Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 2d. 09:57

Prie geležinkelių įsikūrę gyventojai galės internete pasitikrinti, koks triukšmo lygis prie jų namų

Įvykio vietoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Geležinkelis
Valstybinė geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos teiks informaciją projektui Kurgyvenu.lt.

Atviruosius duomenis, susijusius su gyvenamąja aplinka, renkantis ir analizuojantis projektas Kurgyvenu.lt pradėjo bendradarbiauti su Valstybine geležinkelio inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (VGI). Šalių bendradarbiavimas grindžiamas informacijos mainais, kurie leis interneto vartotojams lengviau bei greičiau rasti informaciją apie geležinkelių triukšmo duomenis.

„Projektas siekia pateikti kuo daugiau aktualios bei objektyvios informacijos apie gyvenamąją aplinką. Bendradarbiavimas su VGI leis užtikrinti nuolatinį patikimos informacijos apie geležinkelių dienos, vakaro bei nakties triukšmo lygį atnaujinimą, o tai padės gyventojams aiškiau įvertinti savo esamą arba dar tik planuojamą gyvenamąją aplinką“, – sako portalo Kurgyvenu.lt direktorius Andrius Gintalas.

Iki šiol Kurgyvenu.lt pateikiami geležinkelių triukšmo duomenys buvo gaunami iš atvirųjų duomenų šaltinių, pateikiamų Vilniaus miesto savivaldybės. VGI pateikta informacija apie pagrindinio geležinkelio ruožo Naujoji Vilnia–Kaišiadorys triukšmą leis ne tik tiksliau įvertinti triukšmo rodmenis bei jo pasiskirstymą per parą, tačiau ir išplėsti informaciją geografiškai.

„Tokių duomenų viešinimas teikia didelę naudą verslo subjektams ir valstybės institucijoms jis parodo, kur reikia imtis tam tikrų triukšmo mažinimo priemonių. Gyventojams jis naudingas renkantis būstą – gyvenamosios aplinkos triukšmo lygis daugeliui yra labai svarbus kriterijus“, – sako VGI projektų vadovas Rimtautas Dališanskis.

Pasitikrinti, koks geležinkelių triukšmo lygis yra jų gyvenamoje teritorijoje, gyventojai gali užsukę į portalą www.kurgyvenu.lt ir įvedę savo adresą. Tarp portalo renkamų duomenų – ne tik geležinkelių triukšmo lygis, tačiau ir šildymo kainos, nusikalstamumo lygis 500 m. atstumu aplink pastatą, atstumai, demografinė, oro taršos ir kita aktuali informacija.

Kurgyvenu.lt renka ir analizuoja viešų bei privačių institucijų pateikiamus atviruosius duomenis apie gyvenamąją aplinką ir nekilnojamąjį turtą.

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

08:08
20:36
01:37

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką