Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Santariškių medikai atiko modernią vyrų šlapimo nelaikymo operaciją

Santariškių klinikų urologai
Santariškių klinikų nuotr. / Santariškių klinikų urologai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Urologijos centre penktadienį pacientui dėl šlapimo nelaikymo, po prostatos operacijos buvo implantuota šlapimo pūslės sfinkterį pakeičianti nauja ATOMS sistema. Tai yra aleternatyva dirbtiniam sfinkteriui. Kaip teigia Santariškių klinikų urologė doc. Aušra Černiauskienė, tokia operacija Lietuvoje atlikta pirmą kartą.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Pasak medikės, šlapimo nelaikymas yra viena iš komplikacijų po prostatos pašalinimo operacijos. Šios problemos dažnis varijuoja nuo 5 proc. iki 10 proc. Vyrų šlapimo nelaikymo gydymui naudojami įvairūs konservatyvūs gydymo metodai, o nesant efektui, taikomas chirurginis gydymas.

„Šiuolaikinių chirurginių vyrų šlapimo nelaikymo gydymo būdų taip pat yra įvairių. Esant lengvo ir vidutinio laipsnio šlapimo nelaikymams, mes dažniausiai naudojame minimaliai invazinius reguliuojamuosius balionėlius, paprastus raiščius ir reguliuojamuosius pošlaplinius raiščius, o esant sunkiam šlapimo nelaikymui – dirbtinius šlapimo pūslės sfinkterius", – pasakojo urologė.

Tik vienas pjūvis

Ji naująjį implantą apibudina, kaip hidrauliniu principu veikiančią sistemą, kuri pakeičia šlapimo pūslės sfinkterį.

Šis implantas gali būti taikomas visiems šlapimo nelaikymo laipsniams, net po spindulinės terapijos, taip pat nesant efekto po kitų atliktų operacijų dėl šlapimo nelaikymo.

Tokių implantų sistema turi dvi dalis: pošlaplinį implantą ir specialų iš tetano pagamintą rezervuarą. Šios dvi dalys tarpusavyje sujungtos. Operacijos metu atliekamas tik vienas pjūvis. Pošlaplinis implantas per tarpvietės pjūvį specialiomis adatomis duriant per užtvarinę angą prakišamas po šlaple, o rezervuaras per tą patį pjūvį - įkišamas po mašnelės oda. Po to ši sistema adata punktuojant per titaninį rezervuarą užpildoma fiziologiniu tirpalu, jis patenka į po šlaple esantį implantą ir priglunda prie šlaplės. Tuo būdu pagerėja šlapimo sulaikymas. Šio skysčio tūrį galima reguliuoti operacijos metu ir po operacijos. Reguliuojant šią sistemą po operacijos nereikia chirurginės intervencijos. Pakanka punktuoti specialia adata per mašnelės odą rezervuarą ir suleisti arba atsiurbti reikiamą kiekį skysčio.

Operacija pasisekė

Literatūros duomenimis po naujųjų implantavimų geri rezultatai pranešami iki 84,2-92 proc. atvejų.

Iki šiol Santariškių klinikose po prostatos operacijų pacientams, kuriems nustatytas lengvo ir vidutinio laipsnio šlapimo nelaikymas, buvo implantuojmi pošlapliniai raiščiai.

Nustačius sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymą 2013 m. buvo atliktas dirbtino sfinkterio implantavimas.

„Operacijos rezultatas geras, šios operacijos bus atliekamos ir toliau. Ypatingai gerai suvokdami, kokia yra vyrų nelaikančių šlapimo po prostatos operacijų gyvenimo kokybė, kokios brangios šioms operacijoms reikalingos priemonės, kurios, deja, iki šiol nėra kompensuojamos, mes nuolat ieškome naujų, modernių, minimaliai invazinių būdų pagelbėti savo pacientams", – sakė A. Černiauskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką