Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Santariškių klinikų medikai 25-erių moteriai aptiko ir pašalino ypač retą auglį

Santariškių klinikų medikai 25-erių metų pacientei nustatė ir išoperavo ypač retos kilmės naviką. Visame pasaulyje tokių atvejų aprašyta vos keli. Lietuvoje su tokia situacija specialistai susidūrė pirmą kartą, rašoma klinikų pranešime spaudai.
Operacija
Operacija / sxc.hu nuotr.

„Prieš metus jaunai moteriai buvo diagnozuotas labai retas epitelio ir stromos kilmės inksto navikas. Turėjome pašalinti kairįjį inkstą. Auglys buvo peraugęs veninę kojytę, įaugęs į apatinę tuščiąją veną bei išsiplėtęs iki kepenų venų. Tuomet sėkmingai pašalinome auglį drauge su trombine mase", – apie prieš metus vykusią operaciją pasakojo pilvo chirurgas doc. Vitalijus Sokolovas.

Praėjus metams, kompiuterinės tomografijos tyrimas parodė atsinaujinusį naviką buvusio inksto guolyje.

„Šį kartą navikas buvo pasiekęs tarpslankstelinį tarpą ir lietėsi su nerviniu tarpslanksteliniu pluoštu. Be to, tyrimai rodė, kad navikinė masė atsinaujino ir apatinėje tuščiojoje venoje bei peraugo jos sieną. Dažniausiai tokios kilmės navikai būna gerybinio pobūdžio, tačiau šiuo atveju liga tapo ypač agresyvi. Mūsų žiniomis, pasaulyje aprašyti vos keli panašūs atvejai, o Lietuvoje – tai pirmas atvejis“, – ypatingą situaciją prisimena Urolologijos centro vadovas prof. Feliksas Jankevičius.

Medikai pasakoja, kad tokie augliai pasižymi „šliaužiančiu" charakteriu, jie linkę peraugti stambias kraujagysles. Pacientas iš pradžių nieko ypatingo nejaučia, nėra klinikinių požymių. Ilgainiui gali sutrikti veninė kraujotaka, pradeda tinti galūnės.

„Jaunos moters situacija buvo sudėtinga. Žinojome kad šios rūšies navikų nepavyks paveikti nei chemoterapija, nei spinduliniu gydymu. Moteriai galėjo padėti tik operacija. Ruošdamiesi buvome suplanavę ją atlikti dviem etapais. Pirmojo etapo metu šalinome naviką iš apatinės tuščiosios venos. Kadangi navikas buvo peraugęs venos sienelę, teko pašalinti visą pažeistą venos segmentą, ir vietoje jo įsiūti dirbtinę kraujagyslę. Tai ypatinga operacija, nes apatinė tuščioji vena protezuojama labai retais atvejais. Tiesiog turėjome improvizuoti ir ieškoti tinkamiausio būdo pagelbėti moteriai“, – atliktos operacijos ypatumus aiškina Kraujagyslių chirurgijos skyriaus vedėjas dr. Marijus Gutauskas.

Mūsų žiniomis, pasaulyje aprašyti vos keli panašūs atvejai, o Lietuvoje – tai pirmas atvejis, – sakė medikas.

Po trijų dienų jungtinė medikų grupė buvo pasirengusi antrajam operacijos etapui. Joje dalyvavo ne tik Santariškių klinikų pilvo, kraujagyslių chirurgai, bet prie jų prisijungė ir neurochirurgas dr. Robertas Kvaščevičius. Anot jo, auglys nuo inksto srities buvo įaugęs į stuburo kanalą. „Naudodami specialią mikrotechniką, iš tarpslankstelinės angos tarpo pašalinome naviką ir sėkmingai išsaugojome ne tik juosmeninį nervinį rezginį bet ir nugaros nervus", – pasakojo dr. Robertas Kvaščevičius.

Ši unikali operacija ypatinga dar ir tuo, jog ją atliko keturių skirtingų sričių profesionalai: ranka rankon dirbo urologai, pilvo, kraujagyslių chirurgai, neurochirurgai.

Šiandien pacientė jau namuose su savo šeima.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius