TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Stasys Laniauskas: „Dalyvausiu bėgime, nes noriu padėkoti“

Stasys Laniauskas
transplantacija.lt nuotr. / Stasys Laniauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Septynerius metus su persodintomis donoro kepenimis gyvenantis Trakų rajono gyventojas 56 metų Stasys Laniauskas visada aktyviai dalyvauja organų donorystę propaguojančiuose renginiuose. „Jei aš galiu gyventi, dirbti, džiaugtis vaikais ir anūkais, tai turiu dirbti taip, kad ir kiti sulauktų donorinio organo“, – įsitikinęs Stasys.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šiemet donorystės dienas minėsime sportiniu renginiu – donorystės idėją skleis sportininkai, kurie dalyvaus garsios bėgikės Živilės Balčiūnaitės bėgime. Žmonių po transplantacijų komandoje bėgs ir S. Laniauskas, kuris savo dalyvavimu norėtų padėkoti: „Živilei Balčiūnaitei –  kad ji pritaria organų donorystei, ir savo donorui – kad galiu džiaugtis gyvenimu“. S. Laniauskas dalyvauja sportiniuose renginiuose, nes nori palaikyti gerą fizinę formą – į darbą kasdien mina dviračiu, dirba fizinį darbą, todėl bėgimo rungtis jam nėra naujiena.

Dar vienas labai svarbus S. Laniausko indėlis į organų donorystės žinios sklaidą – drauge su talkinusiais gydytojais ir redaktoriais parengta knyga „Kepenų transplantacija – galimybė gyventi“.

S. Laniauskas nelaiko savęs išskirtiniu.„Esu eilinis žmogus, nieko gero nesu nuveikęs“, – kuklinasi jis. Tačiau pažįstantieji šį žmogų gali iškart paprieštarauti: jis visada aktyviai dalyvauja organų donorystei skirtuose renginiuose, televizijos laidose, apie donorystės svarbą ir aktualumą diskutuoja su gydytojais ir politikais.

Dar vienas labai svarbus S. Laniausko indėlis į organų donorystės žinios sklaidą – drauge su talkinusiais gydytojais ir redaktoriais parengta knyga „Kepenų transplantacija – galimybė gyventi“. Tai atsiminimų ir straipsnių  rinkinys apie kepenų ligas, jų gydymą, kepenų transplantacijas, pooperacinį laikotarpį, taip pat medžiaga, kuri turėtų sudominti kepenų ligomis sergančius žmones. „Šios knygos išleidimas – tikras iššūkis man, statybininkui, imtis plunksnos. Bet mano gydytojas tuomet įtikino, kad mano patirti išgyvenimai, pasakojimas apie šeimos gyvenimą ligos akivaizdoje – tai būtų didelė žinia tiems, kurie galvoja, kad organų donorystė jų neliečia“, – knygelės išleidimo istoriją prisimena S. Laniauskas.

Donorystės žiniai sklisti ypatingai padeda transplantacijų sulaukę pacientai. S. Laniauskas apie buvusią ligą, apie gydymą ir transplantaciją visada kalba labai atvirai: „Kai atrodė, kad gyvenimas jau ritasi į pabaigą, atsirado donoras, jo artimieji sutiko dovanoti organus, man tiko jo kepenys. Ir štai – aš gyvenu! Tai yra dovana, ir aš visa širdimi trokštu, kad ir kiti ligoniai sulauktų transplantacijos”. S. Laniauskas spalio 18-ąją planuoja įveikti visą 10 kilometrų trasą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką