Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Slaptas žiemos atostogų priešas – saulė

Įsibėgėjus žiemos sezonui daug lietuvių traukia link slidinėjimo kurortų. Slidinėjimas suteikia galimybę pasportuoti, įgauti adrenalino, pakvėpuoti grynu oru. Nepaisant to, kad sportas ir fiziniai pratimai yra pats geriausias būdas pagerinti sveikatą ir sumažinti patiriamą stresą, nereikia pamiršti ir tykančių pavojų.
Slidinėjant
Slidinėjant / Fotolia nuotr.

Nors žiemos sezonu organizmas reikalauja vitamino D, tačiau skubėti gaudyti saulės spindulių nereikėtų, nes jie gali pridaryti ilgalaikės žalos. Žiemą saulės spinduliai yra grėsmingesni. Sniegas atspindi iki 80 proc. ultravioletinių spindulių. Tai reiškia, kad žmogus patiria dvigubą spinduliavimą – padidina pažeidimų riziką. 

Kuo aukščiau virš jūros lygio, tuo didesnė saulės sukeliama žala odai. Ultravioletinių spindulių intensyvumas padidėja nuo 4 iki 5  proc. kas 300 metrų nuo jūros lygio. Esant 3 km aukštyje virš jūros lygio, ultravioletiniai spinduliai tampa 35 – 45 proc. intensyvesni nei paplūdimyje.

Odoje gali atsirasti pigmentinių, amžiaus dėmių, anksčiau pradeda formuotis raukšlės, saulės spinduliai skatina rožinės atsiradimą ir jos paūmėjimą.  Taip pat, išlieka tikimybė formuotis piktybinėms odos ligoms. 

„Dažniausiai pacientai žiemos sportą asocijuoja su nušalimais ir vėjo nugairintu veidu, bet daugelis jų nežino ar pamiršta, kad ultravioletiniai spinduliai  yra  žalingi tiek ant kalno šlaito, tiek ir paplūdimyje“ – sako gydytoja dermatologė Dailė Malinauskaitė. „Žiemos sezono metu yra kaip niekad svarbu pasirūpinti tinkama odos apsauga. Rinktis reikėtų dermatologinės kosmetikos gamintojų apsauginį saulės kremą. Šių produktų galima įsigyti tik vaistinėje“.

Renkantis kremą, reikėtų atkreipti dėmesį nuo kokių ultravioletinių spindulių yra suteikiama apsauga. Patikimas apsauginis kremas turėtų saugoti tiek nuo UVA tiek ir nuo UVB saulės spindulių. SPF parodo apsaugos lygį nuo UVB spindulių sukeliamų nudegimų, tuo tarpu IP UVA parodo apsaugos nuo UVA spindulių sukeliamų reiškinių. Kremus, kurių SPF yra daugiau nei 50, o IP UVA filtrai – daugiau nei 30 reikėtų rinktis labai šviesios ir jautrios odos savininkams.

„Dažnai žmonės nėra linkę nenaudoti apsauginių saulės kremų dėl labai subjektyvių  priežasčių: tikima, kad jie negali patenkinti jų individualių odos priežiūros poreikių. Pavyzdžiui, riebesnės odos savininkai bijo, kad apsauginis saulės kremas gali užkimšti poras, į raudonį linkusios ar brandžios odos savininkai mieliau renkasi savo įprastas kosmetines priemones“ – teigia Patrick La Scel, „Laboratoire Bioderma Baltic“ verslo skyriaus vadovas.

Apsauginiu kremu nuo saulės reikėtų tepti odą bent jau 30 minučių prieš išeinant iš namų. Debesuota diena neturėtų tapti priežastimi, nenaudoti apsauginio saulės kremo, nes beveik 80% saulės spindulių pasiekia žemės paviršių net per debesis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius