto politikams N.Markevičius neišvengė klausimo apie Vilniaus miesto klinikinės ligoninės ir Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro sujungimo. „Šis klausimas yra svarstomas teismuose, todėl teisine prasme negaliu atsakyti. Bet iš ligoninės, pacientų pusės sujungimas tikrai būtų labai teigiamas sprendimas. Sujungus platesnis bus paslaugų spektras, tad tas sujungimas pacientams tikrai būtų naudingas“, – teigė N.Markevičius.

Teko naujajam direktoriui atsakyti į klausimą, ar jam nėra gaila iškeisti dabartinį savo darbą su žmonėmis į darbą su popieriais. Anot N.Markevičiaus, direktoriaus pareigos taip pat yra darbas su žmonėmis.

Buvusiosios specialiosios ligoninės naujasis direktorius atsisakyti taip pat nenori, tačiau turi viziją, kaip jos galėtų keistis. Esą kartu su miesto savivaldybe, Sveikatos komitetu ir meru ligoninė parengė projektą, kurį ketina patvirtinti Sveikatos apsaugos ministerija ir pagal kurį šioje ligoninėje atsirastų Gerontologijos centras, kuriame būtų teikiamos aukštesnės kokybės vyresnio amžiaus  (po 60 m.) žmonėms.

„Mano asmenine nuomone, ši ligoninė turi būti naudojama pagal paskirtį, kad būtų pagerinta visų vilniečių, Lietuvos piliečių ir svečių sveikata“, – teigė direktorius.

Iš ligoninės, pacientų pusės sujungimas tikrai būtų labai teigiamas sprendimas. Sujungus platesnis bus paslaugų spektras, tad tas sujungimas pacientams tikrai būtų naudingas, – teigė N.Markevičius.

Ankstesnis įstaigos direktorius Henrikas Ulevičius savo pareigų neteko rugsėjo pabaigoje. Kaip tvirtino pats, už nenorą prisidėti prie vykdomos reformos – Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro ir Vilniaus miesto klinikinę ligoninės sujungimo.

H.Ulevičius kreipėsi į teismą, bandydamas įrodyti, kad iš pareigų buvo atleistas neteisėtai. Bet savivaldybės atstovai tvirtina, kad laukti galutinio sprendimo tikrai nėra galima, nes teisminiai procesai gali tęsti ir kelerius metus.

Lapkričio 11-ąją Vilniaus miesto klinikinė ligoninė išplatino pranešimą, kuriame informavo apie ketinimus kreiptis į teismą dėl patirtos žalos. Kaltė dėl to verčiama buvusiam ligoninės vadovui H.Ulevičiui, kurio veiksmai vykdant viešuosius pirkimus atnešė ligoninei, kaip teigiama, 170 tūkst. Lt nuostolių. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką