TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Tarp kandidatų į Santariškių klinikų vadovus – ilgametis Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras

Santariškių klinikos
BFL/Gedimino Martinkėno nuotr. / Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) vadovo pareigų siekia trys kandidatai. Portalo 15min.lt žiniomis, dokumentus užimti pagrindinės šalies gydymo įstaigos direktoriaus postą pateikė dabar laikinai generalinio direktoriaus pareigas einantis prof. Kęstutis Strupas, sostinės Centro poliklinikos vadovas dr. Kęstutis Štaras ir VUL SK I Pilvo chirurgijos skyriaus vedėjas doc. Eligijus Poškus.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

K.Štaras neslėpė ketinimų Centro poliklinikos vadovo kėdę išmainyti į Santariškių klinikų direktoriaus krėslą. Tai portalo 15min.lt kalbintas K.Štaras vadina karjeros iššūkiu ir didžiule atsakomybe.

Jis įsitikinęs, kad jo sukauptos patirties naujoms pareigoms turėtų užtekti. Už Centro poliklinikos vairo K.Štaras stovi jau antrą kadenciją. Jo sutartis su gydymo įstaiga sudaryta iki 2017 metų.

„Turiu patirties informacinių technologijų srityje, taip pat organizacinių gabumų“, – sakė K.Štaras. Jis atkreipė dėmesį, kad, 2002 metais jungiant Centro poliklinikos filialus, įstaiga paveldėjo net 3,5 mln. litų skolų.

„Sugebėjome reorganizuoti struktūrą ir tinkamai suvaldėme procesus, todėl šiandien mūsų finansinis balansas yra teigiamas. Pavyzdžiui, įdiegus tam tikrus informacinių technologijų sprendimus beveik atsisakėme statistikų, nes programos automatiškai skaičiuoja ataskaitas“, – paaiškino K.Štaras.

Kęstutis Strupas – nei patvirtina, nei paneigia

Laikinai VUL SK generalinio direktoriaus pareigas šiuo metu einantis K.Strupas mandagiai paaiškino, kad savo kandidatūros į nuolatinius įstaigos vadovus nei patvirtina, nei paneigia. Viešojoje erdvėje esą tiek įvairių interpretacijų ir netgi spekuliacijų šia tema, kad nuo platesnių komentarų iki konkurso pabaigos esą verčiau susilaikyti.

Kęstutis Strupas
Kęstutis Strupas

Pasikalbėti su trečiuoju kandidatu E.Poškumi nepavyko – medikas šiuo metu užsienyje. Santariškių klinikų I Pilvo chirurgijos skyriaus vedėjo pareigas doc. E.Poškus eina nuo 1991 m. Pastaraisiais metais medikas labiausiai domisi onkologine chirurgija, ypač koloproktologinių ligų. Šioje srityje aktyviai puoselėja minimaliai invazyvius chirurgijos metodus.

Aleksandras Laucevičius pasitraukė liepos pradžioje

Konkursą į VUL SK klinikų vadovo pareigas Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė rugpjūčio 23 dieną. Pateikti reikiamus dokumentus konkursui buvo galima per 30 kalendorinių dienų nuo konkurso paskelbimo.

Pagal konkurso sąlygas, į vienos didžiausių ir garsiausių Lietuvos ligoninių vadovo pareigas pretenduoti gali aukštąjį universitetinį išsilavinimą, mokslo laipsnį bei pedagoginį vardą turintys asmenys.

Jie taip pat privalo turėti ne mažiau kaip penkerių metų administracinio darbo patirties sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų, universitetinių studijų ir mokslo srityse.

Aleksandras Laucevičius
Aleksandras Laucevičius

Be to, konkurso dalyviai turėjo pateikti penkerių metų Santariškių klinikų veiklos programą.

Ilgametis VUL Santariškių klinikų vadovas Aleksandras Laucevičius iš pareigų pasitraukė liepos pradžioje, likus keliems mėnesiams iki jo kadencijos pabaigos. A.Laucevičius klinikoms vadovavo dešimt metų – dvi kadencijas.

Santariškių klinikų direktorius skiriamas penkerių metų kadencijai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką