TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Psichoterapeuto Aleksandro Alekseičiko knygos pristatyme – aforizmų lietus

A.Alekseičiko knyga "Gyvename kartą, bet ne kiekvieną dieną"
A.Alekseičiko knyga „Gyvename kartą, bet ne kiekvieną dieną“
Šaltinis: 15min
0
A A

„Sakoma, kad psichoterapija – vienintelė sritis, kur pacientas nėra teisus. Bet iš tiesų – ir čia jis yra teisus. Pacientas yra svarbesnis už gydytoją. O šį vakarą už mus svarbesni esate jūs“, – sausakimšai Vilniaus Mokytojų namų svetainėje susigrūdusiems žmonėms šmaikščiai kalbėjo psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trečiadienio vakarą čia vykęs pokalbių knygos „Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną“ pristatymas vos nevirto grupinės psichoterapijos seansu, nes paprašyti užduoti klausimų žmonės psichiatro teiravosi, kaip padėti sielos negalavimų ištiktiems ar priklausomybių kamuojamiems artimiesiems.

Nieko nuostabaus, kad pas A.Alekseičiką žmonės plaukia tarsi pas žiniuonį. Į aštuntą dešimtį įkopusio gydytojo aforizmai, anekdotai ir savitas darbo stilius vieniems kelia susižavėjimą, kitiems – pasibaisėjimą, tačiau abejingų nepalieka.

Knyga „Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną“ – tai ilgas interviu, kuriame A.Alekseičikas pasakoja savo gyvenimo istoriją, profesinį kelią, dalinasi savo įžvalgomis apie ligą, meilę, tikėjimą ir mirtį.

Su psichiatru kalbėjosi ir knygą sudarė portalo Bernardinai.lt vyriausiasis redaktorius Andrius Navickas ir kunigas Arūnas Peškaitis OFM.

„Gyvenimas yra stebuklas. Kiekviena diena – kaip naujas gyvenimas. Ryte tarsi gimstame. Dieną būname vienokie, vakare – kitokie. Kiekvieną dieną gyvename visą savo jau pragyventą gyvenimą, naudojame visą savo patirtį ir galimybes“, – sakė A.Alekseičikas, paklaustas, ką vis dėlto reiškia „gyventi kartą, bet kiekvieną dieną“.

Kiekvieną dieną iš naujo mokančiam gyventi gydytojui, visas žmogaus gyvenimas – amžinybės pavyzdys.

„Esu tvirtai įsitikinęs, kad amžinybė yra ne tai, kas kažkada bus, bet ji skleidžiasi mumyse, ir mes turime į ją įaugti. Mes gyvename ne nuo gimimo iki mirties, bet gyvename nuo Adomo ir Ievos iki Paskutinio teismo“, – knygoje tikina garsus psichiatras.

Anot jo, visos žmogaus baimės kyla iš per mažos Dievo baimės.

„Sovietmečiu, kai klausdavau pacientų, ar jie tiki Dievą, 10 proc. atsakydavo „taip“, 90 proc. – „ne“. O dabar – atvirkščiai: 90 proc. sakosi esą tikintys ir tik likusieji – ne. Tačiau ir seniau, ir dabar, kai paprašau išvardinti dešimt Dievo įsakymų visus iš eilės, niekas nesugeba to padaryti. Taigi viena vertus, žmonės keičiasi, bet kitaip pažiūrėjus – kaip buvo kvaili, taip ir liko“, – juokavo psichiatras-psichoterapeutas A.Alekseičikas.

Gydytojas nuolat kartoja, kad nėra geresnės religijos už krikščionybę. Paklaustas apie ezoterinę literatūrą, jis juokavo, kad, nors jai ir nepritaria – tai vis geriau, nei gerti degtinę.

„Kai kurie žmonės tik tokiu būdu pradeda domėtis savo siela ir sužino, kad ji yra. Tačiau tie, kurie ieško savęs per ezoteriką, vaikšto šunkeliais.

Kad ir reinkarnacijos idėja – ji atrodo gundanti: va, gyvenau blogą gyvenimą, buvau blogas žmogus, tai bent jau būsiu geras sliekas kitame gyvenime. Tai suteikia viltį, kad dar laukia daug gyvenimų ir spėsime pasitaisyti. Bet ne, gyvenimas tik vienas – užtat kiekviena diena gali būti praktinė reinkarnacija“, – aiškino A.Alekseičikas.

--

Gydytojo psichiatro-psichoterapeuto A.Alekseičiko aforizmai iš knygos „Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną“:

Sergate? Dėkokite Dievui, kad Jis jūsų nepamiršo.

Dalis žmonių pateks į pragarą, nes iš mandagumo neišdrįso velniui paprieštarauti.

Neskubėkite atsikratyti beprotybės, neišsiaiškinę, nuo ko ji jus saugo.

Liga – tai saviti kvalifikacijos kėlimo kursai.

Jaunas gydytojas vieną ligą dviem dešimtimis vaistų gydo, o senas gydytojas dvidešimt ligų vienu vaistu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Medicina
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką