Dabar populiaru
Publikuota: 2016 kovo 5d. 17:19

RVUL ligoninės pacientas: „Maistas tragiškas, balandėliuose radau plastmasės“

Balandėlis
Balandėlis/Skaitytojo nuotrauka

Vos prieš kelias savaites iš prekybos atšaukta didžiulė šokoladinių batonėlių „Snickers“ partija po to, kai gamykloje Nyderlanduose viename iš saldainių aptikta plastmasės likučių. Lietuvoje apie tokį maisto produktų kokybės standartą lieka tik pasvajoti.

Į 15min kreipėsi Vilniaus respublikinės universitetinės ligoninės pacientas Šarūnas. Ligoninėje gulintis vyras pasibaisėjo, kokios kokybės maistas jam siūlomas, o į žurnalistus nusprendė kreiptis po to, kai jam atneštuose balandėliuose rado plastmasinės pakuotės liekanų.

Šaltas ir neskanus maistas

Ar gali tiekti nekokybišką, šiukšlėmis užterštą maistą ligoniams, – klausė Šarūnas.

„Laba diena. Šiuo metu gydausi šios ligoninės ortopedijos skyriuje. Apie tiekiamo šalto maisto šlykštumą nesiplėsiu, tegu tai lieka mano skonio savybėmis.

Bet, pamaniau, šiandien dar vakarienę pabandysiu suvalgyti. Buvo pateikti visiškai atšalę, maltos plastmasės skonio balandėliai, jogurto indelis, riekė duonos, kažkokia duonelė ir puodelis arbatos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus universitetinė ligoninė Lazdynų ligoninė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniaus universitetinė ligoninė Lazdynų ligoninė

Be to, kad balandėliai buvo baisūs, vieno jų viduje, atsikandęs radau visiškai nepageidaujamą „subproduktą“ – kažkokios pakuotės dalį. Klausimas labai paprastas, ar gali tiekti nekokybišką, šiukšlėmis užterštą maistą ligoniams?“, – klausė RVUL pacientas.

Ne pirma pretenzija

Tai ne vienintelis nusiskundimas dėl nepatenkinamos maisto kokybės, – nurodė A.Ignatavičienė.

15min paciento skundą perdavė ligoninės administracijai. Incidentui ištirti buvo sukurta komisija. „Tai ne vienintelis nusiskundimas dėl nepatenkinamos maisto kokybės. Jie perduodami VšĮ „Kretingos maistas“. Pacientai savo pretenzijas taip pat gali išsakyti tiesiogiai paslaugų teikėjui kokybės telefono linija“, – nurodė RVUL atstovė spaudai Agnė Ignatavičienė.

Pasak jos, maisto kokybė svarbi visiems žmonėms, turintiems sveikatos problemų – ypatingai. Ligoninės dietologai, atsižvelgdami į pacientų sveikatos būklę, sudaro specialius valgiaraščius, kurių reikalavimų laikytis įsipareigoja dietinį maistą ligoninės pacientams tiekianti įstaiga.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Puodai
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Puodai

Šiuo metu su VšĮ „Kretingos maistas“ pasirašyta laikina 4 mėnesių dietinio maisto gaminimo ir pristatymo ligoninės pacientams paslaugų sutartis.

Ši paslauga ligoninei kainuoja 550 tūkst. eurų. Sutartis galioja iki skelbiamo naujo pirkimo pabaigos. VšĮ „Kretingos maistas“ kaip maisto tiekėją RVUL pasirinko apklausos būdu.

Nesiseka pirkti maitinimo paslaugų

„Pagal minėtą sutartį VšĮ „Kretingos maistas“ pristatomas maistas turi atitikti perkančiosios organizacijos užsakymą, galiojantį valgiaraštį, Lietuvos Respublikos galiojančių teisės aktų reikalavimus bei kitus pirkimų sutartyje ir jos prieduose numatytus reikalavimus. Vienas iš tokių reikalavimų – maistas pristatomas 68-75 laipsnių temperatūros.

Ligoninės atstovai periodiškai tikrina, kaip laikomasi sutarties reikalavimų. Apie tai, kad maistą pacientams vėluojama patiekti, jis neatitinka šilumos ir kokybės reikalavimų, informuojami VšĮ „Kretingos maistas“ atstovai“, – teigė ligoninės atstovė.

„Esame labai susirūpinę dėl situacijos Vilniaus Respublikinėje universitetinėje ligoninėje, su kuria teko susidurti pacientui Šarūnui. Užtikriname, kad imamės visų priemonių šiai situacijai ištirti bei aplinkybėms išsiaiškinti.

Iš Vilniaus Respublikinės universitetinės ligoninės gavę informacijos apie paciento skundą, nedelsdami pradėjome vidinį tyrimą dėl įvykusios situacijos. 

Norime paaiškinti, kad jau pagamintus balandėlius specialiose pakuotėse į ligoninės virtuvę pristato tiekėjas UAB „Skonio paslaptys“, į kurį nedelsiant kreipėmės. Įmonės vidaus auditoriai vykdo tyrimą.

Informuojame, kad nuolat atliekame prevencinius patikrinimus visose įmonės aptarnaujamuose objektuose. Peržiūrime maisto saugos ir higienos reikalavimus bendrovėje bei tikriname tiekėjų atvežamus produktus. Atrinkdami tiekėjus vykdome griežtą jų atranką, kurios metu analizuojame maisto produktų sudėtį, skonines savybes, maistinę – energinę vertę, gamybos būdą, gaminių pakuotes bei pristatymo formą ir kt.

Pacientų sveikata ir saugumas – yra įmonės prioritetas. Todėl dedame visas pastangas, kad ši situacija daugiau nepasikartotų ir, kad tikslios įvykio priežastys būtų kuo greičiau išaiškintos ir išsamiai ištirtos“, - 15min sakė VšĮ „Kretingos maistas“ Mitybos skyriaus vadovė Aldona Blyžienė.

Anksčiau ligoninė maisto tiekimui buvo pasirinkusi bendrovę „Dussmann service“, tačiau dviejų instancijų teismai nutarė, kad konkursas įvykdytas pažeidžiant viešųjų pirkimų įstatymą. Apie neskaidrų milijoninį konkursą ne kartą rašė ir 15min.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką