Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 kovo 24d. 11:55

Prof. V.Kasiulevičius išdėstė, dėl kokių karantino priemonių sutinka su A.Veryga, ir užsiminė apie elektronines apyrankes

Specialiosios tarnybos ir autobusai laukia atvykstančių keleivių
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Specialios tarnybos ir autobusai laukia atvykstančių keleivių
Pastarieji sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimai sukėlė daug diskusijų tiek medikų bendruomenėje, tiek tarp paprastų ir ypač atvykstančių tautiečių. Šeimos gydytojas, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vyrautas Kasiulevičius taip pat pasidalino dėl jų savo įžvalgomis. Daliai sprendimų jis pritaria, daliai – ne.

„Kur sutinku, o kur nesutinku su ministru A.Veryga?“ – rašo savo feisbuko paskyroje medikas.

1. Sprendimas dėl plakvenilio (vaisto, skirto gydyti reumatoidinį artritą, bet pasaulyje pradėto taikyti gydant COVID-19, kurio prieinamumas Lietuvoje pastarosiomis dienomis buvo apribotas – red.).

Pasak V.Kasiulevičiaus, šio medikamento pardavimus apriboti reikėjo, kadangi šį vaistą turime išsaugoti Lietuvos teritorijoje: „Turime šių medikamentų sukaupti ligoninėms sunkių pacientų gydymui. Pirma tokių sunkių pacientų gydymo patirtis užsienyje ir Lietuvoje teikia vilčių. Todėl šiam sprendimui pritariu.“

2. Privalomas gyventojų karantinavimas.

a) „Dėl žmonių, iš užsienio sugrįžusių po kovo 24 dienos, 14 dienų karantino sutinku su nedidelėmis pataisomis. Tai taiko ne viena šalis. Nors sugrįžę į Lietuvą žmonės dažniausiai jaučiasi gerai, aktyvus mobilumas, simptomai atsiras po 4–5 parų. Galima svarstyti PGR testavimą po 7 parų (COVID-19 susirgimo požymiai vidutiniškai pasireiškia penktą parą) ir išleisti į namus užtikrinant testo kartojimą po 14 parų bei taikant saviizoliaciją. Gali būti, kad tai būtų pigiau, jeigu turėsime pakankamai testų“, – svarstė profesorius.

b) Dėl privalomo visų lengvai sergančiųjų karantinavimo, pasak V.Kasiulevičiaus, yra daug problemų, pavyzdžiui, nepilnamečiai vaikai, kurių nevalia atskirti nuo tėvų, vaikų teisės ir kt. Medikas įsitikinęs, kad tam tikrais atvejais žmonės gali vengti patikros.

„Reikia nepamiršti, kad visuomenėje yra dvi grupės žmonių: vieni laikosi tvarkos, kiti jos nesilaiko. Privalomą karantinavimą atskirose patalpose taikyčiau pastariesiems ir tiems, kuriems būtina užtikrinti tokias sąlygas dėl socialinių veiksnių.

Vietoj visų lengvai sergančiųjų karantinavimo siūlyčiau judėjimo kontrolę pritaikant informacines technologijas, elektronines apyrankes ir užtikrinant paciento buvimo vietos nustatymą. Pažeidus tvarką, taikyti privalomą karantiną atskirose patalpose“, – teigė medikas.

Pavyzdžiui, Lenkijoje veikia tokia tvarka: atsitiktinai pasirinktu metu žmogaus prašoma padaryti selfį taip, kad matytųsi vieta, kurioje jis yra. Jei per 20 minučių negaunama nuotrauka ar nesutampa vieta, atvyksta policija.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:01
06:32
11:02

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką