TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šveicarų psichoterapeutas Philipe'as Jaffe'as: V.Putinas vaikystėje patyrė rimtų skriaudų ir traumų

Šveicarijos psichoterapeutas Philipe'as Jaffe
Šveicarijos psichoterapeutas Philipe'as Jaffe'as
Šaltinis: 15min
0
A A

Vladimiras Putinas išgyveno rimtą traumą savo vaikystėje ir dėl to, būdamas Rusijos prezidentu, siekia pademonstruoti savo jėgą ir tai, kad su juo geriau nesiginčyti. Tokią nuomonę rfi.fr žurnalistams pareiškė Šveicarijos psichologų federacijos narys, psichoterapeutas, teisės psichologas ir psichologijos mokslų daktaras Philipe'as Jaffe'as, rašo rfi.fr.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„V.Putinas patyrė rimtą traumą būdamas vaikas ir kai kurios su tuo susijusios emocijos gali netikėtai prasiveržti. Kitame lygmenyje“, – sakė Ph.Jaffe'as, komentuodamas V.Putino veide pasirodžiusias ašaras jo inauguracijos metu.

Kritika Rusijos atžvilgiu suvokiama kaip kažkas asmeninio ir manau, kad V.Putinas mano, jog į ją privalo atsakyti jėga, kaip mačo, ir taip apsisaugoti.

„V.Putinas yra žmogus, kuris yra labai prisirišęs prie savo vietos šalyje“, – tikino psichologas. P.Jaffe'as įvykius Rusijos lyderio vaikystėje taip pat susisiejo su dabar vykstančiu Rusijos karu prieš Ukrainą bei Maskvos konfrontacija su Vakarais.

„Manau, kad tai, jog jis labai jautriai reaguoja į psichologines traumas, į pažeminimą, taip pat yra požymis, kad jis visa tai patyrė būdamas vaikas. Visi šie emociniai jausmai prasiskverbia per jo asmeninę patirtį“,  – teigė ekspertas.

„Bet kokia kritika ir išpuoliai Rusijos atžvilgiu suvokiami kaip asmeninė kritika, į kurią jis turi atsakyti jėga. Kritika Rusijos atžvilgiu suvokiama kaip kažkas asmeninio ir manau, kad Putinas mano, jog į ją privalo atsakyti jėga, kaip mačo, ir taip apsisaugoti. Visa tai atėję iš vaikystės, jis nori įrodyti, kad geriau su juo nesiginčyti“, – tikino psichologas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ginklų parodoje išbandė Kalašnikovo kopiją.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Putinas ginklų parodoje išbandė Kalašnikovo kopiją.

„Jei vaikai būtų stumdę jį, jis būtų pademonstavęs savo fizinę jėgą, kad įtikintų, jog niekas negalėtų dominuoti prieš jį. Šios asmeninės V.Putino savybės pasireiškė ir jo politinėje veikloje, dėl to jis šiuo metu turi beveik absoliučią valdžią Rusijoje“ – sako Ph.Jaffe'as.

Pasak psichoterapeuto, V.Putinas yra savo įvaizdžio, kurį desperatiškai bando projektuoti, kalinys. 

Tai, kad V.Putinas niekada nenori pralaimėti net moterims arba silpnai pasirodyti prieš žiniasklaidą, ekspertas aiškina taip: „V.Putinas beveik karikatūriškai simbolizuoja alfa vyrą. Jis nori būti vertinamas kaip dominuojantis vyras“.

Pasak psichoterapeuto, V.Putinas yra savo įvaizdžio, kurį desperatiškai bando projektuoti, kalinys. Tik toks įvaizdis padeda Rusijos prezidentui jaustis jaukiai.

„Bet taip pat gali būti, kad egzistuoja rimtas išskaičiavimas, toks įvaizdis politiniuose ir geopolitiniuose žaidimuose veikia taip: Neverta juokauti su V.Putinu ar Rusija“, – aiškino Ph.Jaffe'as.

Šveicarijos psichologas mano, kad V.Putinas kovoja su nevisavertiškumo jausmu. „Jis turi nuolat įrodinėti, kad yra stiprus, tik taip jis jaučiasi gerai. Nes tam tikra prasme jis jaučiasi nepatogiai ir tai mus vėl priverčia pagalvoti apie jo vaikystę, kurioje jis patyrė skriaudų ir traumų“, – samprotavo P.Jaffe'as ir pridūrė, kad Rusijos lyderis nėra socialiai adaptuotas žmogus, turintis problemų su ryšių su žmonėmis palaikymu ir draugų paieška.

„Tai pasireiškia skirtingais būdais. Arba būnant negalantišku su moterimis, arba keistai elgiantis su vaikais (pvz. bučiuojant į pilvą), arba norint nuolat būti su žmonėmis, kurie yra jaunesni už jį“, – aiškino psichoterapeutas. Jis taip pat pažymėjo, kad tokie kvazidiktatoriai kaip Muammaras Gaddafis ar Benitas Mussolinis kartais taip pat prarasdavo realybės pojūtį ir darydavo vis labiau nenuspėjamus, pavojingus ir keistus dalykus.

Šveicarijos psichologas mano, kad V. Putinas kovoja su nevisavertiškumo jausmu.

„Egzistuoja net sindromas, kuris kaip tik pasireiškia tokiu elgesiu. Tai – puikybės sindromas: itin hipertrofuota savimeilė, susijusi su tuo, kad ilgą laiką žmogaus rankose buvo pernelyg didelė valdžia. Nesakau, kad Putinas turi puikybės sindromą. Nors daugelis galėtų teigti, kad V.Putinas kaip politikas yra puikus šio sindromo pavyzdys“, – tikino psichologas.

„Ar V.Putinas stiprus valstybės lyderis, ar psichiškai nesveikas diktatorius? Daugelis šneka, kad V.Putinui vis dažniau pasireiškia antrojo tipo požymiai. Tai nėra taip, kaip galvoju aš, nes V.Putinas vis dėlto ne Gaddafis, tačiau visada išlieka pavojus, jeigu valdžia nėra kontroliuojama konstitucijos“, – teigė psichiatras.

Ph.Jaffe'as pabrėžė, kad geriausias būdas apsisaugoti nuo Rusijos prezidento virsmo neracionaliu ir pavojingu diktatoriumi – valdžios apribojimas. Žmogus po tam tikro nustatyto laiko privalo palikti savo postą.

Kalbėdamas apie Rusiją, Šveicarijos psichologas pareiškė, kad šioje šalyje per visą jos istoriją buvo labai centralizuota valdžia.

„Komunistų partija ilgą laiką žmones griežtai kontroliavo, anksčiau tą patį darė carinė valdžia. Nežinau, ar reikia daugiau švietimo ir demokratinių institucijų, tačiau žinoma tik tai, kad istorija kartojasi, tikėtina, reikia tikėtis blogiausio“, – baigdamas komentarą apie V.Putino elgesį pareiškė Ph.Jaffe'as.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką