Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rizika, kad Ebola išplis Europos Sąjungoje, yra minimali

Vedamas Ebolos virusu užsikrėtęs vyras
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vedamas Ebolos virusu užsikrėtęs vyras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija primena, kad Ebola hemoraginės karštligės protrūkis Vakarų Afrikos regione vis dar kelia didelį tarptautinį susirūpinimą ir laikomas tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai situacija. Atkreipiame dėmesį, kad Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro atlikto pakartotino rizikos vertinimo duomenimis rizika virusui patekti ir išplisti Europos Sąjungoje išlieka minimali.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Nuo 2013 metų gruodžio iki 2014 metų rugsėjo 6 dienos Pasaulio sveikatos organizacijai buvo pranešta apie 4269 susirgimus, įskaitant 2288 mirties nuo Ebola hemoraginės karštligės atvejus. 

Tai pirmas Ebola hemoraginės karštligės protrūkis Vakarų Afrikoje ir yra beprecedentis pagal savo mastą, geografinį pasiskirstymą ir poveikį tankiai apgyvendintose miesto teritorijose. Protrūkis šiuo metu ir toliau sparčiai plinta ir tikėtina, kad dar nėra pasiekęs savo piko. Be to yra manoma, kad oficialiai skelbiami statistiniai skaičiai yra gerokai mažesni ir neatspindi realaus protrūkio masto. Sustabdyti šį protrūkį yra sudėtinga dėl užkrato išplitimo įvairiose vietovėse, įskaitant miesto teritorijas, taip pat dėl tarpvalstybinio bendruomenių judėjimo. Papildomų sunkumų sukelia personalo ir įrangos trūkumas, taip pat pranešama apie saugumo problemas sveikatos priežiūros įstaigose ir karantino centruose.

Įvežtinis Ebola hemoraginės karštligės atvejis Senegale

Senegalo Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų ministerija informavo apie įvežtinį Ebola hemoraginės karštligės atvejį. 21 metų vyras iš Gvinėjos atvyko pas artimuosius į Dakarą (Senegalas). Pasireiškus simptomams vyras kreipėsi į gydymo įstaigą ir buvo gydomas nuo maliarijos, tačiau sveikatos būklei nepagerėjus asmuo paliko gydymo įstaigą. Po kelių dienų vyras hospitalizuotas pakartotinai infekcinių ligų padalinyje. Lygiagrečiai buvo gauta informacija iš Gvinėjos apie dingusį iš stebėjimo asmenį, kuris, kaip įtariama, galėjo išvykti į kaimyninę šalį. Gavus laboratorinį Ebola viruso patvirtinimą, asmuo nedelsiant buvo izoliuotas, nustatyti kontaktiniai asmenys ir vykdomas jų sekimas. Apie tolimesnį Ebola hemoraginės karštinės plitimą nepranešama, todėl Senegalas nėra priskiriamas prie protrūkio paveiktų valstybių.

Trys patvirtinti atvejai Port Harkorte Nigerijoje

Pranešta apie tris patvirtintus Ebola hemoraginės karštligės atvejus antrajame pagal dydį Nigerijos uoste ir naftos pramonės centre Port Harkorte. Minėti atvejai yra tiesiogiai susieję su įvežtiniu atveju Nigerijos sostinėje Lagose, asmuo buvęs karantine Lagose, atvyko į Port Harkortą ieškodamas gydymo. Ko pasekoje vienas iš gydžiusių gydytojų susirgo ir mirė nuo  Ebola hemoraginės karštligės. Kadangi Ebola virusas išplito tarp sveikatos priežiūros darbuotojų, kurie turėjo daug tiesioginių kontaktų bendruomenėse, Nigerijos epidemiologai stebi daugiau kaip 200 kontaktinių asmenų.

Ebola viruso protrūkis Kongo Demokratinėje Respublikoje

Kongo Demokratinės Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie Ebola hemoraginės karštligės protrūkį Kongo Demokratinės Respublikos Pusiaujo provincijoje. Protrūkio metu iš viso identifikuota 62 įtariami Ebola atvejai, įskaitant 35 asmenų mirtį. Protrūkis prasidėjo susirgus vienam asmeniui, kuris užsikrėtė valgydamas žvėrieną. Nėra jokių tiesioginių šio protrūkio sąsajų su protrūkiu Vakarų Afrikos valstybėse. Kongo Demokratinės Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija informavo kad imasi visų priemonių siekiant  užkirsti kelią tolimesniam viruso plitimui. Nuo 1976 metų tai yra septintas Ebola viruso protrūkis Kongo Demokratinėje Respublikoje.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija informuoja, jog Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro atlikto pakartotino rizikos vertinimo duomenimis rizika virusui patekti ir išplisti Europos Sąjungoje išlieka minimali.

Rugpjūčio 8 d. Pasaulio sveikatos organizacija, atsižvelgdama į Komiteto ekstremalių situacijų klausimais nurodymus, pagal Tarptautines sveikatos priežiūros taisykles paskelbė, kad Ebola hemoraginės karštligės protrūkis laikomas tarptautinio masto ekstremalia visuomenės sveikatai situacija, kuri iki šiol nėra atšaukta. Visoms šalims rekomenduojama nenustatyti visuotinio draudimo keliauti arba vykdyti prekybą, tačiau Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atidėti nebūtinas keliones į protrūkio paveiktas šalis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką