2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Artėja maudynių sezonas: 9 svarbūs plaukimo trenerio patarimai

Prasidėjus maudynių sezonui, specialistai ragina neprarasti budrumo ir atsargumo. Net jeigu ir mokate plaukti, tai dar nereiškia, kad vandenyje būsite saugūs.
Maudynės
Maudynės / Vida Press nuotr.

Patarimais, kuriuos reikėtų prisiminti prieš lipant į vandenį, dalijasi sveikatingumo klubo „Impuls“ plaukimo akademijos treneris Kęstutis Steponavičius.

Asmeninio albumo nuotr./Kęstutis Steponavičius
Asmeninio albumo nuotr./Kęstutis Steponavičius

1. Išmokite plūduriuoti vandens paviršiuje. Tai vienas pagrindinių dalykų, kurį reikėtų mokėti tam, kad atvirame vandenyje jaustumėtės saugiai. Įvaldę būtiniausius judesius ir išmokę išlaikyti tinkamą kūno padėtį, galėsite ilgą laiką neprarasdami jėgų plūduriuoti net ir vietose, kuriose nesiekiate dugno.

2. Įvaldykite kelis plaukimo būdus. Tam, kad plaukiant atvirame vandens telkinyje galėtumėte pailsinti skirtingas raumenų grupes ar atgauti kvėpavimą, kartais tenka pakeisti plaukimo būdą. Todėl labai svarbu mokėti plaukti keliais būdais, bei esant reikalui nesunkiai pakeisti plaukimo stilių. Jeigu ketinate atvirame vandenyje plaukti toliau nuo kranto, turite išmokti baseine nesustodami nuplaukti ne mažiau nei 400 m.

3. Plaukiant laisvu stiliumi (krauliu), išmokite kvėpuoti į abi puses. Plaukiant atvirame vandenyje gali tekti susidurti su nepatogiu bangavimu, saulės spinduliais ar kitais blaškančiais faktoriais, dėl kurių reiks pakeisti kvėpavimo pusę. Dėl to labai svarbu mokėti kvėpuoti į abi puses.

4. Įpraskite įlipti ir išlipti iš baseino per šoninę sienelę neliesdami dugno ir neatsispirdami. Tokiu būdu galima iš dalies simuliuoti situaciją, kuri ištinka lipant į valtį vietose, kur yra gilu ar nežinomas dugnas. Išmokus tai padaryti baseine, sumažės nelaimių rizika ir atvirame vandenyje.

5. Į vandenį ant kojų šokite tik mokėdami tai daryti taisyklingai. Išmokus taisyklingai įšokti į vandenį ant kojų, sumažėja traumų tikimybė. Netinkamai įšokus į vandenį, pasekmės gali būti labai skaudžios. Tai gali baigtis netgi kojų ar kaklo slankstelių lūžiais.

6. Derinkite technikos, greičio ir ištvermės treniruotes baseine. Norint vasaros sezonu džiaugtis vandens malonumais, reikėtų plaukimo neapleisti ir ne sezono metu bei treniruotis baseine. Jame galima atlikti specialius pratimus, kurie atvirame vandenyje būtų per sunkūs. Žiemą plaukimo treniruotes treneris rekomenduoja derinti su kita fizine veikla. Tai padeda gerinti jėgos savybes, kurias ugdyti vien tik vandenyje būtų per sudėtinga.

Fotolia nuotr./Šuolis į vandenį
Fotolia nuotr./Šuolis į vandenį

7. Plaukiokite su kompanija. Labai svarbu atvirame vandenyje neplaukti vienam arba bent pasirūpinti, kad kas nors stebėtų situaciją nuo kranto. Net ir nežymiai pasikeitus sąlygoms gali apimti nerimas ar išgąstis, dėl kurio pradės trūkti oro ar net ištiks mėšlungis. Jei tai atsitinka viduryje ežero, visų pirma, reikėtų pasistengti susitvarkyti su savo emocijomis ir nusiraminti. Jei yra galimybė, pabandykite pasišaukti pagalbos. Pasistenkite pratampyti ar pamasažuoti sustingusį raumenį. Galite bandyti plaukti pakeitę plaukimo būdą. Tačiau visa tai pavyks tik tada, jei atgausite savitvardą. Jei ketinate ilgesnes distancijas plaukti vieni – įsigykite gelbėjimosi plūdę.

8. Nelipkite į vandenį išgėrę alkoholio. Alkoholis yra pagrindinė mirties bei traumų vandenyje priežastis. Pavartojus alkoholio dingsta atsargumo jausmas, labai suprastėja orientacija. Neblaivūs žmonės stipriai pervertina savo galimybes ir neapskaičiuoja turimų jėgų, kurios paprastai baigiasi vos po kelių grybšnių.

9. Pasirinkite tinkamą aprangą. Plaukimui skirta apranga neprisigers vandens, nevaržys judesių. Prigludusi sintetinio pluošto medžiaga tam tikromis aplinkybėmis padeda palaikyti kūno šilumą ir plūdrumą. Jei vandens temperatūra atvirame vandenyje žemesnė nei 20 laipsnių, patartina plaukioti dėvint plaukimo kepurėles. Taip pat taisyklingas plaukimas, pasak K.Steponavičiaus, nei atvirame vandenyje, nei baseine neįsivaizduojamas be plaukimo akinukų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką