Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 19, 10:54

Santaros klinikose išsiplėtusi aorta pirmąkart gydyta individualiai pagaminta priemone

Pilvo aortos dengto stento implantacijos operacija yra rutininė procedūra pacientams, kuriems išsiplėtusi pilvo aorta, t. y. susiformavusi aortos aneurizma. Išsiplėtusi aorta turi grėsmę plyšti – jei nespėjama tokio paciento operuoti, baigtis gali būti tragiška – žmogus miršta. Nustatę išsiplėtusią aortą ir siekdami išgelbėti paciento gyvybę, gydytojai atlieka operaciją, kurios metu į pilvo aortą implantuojama intervencinės radiologijos medicinos priemonė – sintetine medžiaga dengtas stentas.
Operacija
Operacija / 123RF.com nuotr.

Vis dėlto ne visiems pacientams įprastai naudojama ši gamyklinė priemonė – aortos stentgraftas – tinka.

„Pirmą kartą atlikome operaciją, kurios metu implantuotas sudėtingesnis prietaisas, kuris yra fenestruotas, t. y. turi inkstų ir žarnyno arterijoms papildomas skylutes, į kurias atskirai įkišami mažesni dengti stentai, – pranešime spaudai sako VUL Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro Intervencinės radiologijos skyriaus darbuotojas dr. Andrius Berūkštis.

– Prietaisas pagamintas individualiai tam pacientui pagal specialų užsakymą, kompiuterinės tomografijos vaizde tiksliai išmatavus esančius duomenis ir pritaikius pagal paciento anatomiją.“

123RF.com nuotr./Operacija
123RF.com nuotr./Operacija

Tokio stentgrafto gamyba užtrunka 6–8 savaites. Anot dr. A.Berūkščio, šios priemonės reikėjo dėl to, kad pacientui buvo išsivysčiusi pilvo aortos aneurizma, kuri plėsdamasi pažeidė (įtraukė) inksto arteriją ir žarnyną maitinančią arteriją.

Procedūros tikslas – sukurti naują aortos spindį: procedūros metu į aortą įkišamas dengtas stentas, per jame esančias skylutes iškišami kiti dengti stentai, per kuriuos priteka kraujas į inkstų kraujagysles ir žarnyną maitinančias arterijas. Operacija truko apie tris valandas.

„Procedūra sudėtinga, nes aortoje iš viso net penkios dalys turi būti sujungtos į vieną bendrą junginį, kuris atkuria sveikos aortos anatomiją. Būtina labai tiksliai nutaikyti dengto stento išskleidimo vietą, kad būtų galima per angas prakišti stentus į inkstų arterijas, daug žingsnių padaryti, jog būtų sujungtos visos dalys.

Procedūra atlikta per kirkšnies arteriją, be atviro pjūvio, – teigia gydytojas kardiologas-intervencinis kardiologas dr. A.Berūkštis. – Po šios procedūros pacientas jau kitą dieną gali keltis ir vaikščioti, o gulėjimo ligoninėje laikas yra itin trumpas.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką