Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 9d. 15:36

Šventėje svečius žirniais vaišinusi ir susargdinusi įmonė puodus laikė po prakiurusia kanalizacija

Šventės lankytojai susirgo dėl spirgučių, kuriais buvo gardinami žirniai ir cepelinai.
VMVT nuotr. / Asociatyvinė nuotr. Žirniai

Birželio 4 – 6 dienomis Šiauliuose vykusiame Lietuvos – Latvijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalyje „Ant rubežiaus“ prisiragavę žirnių su spirgučiais piliečiai rimtai sunegalavo, tad Šiaulių valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atliko patikrinimą žirniais prekiavusioje „Auto group“ ir čia rado grubių pažeidimų.

Petrališkių kaime, Kelmės rajone, įsikurusios „Auto group“  patalpose inspektoriai užfiksavo, kad patalpose įrengtų plautuvių kanalizacijos vamzdžiai buvo nesandarūs, bėgo nuotekos, o gamybos inventorius laikomas tiesiog po kanalizacijos vamzdynu.

Pačios plautuvės – surūdijusios, nešvarios, pažeistos korozijos.

Patikrinimo metu maistą ruošė viena darbuotoja, kuri buvo nepasitikrinusi sveikatos, darbo rūbai buvo sudėti virtuvėje, o ne persirengimo patalpoje.

Šaldymo įrenginiuose rasta neženklintų paukštienos ir mėsos produktų, lašišų gabaliukų salotoms su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais.

Darbuotojai negalėjo pateikti šventės metu gamintų patiekalų asortimento, transporto priemonės dokumentų, kuria maisto produktai buvo gabenti į festivalio renginius, taip pat nebuvo krovinių vežimo važtaraščių.

Inspektoriai paėmė maisto tvarkymo vietos plovinių ir žaliavų mėginius ištirti laboratorijoje ir laikinai sustabdė šios maitinimo įmonės veiklą.

Iš nustatytų pažeidimų galima įtarti, kad šioje įmonėje pagaminti patiekalai galėjo sukelti šventės dalyviams apsinuodijimą maistu. Tyrimas tęsiamas.

Temos: 1 Infekcija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką