Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 2d. 13:55

Sergantiems onkologinėmis ligomis – daugiau jaukumo ir privatumo: įrengė širmas

Širmos palatoje
Nova media nuotr. / Širmos palatoje

Kauno klinikų filialo Onkologijos ligoninės Konservatyviosios onkologijos skyriuje – 90 lovų. Nors tikslios statistikos, kiek žmonių Lietuvoje serga onkologinėmis ligomis, nėra, dauguma jų beveik visada būna užimtos. Deja, visiems skirti po atskirą palatą nėra galimybių, tad vienas iš būdų susikurti savo erdvę – užtraukiamos širmos, kurių trūko, – informuojama „Nova media“ pranešimu spaudai.

Kauno klinikų filialo Onkologijos ligoninės Konservatyviosios onkologijos skyriuje darbas kasdien vyksta labai intensyviai. Jei yra galimybė, stacionarizavimo dieną pacientams pasiūloma pasirinkti esamas laisvas vietas, nes palatos skiriasi jose esamų vietų skaičiumi. Ne kiekvienas nori gydytis vienvietėje palatoje, yra pacientų, kurie jaučiasi geriau galėdami bendrauti su kitais ligoniais, nenori jaustis vieniši ar atskirti.

Ilgiausiai skyriuje tenka gydytis pacientams, kuriems skiriama spindulinė terapija, tai trunka iki 7 savaičių, todėl jiems palata tampa tarsi antraisiais namais

Dažnai medicinines procedūras tenka atlikti palatose, tokiais atvejais labai gelbsti teleskopinės širmos, kurios suteikia privatumo ne tik, ligoniui, bet ir procedūrą atliekančiam gydytojui, slaugos personalui.

Pasak vyresniosios slaugytojos–slaugos administratorės Reginos, į Konservatyviosios onkologijos skyrių stacionarizuojami pacientai su įvairių lokalizacijų onkologiniais susirgimais, todėl daugiavietėse palatose gydomi ligoniai su skirtingomis ligomis ir jų sukeltomis problemomis.

„Nėra lengva matyti šalia kančios varginamą žmogų arba kai jam atliekama kažkokia procedūra, ypač kai ir pačiam nėra labai gerai. Tokiu atveju norisi lyg užsidaryti į savo kambarėlį ir bent šiek tiek atsiriboti nuo kitų skausmo“, – mano Regina.

Kaip pasakoja vyresnioji slaugytoja–slaugos administratorė, matyti mažiau kitų skausmo ir gauti daugiau privatumo pacientams padeda širmos. Kitiems jos praverčia ir panorėjus paskaityti vakare knygą ar užsiimti kita veikla. Ne visos skyriaus daugiavietės palatos buvo aprūpintos širmomis, todėl logistikos bendrovė „Hegelmann Transporte“, sužinojusi apie šį pageidavimą pagerinti pacientų gydymosi sąlygas, Onkologijos ligoninės Konservatyviosios onkologijos skyriui padovanojo 16 prie sienos montuojamų širmų – joms nupirkti skirta 3760 eurų.

Vyresnioji slaugytoja–slaugos administratorė Regina dėkinga už parodytą dėmesį, kuris yra svarbus ir prasmingas. Ji džiaugėsi, kad tiek pacientai, tiek ligoninėje dirbantis personalas turės daugiau privačios erdvės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:24
21:38
00:33

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką