Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seime siūloma priverstinai hospitalizuoti pavojų aplinkiniams keliančius tuberkulioze sergančius asmenis

Tuberkuliozės bakteriologijos laboratorijoje
Tuberkuliozės bakteriologijos laboratorijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas po pateikimo bendru sutarimu pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų projektui. Teikiamu projektu siekiama sudaryti sąlygas priverstinai dviem dienom hospitalizuoti asmenis, sergančius atvira tuberkulioze, ir savo veiksmais ar neveikimu (vengimas gydytis, higienos normų nesilaikymas, asocialus gyvenimo būdas, girtavimas) sukeliančiais pavojų savo ir visuomenės sveikatai, gydymo įstaigoje, kol bus gautas teismo sprendimas, šiuos asmenis priverstinai gydyti, hospitalizuoti.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Jeigu per dvi paras teismas leidimo neduotų, priverstinis hospitalizavimas ir priverstinis gydymas turėtų būti nutraukti. Apie priverstinį hospitalizavimą gydymo įstaigos administracija nedelsdama praneštų asmeniui, sergančiam atvira tuberkulioze, ar jo atstovui.

Siūloma nustatyti, kad teismas, apsvarstęs gydymo įstaigos rekomendacijas, turi teisę priimti sprendimą dėl asmens, sergančio atvira tuberkulioze, priverstinio hospitalizavimo ir priverstinio gydymo pratęsimo, bet ne ilgiau kaip šešiems mėnesiams nuo priverstinio hospitalizavimo pradžios. Jeigu asmens, sergančio atvira tuberkulioze, priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą reikia pratęsti, gydymo įstaigos administracija dėl šio pratęsimo privalo kreiptis į teismą. Teismas pagal gydymo įstaigos išvadą gali priverstinį asmens, sergančio atvira tuberkulioze, hospitalizavimą ir priverstinį gydymą nutraukti arba pratęsti, bet kiekvieną kartą ne daugiau kaip 6 mėnesiams. Pagal gydančiojo gydytojo rekomendaciją gydymo įstaigos administracija asmens, sergančio atvira tuberkulioze, priverstinį hospitalizavimą ir priverstinį gydymą turi teisę nutraukti ir anksčiau.

Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Sveikatos reikalų komitetas, numatoma svarstymo plenariniame posėdyje data – birželio 28 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką