Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 3d. 17:10

Sveikatos patarimus BBC televizijoje žarstęs gydytojas: vėžys yra geriausias būdas mirti

Spalis – rožinio kaspino mėnuo
Shutterstock nuotr. / Rožinis kaspinas yra kovos su krūties vėžiu simbolis.

Kadangi mirsime visi, geriausia yra mirti nuo vėžio. Nes ši liga suteikia žmogui progą susitaikyti su savo mirtingumu. Tokią provokacija kvepiančią mintį išsakė dr. Richardas Smithas, buvęs prestižinio leidinio „British Medical Journal“ vyriausiasis redaktorius, Voriko universiteto garbės profesorius. Jo žodžius, taip pat pasipiktinusių internautų atsiliepimus cituoja wyborcza.pl.

„Dažnai klausiu žmonių, kaip jie nori mirti. Dauguma renkasi greitą mirtį, – rašė R.Smithas „British Medical Journal“ tinklaraštyje. – Tai gali būti atsakymas jiems, bet jis labai sunkus jų artimiesiems. Ypač jeigu tarpusavio santykiai reikalauja pagerinimo.“

Todėl, R.Smitho teigimu, jeigu jau mirti, tai nuo vėžio. Kitaip nei greita mirtis, kuri atrodo priimtinesnė daugumai, ši liga leidžia išnaudoti paskutines gyvenimo dienas. „Galima atsisveikinti su artimaisiais, apmąstyti savo gyvenimą, palikti paskutines žinutes, aplankyti išskirtines vietas ir pasiruošti pagal savo sąžinę susitikimui su Aukščiausiuoju“, – tikino R.Smithas.

Taip pat jis pridūrė, kad kiekvieną skausmą įmanoma iškęsti, jei padeda „meilė, morfijus ir viskis“. Tad „ambicingi onkologai“ ir įvairios organizacijos turėtų „baigti švaistyti milijardus ligos gydymui“.

Tokios kontroversiškos R.Smitho mintys nesulaukė itin didelio palaikymo. Vienos Britanijos labdaringos organizacijos vadovas Peteris Johnsonas pareiškė, kad tyrimų finansavimas ieškant vaistų nuo vėžio yra itin svarbus. „Žinoma, visi mirsime, bet vėžys pasiglemžia per daug jaunų žmonių“, – teigė jis, kalbėdamas apie šių tyrimų finansavimo būtinybę.

R.Smitho pasisakymas sulaukė didžiulio dėmesio bei pasipiktinimo ir socialiniuose tinkluose. „Žiūrėjau į savo mamą, kurią vėžys naikino kelerius metus. Niekada nepagalvosiu, kad tai buvo geriausias būdas mirti jai ir mūsų šeimai“, – parašė viena moteris. Jai antrino ir kita: „Šansas atsisveikinti? Paskutines savaites tai yra nesibaigiantys slaugių vizitai, vaistai ir baimė, kaip viskas baigsis.“

Dr. R.Smithas buvo apkaltintas jautrumo stoka, o jo mintys pavadintos nežmoniškomis.

R.Smithas ne vienerius metus sveikatos patarimus dalino BBC ir TV-AM televizijų eteryje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką