Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rūpindamiesi sveikata gyventojai derina privatų ir valstybinį gydymą

Peršalimas
Fotolia nuotr. / Peršalimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Beveik pusė šalies gyventojų yra naudojęsi privačios medicinos paslaugomis. Iš jų 6 proc. naudojosi tik privačių gydymo įstaigų paslaugomis, o 38 proc. – ir privačių, ir valstybinių įstaigų paslaugomis. Galimybę plėtoti privačios medicinos paslaugas šalyje patvirtina tai, kad daugiau kaip pusė (55 proc.) gyventojų sutiktų mokėti už šeimos gydytojo apsilankymą namuose.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Privačiose gydymo įstaigose gyventojai dažniausiai lankosi pas odontologijos (59 proc.), šeimos medicinos/pediatrijos (46 proc.), ginekologijos–akušerijos (31 proc.), akių ligų (20 proc.) ir širdies ligų (18 proc.) specialistus.

„Privačių gydymo įstaigų paslaugomis naudojasi kas antras Lietuvos gyventojas, o per pastaruosius dvejus metus naudojimasis paslaugomis netgi augo keliais procentais. Tai įrodo, kad privačios medicinos įstaigos tapo ypač reikšminga sveikatos sistemos dalimi, – sako Andrius Jonutis, privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita” generalinio direktoriaus pavaduotojas pardavimui ir rinkodarai. – Vertinant tai, pas kokių medicinos sričių specialistus gyventojai lankosi dažniausiai, galima daryti išvadą, kad privati medicina gyventojams reikalinga ne tik dėl specifinių paslaugų, tačiau ir dėl tokių, kurių prireikia pakankamai dažnai.”

Pasak A. Jonučio, lyginant su 2012 m., pagrindinės aplinkybės, dėl ko pasirenkamos privačios medicinos įstaigos, nepasikeitė, tačiau jos tapo svarbesnės.

47 proc. gyventojų renkasi privačios medicinos įstaigą, kai yra poreikis greitai patekti pas gydytoją–specialistą, 39 proc. – kai yra poreikis greitai atlikti tyrimus, sužinoti negalavimo priežastį ir gauti gydymą bei kai yra poreikis atlikti tyrimus, kurių valstybinėse įstaigose reikėtų ilgai laukti. Lyginant su 2012 m., labiausiai augo (6 proc.) poreikio pateikti pas aukštos kvalifikacijos gydytoją svarba pacientams.

„Remdamiesi penkiolikos metų darbo Lietuvos ir užsienio rinkose patirtimi, pastebime, kad Lietuvoje privačios medicinos paslaugas žmonės labiausiai vertina ir renkasi dėl lankstumo ir operatyvumo. Taip pat galima išskirti, kad pacientai didelį dėmesį skiria medicinos įrangai, o tai skatina privatų medicinos sektorių papildomai investuoti į pažangiausių sprendimų taikymą. Beje, šiais klausimais pacientų iš Lietuvos ir užsienio nuomonė sutampa – pastarieji taip pat išskiria gydytojų kvalifikaciją, gydymo kokybę ir įrangą”, – teigia A. Jonutis.

Pasak A. Jonučio, privačios medicinos įstaigos paslaugų kokybe ir orientacija į pacientą užsitarnavo jų pasitikėjimą, o tai gali lemti privačios medicinos paslaugų plėtrą.

Kaip rodo tyrimas, daugiau kaip pusė gyventojų sutiktų mokėti už šeimos gydytojo apsilankymą namuose. Vidutiniškai daugiau (48,72 Lt) sutiktų mokėti tie, kurie naudojasi tik privačių gydymo įstaigų paslaugomis. Tie, kurie naudojasi ir valstybinių, ir privačių gydymo įstaigų paslaugomis, vidutiniškai sutiktų mokėti 40,27 Lt. Tuo metu besinaudojantieji tik valstybinių gydymo įstaigų paslaugomis sutiktų mokėti 29,89 Lt.

Viešosios nuomonės tyrimą privačios ligoninės ir poliklinikos „Kardiolita” užsakymu atliko bendrovė „Spinter tyrimai”. Reprezentatyviame tyrime dalyvavo 1007 respondentai, kurių amžius nuo 18 iki 75 metų.

Temos Sveikata
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką