Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 5d. 13:08

Programėlės, padėsiančios išmaniai pasirūpinti sveikata

Sportuojanti mergina Ypatingos
123RF.com nuotr. / Sportuojanti mergina

Gydytojai jūsų plaučiams jau pranašauja liūdniausią scenarijų, tačiau vis dar griebiatės paskutinės cigaretės? O galbūt netelpate į mėgstamą suknelę, bet vis nepavyksta ramiai praeiti pro torto gabalėlį? Nežinote, kaip atgauti vidinę ramybę užklupus nerimo simptomams ir eilinį kartą išguglinot sau mirtiną ligą? Jei jūs išmani asmenybė, jums padėti gali išmaniosios programėlės, prieinamos tiek IOs, tiek Android vartotojams. Mobilieji pagalbininkai mums siūlo gausybę būdų, kaip spręsti varginančias sveikatos problemas. O ar tai įmanoma, teks nuspręsti išbandžius.

Bevaisis braidžiojamas „Google“, ieškant rakto į iškilusio sveikatos negalavimo priežastį bei gydymą, gali virsti tikru galvos skausmu. Atveriame interneto išminčių patarimų pandoros skrynią, bet, deja, vėl nusiviliame nesulaukusios pagerėjimo. Taupančioms laiką bei nenorinčioms savo sveikatos patikėti mėgėjų išmanymui verta išbandyti programėlę HealthTap, kuri siūlo galimybę greitai ir lengvai pasinaudoti savo duomenų bazėje esančių gydytojų konsultacijomis. Pagal vartotojo sveikatos negalavimo pobūdį programėlė suveda jį su atsakingu gydytoju, kuris, išklausęs paciento problemą, pateikia konkrečiam atvejui pritaikytas rekomendacijas, kaip kuo greičiau pasijusti geriau.

Sušlubavus sveikatai vaistų dėžutės ir informaciniai lapeliai namuose gali sukelti tikrą netvarką. Drugs.com programėlė padės pamiršti popierinių receptų kaupimą lentynose bei leis lengvai ir patogiai pasitikrinti vartojamo vaisto šalutinius poveikius ar reakcijas su kitais vaistais.

Akių sveikatai

Nuolatinis įtemptas skaitymas ar rašymas kompiuteriu bei kontaktas su mobiliųjų telefonų skleidžiama mėlyna šviesa gali tapti tikru pragaru mūsų akims. Laimei, akių ligų specialistai sutaria, jog per didelio akių nuovargio išvengti bei akių sveikatą pagerinti galime reguliariai jas mankštindami. Nors akių raumenų treniruotei atlikti nereikia skubėti į sporto salę, deja, neretai darbų sūkuryje apie tai paprasčiausiai pamirštame ar nežinome, kaip taisyklingai ją atlikti. Nemokama Eye Care Plius programėlė rūpinimąsi regėjimu gali paversti smagia ir nesudėtinga kasdiene rutina. Ji ne tik leis pasitikrinti regėjimo aštrumą, tačiau ir atlikti pratimus, skirtus atpalaiduoti akis, pagerinti jų sveikatą ir gal net išvengti apsilankymo akinių parduotuvėje. Ir visa tai jums kainuos vos kelias minutes laiko kasdien!

Sveikiems įpročiams

Jei mintyse netyla Naujųjų metų priesaikos atsisakyti žalingų įpročių, visos cigaretės virsta paskutinėmis, o vyno taurės – „niekada daugiau negersiu“ pažadais, išbandykite tokias programėles kaip QuitNow!, Smoke Free ar Kwit. Jos leidžia nuolat fiksuoti savo daromą pažangą bei pasitikrinti, kada paskutinį kartą surūkėte cigaretę, prieš kiek cigarečių jau atsispyrėte bei kiek pinigų savo valios pastangomis jau sutaupėte šeimos atostogoms. Panašiu principu veikia ir Sober Time, I am Sober, Sobriety Counter, skirtos padėti atsisveikinti su alkoholiu, kofeinu, cukrumi ar kitomis sveikatai žalingomis priklausomybėmis. Be to, čia rasite ir gausybę turinio, skirto išlaikyti motyvaciją, stebėti ir vertinti pasiektų rezultatų statistiką bei dalintis sėkmėmis ir iššūkiais bendraminčių, kovojančių su sveikatai žalingomis nuodėmėmis kartu, bendruomenėje.

Psichologinei sveikatai

Liūdesio bei niūrios nuotaikos jausmą pažįsta kiekviena. Vis dėlto, kaip žinoti, kada šie simptomai – trumpalaikio streso, PMS ar tiesiog blogo oro pasekmė, o kada jie gali pranešti apie rimtesnes psichikos sveikatos ligas? Moodpath depresijos ir nerimo sindromo testas padės preliminariai įvertinti savo emocinę būseną pačioms ir suprasti, kada palengvėjimui greičiausiai užtektų pasimėgauti karštos vonios terapija, o kada pats metas kreiptis pagalbos į specialistus. Čia taip pat rasite daugiau nei 150 pratimų ir įrankių, skirtų stiprinti savo psichologinę sveikatą.

Tuo tarpu Youper veikia dirbtinio intelekto principu tarsi virtuali apsilankymo psichologo kabinete platforma. Pateikiami trumpi klausimai, skirti paskatinti analizuoti savo minčių ir elgesio modelius, po kurių programėlė apibendrins jūsų pokalbius ir pateiks įžvalgas, padėsiančias geriau suprasti savo emocinę savijautą.

Ar kada patyrėte nenuspėjamą ir nekontroliuojamą baimę mirti, patirti infarktą, netekti sąmonės ar išprotėti? Rootd išmanioji programėlė siūlo receptus palengvinti panikos atakas, kurių metu žmogus gali bemaž velniui sielą parduoti, kad jaustųsi ne vienas bei atgautų vidinę ramybę. Jeigu situacija pažįstama, Rootd gali padėti šiuos nemalonius periodus išgyventi greičiau ir lengviau. Užtenka paspausti raudoną mygtuką, kad gautumėte įvairius pratimus ir būdus, skirtus nusiraminti ir greičiau grįžti į kasdieninio gyvenimo ritmą.

Išmaniųjų gydytojų pasirinkimo mūsų kišenėje apstu. Rūpinimąsi sveikata programėlės gali paversti smagia kasdienine rutina, taupyti mūsų laiką ir atminties resursus. O kiek efektyviai jos gali padėti saugoti bei sugrąžinti prarastą sveikatą, teks nuspręsti išbandžius. Savo mobiliuosiuose telefonuose galime turėti puikius savidisciplinos ir motyvacijos palaikymo įrankius, padedančius siekti sveikatos gerinimo tikslų, greitai ir lengvai gauti profesionalią informaciją ar nusiraminti laukiant eilėje pas gydytoją. Vis dėlto, nevertėtų pamiršti, jog nė vienas išmanus pagalbininkas vis dar negali pakeisti būtinybės apsilankyti pas gydytoją specialistą, kuris diagnozę bei gydymą pritaikytų konkrečiam mūsų atvejui. Taigi leiskime išmaniems pagalbininkams mums padėti, tačiau naudokimės jų teikiama nauda atsakingai.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:17
01:26
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką