-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sveikatos apsaugos ministerija rengs pataisas netradicinei medicinai reglamentuoti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pradėjo diskusijas, kaip turėtų būti reglamentuojama netradicinė medicina.
Vaistažolės
Vaistažolės / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Į pirmą posėdį šią savaitę buvo susirinkusi ministerijos sudaryta darbo grupė, kurios nustatytais principais remiantis žadama iki pavasario parengti konkrečius įstatymus, kuriuos SAM teiks Vyriausybei.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis BNS penktadienį sakė, kad sprendžiant, kaip apsaugoti gyventojus nuo šarlatanų, tariamasi su specialistais.

„Mes manome, kad iki šių metų pabaigos jau turėsime apmatus, koncepciją, pagrindinius principus ir galbūt kontūrą įstatyminio reguliavimo. Specialistai turės pasakyti – čia tarp variantų bus ir licencijavimas, ir akreditavimas“, – teigė ministras.

V.P.Andriukaičio teigimu, minsiterija gauna daug skundų dėl apsišaukėlių, nuo kurių nukenčia žmonės.

„Žengiam labai sunkų žingsnį, nes reglamentuoti šitą sferą yra labau sudėtinga. Yra labai daug mišrių dalykų, vieni dalykai, pavyzdžiui, refleksoterapija, hirudoterapija, homeopatija, rekreaciniai dalykai, yra moksliškai patvirtinti, tradiciškai naudojami ir čia aiškumas didelis, bet yra labai neaiškių sričių, kurias reglamentuoti nebus taip paprasta“, – BNS dėstė ministras.

Pasak V.P.Andriukaičio, keista, kad ši sritis Lietuvoje nesureguliuota iki šiol, nors Lietuvoje yra šarlatanizmo.

„Yra dalykų, kurie aiškūs, yra dalykų, kurie vis tik yra šarlatanizmas – vilioja pinigus iš žmonių, naudojasi žmonių lengvabūdiškumu ir po to atneša gana liūdnų rezultatų“, – kalbėjo ministras.

„Natūralios medicinos reguliavimo aspektai Europos Sąjungoje yra labai įvairūs“, – kartu pažymėjo jis.

Sveikatos apsaugos ministerija penktadienį pranešė, kad darbo grupei, kuri spręs netradicinės medicinos problemas, vadovaus viceministrė Jadvyga Zinkevičiūtė.

„Mūsų tikslas, kad visos paslaugos, kurios teikiamos žmonėms, būtų saugios. Žmogus gali rinktis, kokiu gydymu pasitikėti, tačiau jis turi žinoti, kad visi specialistai licencijuoti, o jų teikiamos paslaugos – saugios“, – ministerijos pranešime teigė J.Zinkevičiūtė.

Pirmame darbo grupės posėdyje, be kitų, dalyvavo Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų (LSNR) prezidentas Algimantas Kirkutis, Vilniaus universiteto Onkologijos instituto gydytojas-fitoterapeutas, LSNR Gydymo augalais komiteto pirmininkas Juozas Ruolia, Lietuvos akupunktūros gydytojų asociacijos gydytojas manualinės terapijos specialistas, LSNR viceprezidentas Alfredas Maruška.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius