Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Premjero Algirdo Butkevičiaus ir sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio vizitas Kauno klinikose: džiugios kalbos apie reformas

Algirdas Butkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Šaltinis: 15min.lt ir LRT.LT
0
A A

Antradienį popiet Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose lankėsi ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis. Vyriausybės atstovai buvo supažindinti su universitete ir klinikose vykdomais projektais ir ateities planais.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Susitikimas vyko naujoje Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto bibliotekoje, vėliau įvyko trumpa ekskursija po naujus universiteto ir klinikų pastatus. Susitikimo metu svečius pasveikino Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas.

Susitikime pristatyti „ambicingi" tikslai

Susitikime buvo pristatyti trys didžiausi šiuo metu vykdomi projektai: slaugos fakulteto studijų ir mokslo bazės sukūrimas, universiteto infrastruktūros plėtros projektai ir pačios ligoninės plėtros projektas.

„Pagrindinis apsilankymo tikslas – rudenį laukianti nauja sveikatos apsaugos reforma. Taip pat norime pasižiūrėti, kaip sekasi siekti užsibrėžtų tikslų, – teigė A.Butkevičius. – Džiaugiuosi, kad universitetas kartu su klinikų vadovybe labai glaudžiai bendradarbiauja ir turi išsikėlę labai ambicingus tikslus. Ir visa tai yra dėl žmonių”

Sveikatos sistemos reformos

Pasak Vyriausybės vadovo, vizito į Kauno klinikas, kur vienu metu gali būti gydoma iki 2000 pacientų, tikslas – aptarti plėtros projektus ir galimybes įgyvendinti būsimą reformą.

„Tokios ligoninės kaip Kauno ir Santariškių klinikos komunikuos su daugeliu rajonų, teiks skubiąją medicininę pagalbą. Rajonų gydytojai ir slaugytojai galės kreiptis į klinikas. Pagrindinis tikslas – pasižiūrėti, kaip sekasi siekti užsibrėžtų tikslų ir kokios galimybes įgyvendinti reformą, kuri bus pradėta rudenį“, – LRT televizijos naujienų tarnybai kalbėjo premjeras Algirdas Butkevičius.

Ir ministras, ir rektorius rado kuo pasidžiaugti

Sveikatos apsaugos ministras V.Andriukaitis džiaugėsi, kad į Kauną atvyko pranešti gerą žinią: „Pranešame, kad skirsime finansavimą pilnam Kulautuvos korpuso įrengimui, kad tas projektas galėtų startuoti jau kitais metais. Taip pat skirsime lėšų automobilių stovėjimo aikštelei – dokumentai jau yra atiduoti Kauno klinikoms”, – pasakojo V.Andriukaitis.

Dar vienas svarbus dalykas dėl kurio džiaugėsi ministras – faktas, kad klinikinės laboratorijos įrangos dokumentai yra jau pilnai paruošti ir belieka tik juos pasirašyti.

„Džiaugiuosi, kad šių metų priėmimas parodė, jog medicinos mokslus renkasi patys gabiausi šalies vaikai, kurie planuoja savo ateitį sieti su šia šalimi, – kalbėjo prof. habil. dr. R.Žaliūnas. – Tikimės, kad naujos kartos sveikatos mokslo specialistai bus parengti būtent šioje įstaigoje.

Paklaustas apie šiuo metu vykdomus projektus Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto rektorius dalinosi teigiamomis emocijomis: „Esu patenkintas šiuo metu įgyvendinamais projektais ir jų spartumu, žinoma, visada norisi, kad būtų geriau ir viskas vyktų greičiau”, – sakė prof. habil. dr. R.Žaliūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką