Dabar populiaru
VVSB
Publikuota: 2018 kovo 8d. 12:50

Savo psichinės sveikatos pažinimui – nemokamų paskaitų ciklas Vilniuje

Moteris
123RF.com nuotr. / Moteris

Ne vienas specialistas, psichologas ir netgi įžymybės viešojoje erdvėje kalba, kad lietuvių psichinės sveikatos būklė prasta. Vis dar nesame įpratę prie minties, kad sirgti galima ir psichologiškai ir tai – tokia pat problema, kaip ir fizinė liga. Siekdami geriau pažinti psichinę sveikatą ir kylančias problemas, apsilankytkite nemokamose paskaitose. Paskaitų ciklą Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja jau trečius metus siekdamas didinti visuomenės psichikos sveikatos raštingumą, parodyti geros psichinės sveikatos svarbą bei sumažinti neigiamą visuomenės nusistatymą psichinės sveikatos klausimais.

Paskaitų metu kalbama apie tai, kokią vietą žmogaus gyvenime užima emocijos ir jausmai, kas yra emocinis intelektas, ką daryti su kylančiu stresu, nerimu ir pykčiu, kaip atskirti, kada bloga nuotaika yra tiesiog bloga nuotaika, o kada – liga, kur rasti pagalbą, susidūrus su sunkumais, nagrinėjama daug kitų naudingų temų.

Pasak Vilniaus visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės Martynos Milieškaitės, visuomenėje yra įprasta manyti, kad sveikata yra gera savijauta, kai niekuo nesergame ir nesiskundžiame, valgome sveiką maistą, sportuojame ar kitaip sveikai gyvename.

Tačiau reikia prisiminti, kad sveikata apima ir dar vieną labai svarbų aspektą – žmogaus psichiką. Psichinė (arba emocinė, dvasinė) sveikata yra ne mažiau svarbi, nes būtina gerai jaustis, adekvačiai reaguoti į susidariusias situacijas, spręsti kylančius sunkumus tam, kad galėtum sakyti „aš esu sveikas“.

„Organizuodami šį paskaitų ciklą stengiamės parodyti visuomenei, kad apie psichikos sveikatą kalbėti ir ja domėtis nėra baisu, netgi kreiptis pagalbos į psichologą ar kitą psichikos sveikatos specialistą jau nebėra gėda. Paskaitas organizuojame universitete, ne ligoninėje ar poliklinikoje, nes norime sieti psichikos sveikatos temą su žiniomis, ne su ligomis, mažinti šios temos stigmatizavimą“ – teigia Martyna Milieškaitė.

Depresijos gydymo centro įkūrėja - apie depresiją ir kaip ją atpažinti

Šiemet jau įvyko trys paskaitos psichinės sveikatos tema, balandžio 4 dieną lektorė Aušra Mockuvienė, Depresijos gydymo centro įkūrėja ir klinikinė psichologė skaitys paskaitą „Depresijos gydymas be vaistų“.

„Šioje paskaitoje noriu pasidalinti savo, kaip klinikinės psichologės, supratimu apie depresiją, kaip ją atpažinti ir įveikti. Šis supratimas remiasi tiek teorinėmis, mokslu grįstomis žiniomis, tiek daugiau nei 10-ies metų profesine praktika,“ – sako A. Mockuvienė.

Išklausę šią paskaitą turėsite aiškesnį ir tikslesnį suvokimą apie depresiją, galėsite atpažinti depresijos požymius, bus aiškiau, kada ir kur patiems kreiptis ar kitus nukreipti tinkamos pagalbos, sužinosite, kokie yra veiksmingi depresijos gydymo būdai be vaistų ir kaip galima sau padėti.

A. Mockuvienės teigimu, efektyviausi depresijos gydymo be vaistų būdai yra psichoterapija, tinkama mityba, aktyvus judėjimas, buvimas dienos šviesoje, miegas, įtraukianti veikla, socialinis aktyvumas.

Paskaita vyks Vilniaus universiteto Medicinos fakultete, užsiregistruoti į ją galite paspaudę ŠIĄ nuorodą.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus visuomenės sveikatos biuro užsakymą. Turinys apmokėtas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:20
04:06

Gera keliauti kartu

Konferencija „Žiniasklaida rytoj“

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Sveikata

Mamos prieš meningokoką

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką