Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Būkite budrūs: netinkamai naudojami spiritinio propolio tirpalo lašai gali sukelti aklumą

Apie bičių produktų naudą yra tekę girdėti bene kiekvienam. Natūralus iš gamtos gaunamas preparatas – propolis, laikomas vienu veiksmingiausių imuniteto stiprintoju ir gynybinėmis savybėmis pasižyminčiu papildu. Neretai į pagalbą šis pasitelkiamas siekiant sumažinti agresyvių bakterijų, virusų ar grybelių sukeltas pasekmes. Tačiau kuo jis gali pakenkti ir kaip netinkamas jo vartojimas sukelia ligas?
Akys
Akys / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Akys Bičių pikis

Apie tai pranešime žiniasklaidai perspėja farmacijos įmonės „Medicata“ biochemikė, kokybės kontrolės tyrėja Jolanta Giedrienė, „Camelia“ vaistinės vedėjas Vytautas Kurantavičius ir medicinos mokslų daktaras Algirdas Baltuškevičius.

„Deja, bet vis dažniau vaistinėse sulaukiame klientų, kurie ieško spiritinio bičių pikio tirpalo, kurį planuoja lašintis į akis. Išsiaiškinome, jog tokį gandą ir apie neva „gydomąsias“ tokio preparato savybes paskleidė žinomas rusų mokslininkas, prof. Vladimiras Ždanovas. Jo paskatinti žmonės akims kenksmingą tirpalą perka norėdami pagerinti regėjimą, akių uždegimus ar kitas ligas.

Taip nėra. Spiritinis propolio tirpalas naudojamas toli gražu ne akims. Jis gerina kepenų ir tulžies darbą, gydo skrandžio opaligę, mažina cholesterolio kiekį kraujyje bei veikia raminamai.

„Scanpix“ nuotr./Medus ir bičių pikis
„Scanpix“ nuotr./Medus ir bičių pikis

Tad, kaip jau supratote, nieko bendro su akimis šis gaminys neturi. O netinkamas jo naudojimas ne tik nepagerins akių būklės, bet ją sugadins nepataisomai. Atminkite, vartodami šį preparatą ne pagal paskirtį galite „išdeginti” akis ar net apakti“, – dėstė vaistininkas V.Kurantavičius.

Propolio paskirtis ir panaudojimas – išties platus, teigia medicinos mokslų daktaras Algirdas Baltuškevičius. Todėl konsultuotis, dėl produktų vartojimo – būtina.

„Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo paaiškinimo, kam medicinoje naudojamas bičių pikis. Šio produkto gerosios savybės žinomos jau nuo neatmenamų laikų, o šiandien yra patvirtintos ir paremtos moksliniais tyrimais. Tai puiki priemonė padedanti išvengti peršalimo, viršutinių ir apatinių kvėpavimo takų uždegimo, vidurinės ausies ligų ir infekcijų. Be to, tai efektyvus būdas gebantis kovoti su vėžiu. Todėl propolio vartojimas rekomenduojamas ne tik profilaktiškai, bet ir ligos atveju.

Beje, bičių pikis tiks ir tiems, kurie yra alergiški bitėms, medui ar kitiems bičių produktams. Taip pat jis laikomas natūraliu antibiotiku, tad pasitarnaus, kaip vaistas žmonėms, kurių organizmas laikui bėgant jiems tapo atsparus. Kadangi produktų su propoliu yra tikrai nemažai, kiekvienas jų – atlieka skirtingą funkciją. Tad prieš vartojimą būtinai pasitarkite su gydytoju ar vaistininku“, – pasakojo A.Baltuškevičius.

Anot farmacijos tyrėjos, sveikoms akimis rekomenduojami maisto papildai su mėlynėmis ir bičių pieneliu.

„Sveikos akys ir nepriekaištingas regėjimas yra kiekvieno žmogaus siekis ir noras. Gaila, bet ne visi tuo gali pasigirti. Be to, šiuolaikiniam žmogui tiek laiko praleidžiančiam įtemptame darbe, prie kompiuterio ar telefono ekrano, maisto papildai tikrai pravers“, – J.Giedrienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Lidl“ parduotuvėse – išskirtinės „UEFA EURO 2024“ kortelės: kviečia surinkti visą kolekciją
Reklama
Lauko baldų ekspertas P.Kelbauskis pataria, kaip lengvai įsirengti lauko terasas ir nepermokėti
Reklama
Sutelktinio finansavimo ir tarpusavio skolinimosi platformos – ką reikia žinoti renkantis, kur investuoti
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius