Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 kovo 18d. 09:43

Prof. V.Kasiulevičius: Lietuva išvengs Italijos scenarijaus, jeigu artimiausią mėnesį laikysis šių principų

Į Kauną atvyko traukinys iš Vokietijos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Į Kauną atvyko traukinys iš Vokietijos

Pasak šeimos gydytojo, Vilniaus universiteto profesoriaus Vytauto Kasiulevičiaus, tikėtina, kad laikantis žemiau išvardintų priemonių, oro temperatūrai pasiekus bent 15 laipsnių bei didėjant oro drėgmei, balandžio pirmomis dienomis susirgimų skaičius šalyje neviršys 500 pacientų, iš kurių ne daugiau kaip 45 bus gydomi intensyvios terapijos skyriuose. Tai leis svarstyti tam tikrų ribojimų švelninimo galimybę, siekiant sumažinti ekonomikos praradimus.

1. Absoliuti sienų ir oro erdvės kontrolė, tik krovininio oro, jūrų ir sausumos transporto judėjimas iš šalies ir į šalies teritoriją.

2. Socialinė distancija – 2 metrai, asmeninės higienos laikymasis (rankų plovimas, kaukės esant simptomams, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas).

3. Jokių susibūrimų, kultūros, sporto ir mokymo veiklų, išskyrus ne daugiau kaip 10 žmonių darbo pasitarimus užtikrinant bent 1 metro atstumą tarp žmonių.

4. Per pastarąsias 2 savaites visi iš užsienio šalių grįžę piliečiai dvi savaites turi izoliuotis namuose. Bet koks kvėpavimo takų susirgimas šiuo laikotarpiu traktuojamas kaip COVID-19 ir nedelsiant tiriamas pagal Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nustatytus algoritmus. Didžiausia susirgimo tikimybė – pirmos 7 paros.

5. Medicinos darbuotojų apsauga – prioritetas užtikrinant sveikatos apsaugos sistemos atsparumą COVID-19. Visi dirbantys privalo turėti visas būtinas apsaugos priemones, įskaitant FFP2 ar FFP3 respiratorius, pirštines, veido apsaugą bei specialią aprangą. Visi su galimai infekuotais pacientais dirbantys medikai, nepaisant jų simptomų, privalo būti tiriami kas 7 dienas atliekant PGR mėginį. Lietuvai šiuo metu papildomai reikia ne mažiau kaip 100 tūkst. individualios apsaugos komplektų, į kuriuos įeina jau anksčiau paminėtos priemonės, įskaitant ne žemesnės kaip FFP2 klasės (pageidautina FFP3) respiratorius.

6. Molekulinės diagnostikos (PGR) tyrimų apimtys šalyje iki protrūkio pabaigos turi būti didesnės nei 500 tyrimų per dieną, prioritetą skiriant rizikos grupėms, t. y. buvusiems užsienio valstybių teritorijose, jų šeimos nariams bei artimiems kontaktams. Visų karščiuojančių pacientų testavimas PGR metodu, siekiant išaiškinti COVID-19 prioritetą, turi būti atliekamas vyresniems nei 60 metų amžiaus asmenims, taip pat sergantiesiems keturiomis lėtinėmis ligomis (lėtinė obstrukcinė plaučių liga, hipertenzija, koronarinė širdies liga, diabetas).

V.Kasiulevičiaus manymu, didžiausia infekcijos protrūkio bei blogesnio scenarijaus rizika šalyje susijusi su iš užsienio grįžusių asmenų elgesiu per artimiausias dvi savaites. Todėl jis kviečia visus būti pilietiškus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

03:50
22:36
08:58

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką