Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 30d. 13:14

Šiaurietiškas ėjimas: pasivaikščiojimas su lazdomis ar sportas?

Šiaurietiškojo ėjimo žygio dalyviai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Šiaurietiškojo ėjimo žygio dalyviai

Šiaurietiško ėjimo entuziastai, išdidžiai mojuodami lazdomis, skeptikus verčia susimąstyti, kas tai: mada ar efektyvus fizinio aktyvumo būdas?

Dažnas, tik įsigijęs šiaurietiško ėjimo lazdas, mano, kad praktikuoja šiaurietišką ėjimą, tačiau tiesa yra ta, kad jūs tiesiog vaikštinėji su lazdomis. Teisingai atlikant šiaurietiško ėjimo judesius -- sudeginame du kartus daugiau kalorijų, įdarbiname 90 proc kūno raumenų bei atpalaiduojame nugaros bei nugaros pečių raumenis!


Tyrimai rodo, kad šiaurietiškas ėjimas, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Šiaurietišką vaikščiojimą praktikuojantiems žmonėms pagerėja bendra fizinė būklė, aerobinė ištvermė, kraujotaka. Ypač svarbu, kad į darbą įtraukiami viršutinės kūno dalies raumenys, kurie dirbant sėdimą darbą ar vairuojant, nejuda.
 

Pagrindiniai šiaurietiško ėjimo privalumai:

  • veiksminga svorio metimo treniruotė gryname ore;
  • tinka visoms amžiaus grupėms;
  • lengvai išmokstama;
  • sudegina  40 proc. daugiau kalorijų nei paprastas ėjimas tokiu pat greičiu;
  • įdarbinami 90 proc. kūno raumenų (prilygsta plaukimui baseine);
  • atpalaiduojami kaklo ir sprando srities raumenys;
  • pagerėja organizmo aprūpinimas deguonimi, širdies ir kraujagyslių veikla;
  • tinka turintiems sąnarių ir nugaros problemų;
  • mažina stresą, gerina miegą bei stiprina imuninę sistesą;
  • galima praktikuoti ištisus metus.
 

Ką verta žinoti darant pirmuosius šiaurietiško ėjimo žingsnius?

Praktika rodo, kad dažniausiai pasitaikančios klaidos: netaisyklingai pasirinktos lazdos ir technikos neišmanymas.


Norintiems “ne vaikščioti su lazdomis”, o pajusti teigiamą šiaurietiško ėjimo poveikį, rekomenduojama pasikonsultuoti su instruktoriumi, teisingai išsirinkti lazdas, palaipsniui mokytis teisingo ėjimo tempo, nugaros padėties, tinkamos rankų judesių amplitudės, reikiamo žingsnių ilgio ir pėdų pastatymo būdo. Tik sujungus visus šiuos elementus galima gauti teigiamą poveikį ir mėgautis rezultatais.
 

Kaip išsirinkti šiaurietiško ėjimo lazdas?

Dirželis. Pagrindinis šiaurietiško ėjimo inventorius yra ėjimo lazdos (nepainiokite su slidinėjimo ar trekingo lazdomis). Labai svarbi lazdos dalys yra ergonominė rankena ir priderinamo dydžio dirželis, jie turi būti patogūs ir nevaržyti judesių.


Lazdos sudėtis. Lazdos gali būti tiek fiksuoto ilgio, tiek sustumiamos. Lazdų kokybę apibūdina anglies pluošto (karbono) kiekis medžiagos struktūroje. Aliuminio lazdos yra pigesnės, tačiau sunkesnės. Jei sportuosite 1-2 kartus per savaitę, anglies pluošto kiekis lazdos medžiagoje turėtų būti bent 20%, jei ketini sportuoti kasdien -- rinkitės lazdas su 60-80% anglies pluošto.
 

Lazdos ilgis. Lazdos vaikščiojimui parenkamos pagal žmogaus ūgį. Lazdos galuose turi specialias kilpas, kurios leidžia įmauti riešus, ir taip nereikia lazdų per daug spausti (atlaisvinama kraujotaka).

Prieš įsigyjant lazdas verta apsilankyti šiaurinio ėjimo mokymuose, kuriuose gausite vertingus instruktoriaus patarimus, sužinosite kokias lazdas verta rinkti bei išbandysite šiaurietiško ėjimo privalumus praktiškai.

 

Smagių žygių gamtoje!

www.ekorekomendacijos.lt
www.ekorekomendacijos.lt

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką