Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 21d. 11:00

Specialistai įspėja: organizmui naudingi tik gerai nuplauti vaisiai ir daržovės

Paprikos
123RF.com nuotr. / Paprikos

Prasidėjus pavasariui, kaskart sukantis virtuvėje ir išbandant naujus kulinarinius šedevrus, jau norisi ir vis daugiau daržovių ar vaisių. Vaisiai, uogos ir daržovės – ne tik skanu, bet ir naudinga po žiemos vitaminų išsiilgusiam organizmui. Tačiau, jei prieš valgydami jų nenuplausite, rizikuojate savo organizmui sukelti daugiau žalos, nei naudos. Pasak „Eurovaistinės“ farmacininkės Elvyros Ramaškienės, netinkamas požiūris į vaisių ar daržovių plovimą gali prisišaukti net ir itin rimtų ligų, todėl į šį patarimą nereikėtų žiūrėti pro pirštus.

Yra net keletas skirtingų kelių, kaip ant jūsų įsigytų skanėstų gali atsirasti nepageidaujamų priedų. Ypač, jei vaisius ir daržoves perkate kur nors parduotuvėje, turguje, o ten jie pateko iš tolimesnių kraštų „Ant jų gali patekti cheminės medžiagos, kuriomis siekiama pratęsti jų galiojimo laiką, pesticidai, įvairios bakterijos ir užkratai, kuriuos platina graužikai bei žmonės“, – vardija farmacijos specialistė.

Didžiausią žalą sveikatai daro chemija, kuria neretai apdorojami importiniai vaisiai ir daržovės. O prasidėjus pavasariui, savų augintų dar tikrai sunku rasti. „Imazalilas, tiabendazolas, ortofenolis ir vaškas, kuris suteikia blizgesį – naudojami išorės gerinimui, tad nesižavėkite ypač gražiai atrodančiais vaisiais ar daržovėmis“, – sako E. Ramaškienė.

Vaisiai ir daržovės gali būti sandėliuojami patalpose, kur neretai prabėga graužikai, kurie platina įvairias ligas, tokias kaip jersiniozė, leptospirozė, pseudotuberkuliozė.

Nors šių medžiagų kiekiai yra griežtai kontroliuojami atsakingų tarnybų, atliekami įvairūs tyrimai apie jų poveikį gyvūnų ir žmogaus organizmui, tačiau tokius vaisius ar daržoves, prieš vartojant, vis tiek būtina švariai nuplauti arba nulupti jų žievelę.

Rimtų ligų rizika

Specialistė atkreipia dėmesį, kad žmonės, valgydami neplautus vaisius ar daržoves, dažniausiai užsikrečia bakterinėmis ligomis. „Vaisiai ir daržovės gali būti sandėliuojami patalpose, kur neretai prabėga graužikai, kurie platina įvairias ligas, tokias kaip jersiniozė, leptospirozė, pseudotuberkuliozė“, – teigia E. Ramaškienė.

Pasak jos, pesticidai ir kitos cheminių medžiagos gali sukelti kepenų ir virškinamojo trakto, žarnyno negalavimus, nervų sistemos, kvėpavimo takų bei kraujotakos pažeidimus, o botulizmo bakterija patekusi į organizmą gali būti net ir mirtina.

Pirmoji pagalba apsinuodijus

Jeigu apsinuodijama pesticidais, pirmiausia, būtina pašalinti nuodus iš organizmo geriant aktyvintąją anglį ir sukeliant vėmimą. Būklei pablogėjus, būtina kuo skubiau kreiptis į ligoninę, kur nuodai valomi lašeliniu būdu.

Jeigu apsinuodijama pesticidais, pirmiausia, būtina pašalinti nuodus iš organizmo geriant aktyvintąją anglį ir sukeliant vėmimą.

Apsinuodijus kitomis cheminėmis medžiagomis, galimi trumpalaikiai virškinamojo trakto negalavimai – skrandžio ir galvos skausmai, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. „Tokioje situacijoje taip pat rekomenduočiau vartoti aktyvintąją anglį ir gerti daug vandens, kad išplautumėte skrandį. Jeigu tai nepadeda, būtina kreipkitės į gydytojus“, – pataria farmacininkė.

„Eurovaistinės“ atstovė primena, kad ekologiškai išaugintuose vaisiuose nėra pesticidų ir kitų minėtų cheminių medžiagų, tad šie tokiu skanėstu galima mėgautis be didesnės rizikos. O štai importuotus įprastus vaisius ir daržoves geriau nepatingėti gerai nuplauti vandeniu ar sodos tirpalu.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką