Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Supažindins su klinikiniais vaistų tyrimais

Vaistų tyrimai
Youtube.com stopkadras / Vaistų tyrimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Klinikiniai vaistų tyrimai – viena labiausiai mitais apipintų temų. Vieni tokius tyrimus prilygina eksperimentams su žmonėmis. Kiti mano, kad tai įprasti, bet kurioje ligoninėje atliekami kraujo ar šlapimo tyrimai. Treti, nesiryždami spėlioti, tik gūžčioja pečiais.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

VšĮ „Artlora“ plačiajai vsiuomenei pristatys edukacinę vaizdo apybraižą.
„Mes, pacientų visuomenė, esame vartotojai ir dažnai mums stinga elementariausių žinių apie vaistų kūrimą ir klinikinius tyrimus, jų reikšmę, galimą naudą ir riziką, pacientų teises – pasakoja Ieva Petrauskienė, projekto vadovė.

Mokslo populiarinimo apybraižoje savo įžvalgomis ir pastebėjimais dalinsis gydytojai, mokslininkai, klinikinių vaistų tyrimų dalyviai ir su jais nesusidūrusieji. Kiekvieno pašnekovo patirtis įdomi ir išskirtinė.

 Vaizdo pasakojime populiariai ir kiekvienam suprantamai bus pristatomas vaistų kelias nuo sukūrimo iki vaistinių lentynų, atliekami klinikiniai tyrimai, taip pat ieškoma atsakymų, ar pacientui pakanka žinoti, kiek pasako gydytojas ar parodoma TV reklamose, ir t.t.

VIDEO: Vaistų tyrimai

 Šį projektą planuojama transliuoti per LRT televiziją birželio pradžioje. Pateikiame sutrumpintą jo versija, o ilgąją,  visi norintys galės bet kada peržiūrėti internete.

„Tikimės, kad vaizdo apybraiža bus naudojama kaip papildoma ugdymo priemonė bendrojo lavinimo ir aukštosiose mokyklose. Kol kas jose per mažai dėmesio skiriama sveikatos ar etikos temoms, dažnai patys pedagogai neturi pakankamai žinių ar neišmano, kaip patraukliai jas pristatyti. Ši priemonė padės jaunimui geriau suprasti ir įvertinti šiuolaikinį mokslą bei medicinos galimybes, praturtins jų žinias, – pasakoja I. Petrauskienė. – Viliamės, kad ir medikai, informuodami pacientus apie klinikinius vaistų tyrimus, pasitelks šią apybraižą.“

VšĮ „Artlora“ kuriamą apybraižą remia Lietuvos mokslų akademija projekto „Nacionalinės mokslo populiarinimo priemonių sistemos sukūrimas ir įgyvendinimas“ lėšomis. Projektas įgyvendinamas  pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ priemonę „Žinių apie mokslą ir technologi¬jas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle ska¬tinimas“. Jį finansuoja Europos socialinis fondas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką