Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimas pritarė naujajam donorystės ir transplantacijos įstatymui

Organų donorystės akcija „Žemė – oras“
Alfredo Pliadžio nuotr. / Organų donorystės akcija „Žemė – oras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Vakar Lietuvos Respublikos Seimas plenariniame posėdyje pritarė Lietuvos Respublikos žmogaus audinių, ląstelių ir organų donorystės ir transplantacijos įstatymo pakeitimo įstatymo projektui. Šis įstatymo projektas perduotas svarstyti Seimo Sveikatos reikalų, Žmogaus teisių bei Teisės ir teisėtvarkos komitetams. Suderintas projektas bus teikiamas tvirtinti Seimo rudens sesijoje.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Įstatymo projekto tikslas – įgyvendinti ES direktyvos 2010/53/ES, nustatančios organų kokybės bei saugos standartus, nuostatų perkėlimą į Lietuvos Respublikos teisę. Naujame įstatyme yra griežtai reglamentuojama institucijų kompetencija donorystės ir transplantacijos srityje.

Šiuo projektu siekiama tobulinti žmogaus audinių, ląstelių, organų donorystės ir transplantacijos procesą nuo asmens sutikimo užpildymo donoro kortelei gauti tvarkos pakeitimo – galima sutikimą užpildyti ne tik asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, bet ir tiesiogiai internetu, naudojantis elektroninių valdžios vartų sistema – iki  porinės donorystės įvedimo. Tai dviejų porų pasikeitimas donoriniais organais, kai vienos tarpusavyje nesuderinamos poros donoro organas tinka kitos nesuderinamos poros recipientui. Poros turi būti susijusios santuokiniu ar artimos giminystės ryšiu.

Keičiama mirusiojo artimųjų atsiklausimo tvarka: atsižvelgiant į statistinius duomenis, kad vidutinis efektyvaus donoro amžius didėja (2012 metais buvo 46 metai, pagal šių metų pirmąjį pusmetį – 50 metų), siūloma nustatyti, kad artimųjų būtų atsiklausiama tokia pirmumo tvarka: sutuoktinio, pilnamečių vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių (seserų).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką