Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saudo Arabijos medikai gydyti vėžį mokosi iš Lietuvos onkologų

Egzamino metu…
prof. Narimantas Evaldas Samalavičius savo patirtimi dalijosi su Saudo Arabijos medikais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos nacionaliniame vėžio institute yra sukaupta didžiulė sudėtinio tiesiosios žarnos vėžio gydymo bei išplitusio storosios žarnos vėžio chirurginio gydymo patirtis. Pasidalyti ja Nacionalinio vėžio instituto Onkochirurgijos centro vadovą, Lietuvos koloproktologų draugijos prezidentą prof. Narimantą Evaldą Samalavičių pakvietė kolegos iš Saudo Arabijos.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Profesorius lankėsi Riyadhe, kur kaip tarptautinis lektorius dalyvavo tarptautinėje konferencijoje, skirtoje storosios žarnos ligų klausimams.

Jis parengė du pranešimus, Instituto duomenys buvo puikiai įvertinti, aptartos ir tolesnio bendradarbiavimo su Saudo Arabija galimybės onkologinės chirurgijos srityje.

Egzaminavo Saudo Arabijos medikus

Naudodamasi šiuo vizitu, Saudo Arabijos sveikatos specialistų komisija paprašė profesoriaus dalyvauti Saudo Arabijos kolorektalinės chirurgijos specialybės rezidentų egzaminų komisijoje.

Šią komisiją paprastai sudaro 4 tarptautiniai ekspertai ir 4 Saudo Arabijos profesoriai.

Jūratės Ūsienės nuotrauka/Narimantas Evaldas Samalavičius
Jūratės Ūsienės nuotrauka/Narimantas Evaldas Samalavičius

„Man jau yra ne kartą tekę būti vizituojančiu profesoriumi ir bendrauti su rezidentais bei studentais įvairiose  šalyse: JAV, Tailande, Indijoje, Irane, Šri Lankoje, Sirijoje“, – sako prof. N.V.Samalavičius. Pastaroji patirtis buvo ypač įdomi ir pravers pedagoginiame darbe Lietuvoje.

Bendros pastangos padeda išgyti

Per pastaruosius dvejus metus prof. N.E.Samalavičiaus iniciatyva pasirašytos bendradarbiavimo sutartis su Vengrijos, Ukrainos, Lenkijos, Irano, Tatarstano, kitų šalių onkologijos institutais.

Šalys vykdo bendrus klinikinius tyrimus, keičiasi metodine, moksline bei klinikine informacija, specialistų mokslininkų ir klinicistų stažuotėmis, taip pat organizuoja bendras mokslines konferencijas bei seminarus, bendrų darbų rezultatus publikuoja tarptautiniuose leidiniuose.

Nepaprastai svarbu perimti ir panaudoti pasaulinę patirtį, o tai įmanoma tik  palaikant ir mezgant glaudžius ryšius mokslinių bei klinikinių tyrimų srityje.

„Galutinę visų šių pastangų naudą galės pajusti kiekvienas onkologine liga susirgęs Lietuvos gyventojas. Įvaldę naujas technologijas ir taikydami modernias metodikas galėsime pasiekti visiems mums svarbų tikslą – gerinti ankstyvąją piktybinių navikų diagnostiką, pailginti sergančiųjų gyvenimo trukmę bei pagerinti pacientų gyvenimo kokybę“, – teigia prof. N.E.Samalavičius.

Specialistai dalysis patirtimi

N.E.Samalavičiaus teigimu, įvairios pasaulio šalys yra nevienodai pažengusios įvairiose onkologijos diagnostikos ir gydymo sferose. Lietuva stengiasi lygiuotis į geriausius kolegas tiek diagnostikos, tiek ir naujų gydymo technologijų srityse.

„Nepaprastai svarbu perimti ir panaudoti pasaulinę patirtį, o tai įmanoma tik  palaikant ir mezgant glaudžius ryšius mokslinių bei klinikinių tyrimų srityje su žymiais pasaulio šalių onkologijos centrais”, – sako N.E.Samalavičius, pristatydamas šių metų gegužės mėnesį Vilniuje įvyksiančias JAV Mayo klinikos dienas.

JAV Mayo klinika – viena prestižiškiausių pasaulyje onkologijos srityje.

N.E.Samalavičius didžiuojasi šiais ryšiais pabrėždamas, kad bendravimas su institutu – neeilinis dalykas.       

Egzaminų komisijos nariai bei Saudo Arabijos rezidentai po egzamino. Šeštas iš kairės prof. N. E. Samalavičius.
Egzaminų komisijos nariai bei Saudo Arabijos rezidentai po egzamino. Šeštas iš kairės prof. N.E.Samalavičius.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką