Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 7d. 11:21

Prancūzijoje rengiamos devintosios Pasaulinės transplantuotų žmonių žiemos žaidynės „TranSnoWorld 2014“

Žiema Kitsteinhorne
Slidinėjimas
Pasaulinės transplantuotų žmonių žiemos žaidynės vyks sausio 12 – 17 dienomis, La Chapelle d’Abondance poilsiavietėje esančioje Prancūzijoje. Žaidynės vyksta kas dvejus metus, šiemet dalyvaus 25 šalys: 300 transplantuotų žmonių ir 50 transplantuotų vaikų. Jaunieji dalyviai varžysis dėl prizo – Nikolajaus taurės. Žaidynių šūkis – „Organo dovana, gyvenimo dovana!“

Žaidynių svetainė

Nikolajaus taurė buvo įkurta Nikolajaus Green‘o atminimui. Jis – amerikietis berniukas, kuris žuvo Italijoje, ir tėvai nusprendė paaukoti jo organus donorystei.

Tai du kartus per metus vykstantis renginys, kuris yra kaip atskiras įvykis pasaulinėse žiemos transplantuotų žmonių žaidynėse, skirtas 4 – 17 metų transplantuotiems vaikams iš viso pasaulio. Į šį renginį jie yra kviečiami savaitę praleisti su sniego pramogomis. Čia vaikai mokosi slidinėti, bendrauja su kitais transplantuotais vaikais, taip gaudami pasitikėjimo savimi ir linksmai praleisdami laiką.

Pasaulinių žiemos transplantuotų žmonių žaidynių tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie organų donorystę ir transplantaciją, padidinti organų donorų skaičių Prancūzijoje ir kitose valstybėse, taip pat skatinti dalyvaujančių transplantuotų žmonių gerovę ir reabilitaciją.

Pasaulinės transplantuotų žmonių žaidynės vyksta jau daugiau kaip 25 metai. Pirmosios žaidynės vyko 1978 metais Portsmuto mieste Didžiojoje Britanijoje. Tai buvo tarptautinis renginys, kuriame dalyvavo komandos iš Prancūzijos, Vokietijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Jungtinių Amerikos Valstijų. Pirmose transplantuotų žmonių žaidynėse dalyvavo 99 varžovai, ilgainiui šios žaidynės „išaugo“ ir dabar pritraukia iki 1500 dalyvių iš 56 pasaulio šalių.

XV Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės vyks Lietuvoje

Šiais metais Lietuvoje (Vilniuje), liepos 12–16 dienomis vyks XV Europos žmonių su persodintomis širdimis ir plaučiais sporto žaidynės. Šios žaidynės vadinamos gyvenimo švente. Jos organizuojamos kas dveji metai vienoje iš valstybių narių ir susideda iš 20 lengvosios atletikos rungčių, dalyviai rungiasi žaisdami tenisą, stalo tenisą, tinklinį, badmintoną, golfą, varžosi dviračių sporte ir plaukimo rungtyje.

Daugiau informacijos apie šias žaidynes: www.vilnius2014.lt .

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką