Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 02, 11:48

Policija: gyventojai nuo pirotechnikos nukenčia dėl neatsargaus elgesio

Gyventojai nuo pirotechnikos nukenčia nesilaikydami jos naudojimo instrukcijų, saugaus atstumo bei sprogdindami petardas neblaivūs, sako policija. Švenčiant Naujuosius metus pirotechnika šį savaitgalį sužalojo 41 žmogų, 10 nukentėjusių yra nepilnamečiai, pranešė Policijos departamentas.
Naujametiniai fejerverkai
Naujametiniai fejerverkai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Nukentėjusieji per šventinį laikotarpį sudaro maždaug pusę visų nukentėjusiųjų asmenų per metus. Pagal dabar turimus skaičius, manoma, kad šiemet nukentėjusiųjų nuo pirotechnikos bus daugiau nei praėjusiais metais. Priežastys: neskaito instrukcijų, nesilaiko saugaus atstumo, fejerverkus naudoja neblaivūs. Pagrindinės priežastys, dėl ko nepilnamečiai nukenčia – jie galvoja, kad viską išmano, kad nesilaiko saugus atstumo, šauna iš rankų, todėl ir nukenčia“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ramūnas Matonis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Ramūnas Matonis

Nuo gruodžio 30 dienos vidurnakčio iki antradienio vidurnakčio pranešta apie 31 nuo pirotechnikos nukentėjusį pilnametį asmenį bei dešimt nepilnamečių. Pirmadienį į Vilniaus ligoninę kartu su tėvais dėl galvos ir kaklo nudegimų bei veido žaizdų atvyko 12-metis. Medikams suteikus pagalbą, berniukas gydomas ambulatoriškai. Jis paaiškino, kad susižalojo tą pačią dieną Trakų rajone, Lentvaryje, Lauko gatvėje, rankose sprogus petardai.

Dar vienas vaikas nukentėjo Vilniaus rajone, Sužionių kaime. Jis po švenčių buvo pristatytas į Vilniaus ligoninę dėl kairės akies sumušimo. Vaikas paguldytas gydymui. 13-metis paaiškino, kad susižalojo rankoje sprogus petardai.

Vilniuje petardas sprogdinęs 30-metis vyras neteko trijų pirštų. Nelaimė įvyko Naujųjų metų naktį, Taikos gatvėje. Vilnietis susižalojo, rankoje sprogus petarda. Jam diagnozuota dešinės plaštakos 1–3 pirštų amputacija. Medikams suteikus pagalbą, vyras gydosi ambulatoriškai.

15min nuotr./Fejerverkai
15min nuotr./Fejerverkai

Taip pat gauti šeši pranešimai apie apgadintą turtą. Naujųjų metų naktį Vilniuje, Upės gatvėje, automobilių stovėjimo aikštelėje, pro atidarytą automobilio „Lexus NX300H“ langą įkritusi petarda išdegino automobilio saloną. Nuostolis ‒ apie 3 000 eurų.

Naujųjų išvakarėse 22.30 val. į Vilniaus ligoninę dėl dešinės plaštakos 1-3 pirštų atvirų lūžimų kreipėsi 29 metų vyras. Jis buvo paguldytas gydymui. Nukentėjusysis paaiškino, kad susižalojo apie 22.50 val. Vilniuje, Dzūkų gatvėje, degdamas petardas.

Dar dviem žmonėms Lentvaryje ir Vilniaus rajone petardos apdegino akis. Jie gydomi ambulatoriškai.

Pranešimų apie sužalotus pirotechnikos asmenis buvo gauta ir anksčiau gruodžio mėnesį.

Sutinkant 2016-uosius metus buvo sužaloti 76 žmonės (iš jų 34 nepilnamečiai), vienas asmuo žuvo. Vilkaviškio rajone, Vištyčio miestelyje, sprogusio fejerverko sužalotas vyras neišgyveno – 1986 metais gimęs vyriškis dėl įvairių kūno sužalojimų mirė ligoninėje. Dar vienas vyras (gimęs 1988 metais) per šį sprogimą buvo sužalotas – apdegė veidą ir rankas.

Panevėžio miesto apylinkės teismas nuosprendžiu kaltu dėl sunkios mažamečio traumos prieš keletą metų pripažino petardomis prekiavusį verslininką.

Vienos pirotechnika prekiaujančios bendrovės direktorius, 31 metų panevėžietis V.J. pripažintas kaltu sunkiai sutrikdęs vaiko sveikatą dėl neatsargumo, jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė, vykdymą atidedant dvejiem metams. Teismas nusprendė, kad V.J. ir jo vadovaujama bendrovė turi solidariai apmokėti Panevėžio teritorinės ligonių kasos pateiktą ieškinį dėl berniuko gydymo – 1 tūkst. 140 eurų.

Taip pat bendrovei ir jos direktoriui priteista atlyginti sužeistojo vaiko šeimos patirtą turtinę ir neturtinę žalą – daugiau nei 20 tūkst. eurų.

Nelaimė Panevėžyje įvyko paskutiniąją 2014 metų dieną, apie 10 val. ryto. Dešimtmetis berniukas uždegė petardą, tačiau nespėjo numesti ir ji sprogo rankose. Vaikas patyrė sunkius sužalojimus – neteko akies, jam buvo sužalota plaštaka.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką