Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 01 03, 09:56

Senjorė Aldona: ėjimo naudos keliais sakiniais nepapasakočiau

Senjorei Aldonai Markauskienė yra 69-eri, tačiau ji kasdien stengiasi nueiti apie 10 kilometrų. „Jei nueinu 8, tai jaučiu, kad man maža. Einant apima azartas, malonumas, kūnui tenka krūvis ir šiaip labai malonu eiti“, – laidoje „Sportuok su Vlada.lt“ energija tryško moteris.
Aldona Markauskienė
Aldona Markauskienė / Sportuok su Vlada.lt stop kadras

Nors A.Markauskienė gimė ir užaugo Vilniuje, 43 metus ji dirbo Kauno technologijos universitete. Moteris pasakojo, jog tik tapusi pensininke ir atradusi vaikščiojimą, ji atrado tokių Kauno vietų, kurių per tiek metų nebuvo pastebėjusi.

„Einu daug. Stengiuosi tai daryti kiekvieną dieną, – pasakojo senjorė. – Nuo mano namų iki šios aikštės yra 2 km. Kadangi mano vyras negali daug vaikščioti, nes jam yra keisti klubų sąnariai, jis mane iki čia palydi ir eina atgal namo, o aš einu toliau. Kiekvieną kartą einu vis kitu maršrutu ir per dieną vidutiniškai nueinu 10 km.“

Senjorė pasakojo, jog viena iš priežasčių, kodėl ji pradėjo kasdien daugiau vaikščioti – perpildytas viešasis transportas. „Dar kol dirbau, porą stotelių pavažiuodavau, porą paeidavau ir taip pradėjau daugiau vaikščioti“, – prisiminė moteris.

A.Markauskienė dažniausiai vaikšto mieste ir viena. Moteris eina greitu tempu ir praeiviai pastebi, jog senjorė ne šiaip kažkur eina, o sportuoja.

„Vieną kartą man einant, viena moteris mane susistabdė, norėdama paklausti kelio. Ji sako: matau, kad jūs sportuojat, bet pasakykite, kur yra tokia gatvė. Žmonės iš šalies mato, kad aš einu sparčiai ir ne šiaip sau pasivaikščiodama, o sportuodama“, – šyptelėjo Aldona.

Kaune gyvenanti moteris pastebėjo, jog pastaruoju metu labai daug žmonių sportuoja: „Kas bėgioja, kas eina, kas dar kaip nors kitaip. Matyt, ateina laikas, kai pajunti poreikį judėti. Kodėl aš pradėjau daugiau judėti, sunku pasakyti. Gal dėl to, kad man diagnozavo kelio artrozę ir aš nepaeidavau, sunkiai lipdavau laiptais.“

A.Markauskienė prisiminė, jog jos tėvas tai pat mėgdavo daug vaikščioti, o jis mirė sulaukęs garbaus amžiaus – 95-erių metų.

Aldona neabejoja ėjimo ir judėjimo nauda.

„Jei taip atsitinka, jog vieną dieną negaliu išeiti pasivaikščioti, aš tiesiog jaučiuosi blogai. Judėjimas man dabar tiesiog reikalingas. Eidama dar ir pasimankštinu, – pasakojo laidos herojė. – Ėjimas, judėjimas yra didžiulė nauda. Dviem sakinais nepapasakočiau. Reikia eiti, reikia judėti. Ėjimas yra pats geriausias sportas, nors dar lankau ir aerobiką, ir jogą. Tas krūvis man labai patinka. Visi galvoja apie savo sveikatą, aš irgi galvoju, kad man tai padės. Ir labai džiaugiuosi, kad galiu tai daryti.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką