Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Santariškių klinikose – įranga, kuri iki šiol pacientams tebuvo brangi svajonė

Pristatymo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Santariškių klinikos
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Radiologijos diagnostikos centre duris atvėrė naujas, moderniai įrengtas pozitronų emisijos tomografijos/kompiuterinės tomografijos (PET/KT) molekulinės diagnostikos kompleksas, kainavęs beveik 4 mln. eurų. Jame tyrimai bus atliekami taikant pažangiausias branduolinės medicinos technologijas.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Santariškių klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro vadovą pavaduojanti docentė Jūratė Dementavičienė pasakoja, kad naujajame 500 kvadratinių metrų ploto pastate yra instaliuotas naujausios kartos ir moderniausias Baltijos šalyse PET/KT aparatas.

„Šie tyrimai leis įvertinti įvairių onkologinių susirgimų ligų apimtis, ligų atkryčius bei efektyviai įvertinti atsaką į taikomą priešvėžinį gydymą, taip pat prisidės prie detalaus ištyrimo kardiologinių pacientų, sergančių išemine širdies liga. Svarbu paminėti ir diagnostinį indelį neurologijoje, diagnozuojant įvairias įgimtas ir degeneracines ligas kaip Alzheimeris, epilepsija ir pan. PET/KT leis pažvelgti ne tik į įvairių susirgimų morfologinę išraišką, tačiau ir į įvairių susirgimų metabolizmą (apsirūpinimą maisto medžiagomis ir jų suvartojimą), tuo būdu padės efektyviai atskirti navikinį audinį nuo sveiko“, – teigia doc. J.Dementavičienė.

Šie tyrimai leis įvertinti įvairių onkologinių susirgimų ligų apimtis, ligų atkryčius bei efektyviai įvertinti atsaką į taikomą priešvėžinį gydymą.

Santariškių klinikų Branduolinės medicinos skyriaus vedėjas dr. Donatas Vajauskas sako, kad tokio tipo pažangi diagnostikos įranga klinikinėje praktikoje įgauna nepakeičiamą vaidmenį, padeda klinikinių specialybių gydytojams efektyviau taikyti šiuolaikines gydymo metodikas.

„Tai yra pirma tokio tipo diagnostikos įrangos instaliacija Rytų Europoje, nuo šiol leisianti konkuruoti su moderniausiais Vakarų Europos bei JAV diagnostikos centrais“, – įsitikinęs dr. D.Vajauskas.

Visos Lietuvos pacientus tirs Santariškių klinikų gydytojai radiologai, kasdieninėje klinikinėje praktikoje dalyvaujantys daugiaprofiliniuose pacientų aptarimuose su įvairių specialybių gydytojais – onkologais, chirurgais, kardiologais, neurologais ir kitais specialistais.

Vienu metu čia dirbs apie 5 gydytojus  – ir antra tiek specializuotų radiologijos technologų.

Tiek Lietuvoje, tiek ir visoje Europoje gyventojų susirgimo dažnis širdies ir kraujagyslių bei onkologinėmis ligomis yra didelis.

Kuo anksčiau ir kuo tiksliau ištirsime pacientus, sergančius onkologinėmis bei širdies ir kraujagyslių ligomis, tuo anksčiau ir geresnę gydymo taktiką galėsime suteikti.

„Todėl mums, medikams, visada yra džiugu, kai į pagalbą atskuba valstybė ir net Europa. PRT/KT diagnostinė aparatūra dar prieš keletą metų buvo Lietuvos pacientams brangi svajonė, pasiekiama tik kaimyninėse šalyse ar Vakarų Europoje. O dabar galime džiaugtis, kad mūsų pacientai tyrimui galės vykti į Vilnių. Kuo anksčiau ir kuo tiksliau ištirsime pacientus, sergančius onkologinėmis bei širdies ir kraujagyslių ligomis, tuo anksčiau ir geresnę gydymo taktiką galėsime suteikti ir džiaugtis aukštesniais išgyvenamumo rodikliais“, – džiaugėsi J.Dementavičienė.

Pasak dr. D.Vajausko, per dieną bus tiriama iki 20 pacientų.

Naujajame komplekse taip pat vyks ir intensyvus mokomasis darbas. Čia nuolat tobulinsis medicinos studentai, gydytojai rezidentai, radiologijos technologai, įvairių specialybių gydytojai, gydytojai radiologai ir radiacinės saugos specialistai iš visos Lietuvos.

Diegti PET/KT technologijas Santariškių klinikų specialistai ruošėsi Didžiojoje Britanijoje, Šveicarijoje, Danijoje ir kitose šalyse.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką