Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 26d. 08:59

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – dėmesys senjorų fiziniam aktyvumui

Senoliai
„Scanpix“ nuotr. / Senoliai

Kauno senjorai Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną sutinka aktyviai judėdami, o renginius jiems organizuoja Lietuvos kūno kultūros akademija, Kauno miesto Visuomenės sveikatos biuras ir Kauno jungtinis sveikatos klubas. Savaitės pradžioje jie galėjo dalyvauti paskaitoje-diskusijoje „Fizinis aktyvumas ir ilgaamžiškumas“, o antradienį minėjo Pasaulinę širdies dieną šiaurietišku ėjimu.

„Judėk, keliauk, bendrauk“ – nemokamų renginių ciklas, skirtas spalio 1-ąją dieną minimai Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai. Be to, šie metai paskelbti Europos vyresnių žmonių aktyvumo  ir kartų solidarumo metais. „Kauno senjorai – vieni sportiškiausių Lietuvoje. Jiems sportuoti sudarytos neblogos sąlygos – miesto parkuose įrengti lauko treniruokliai, o mankštas veda Akademijos dėstytojai, studentai  ar mūsų aukštojoje mokykloje specialius kursus baigę savanoriai. Į lauke vykstančias mankštas senjorai renkasi noriai, tačiau trūksta uždarų patalpų, kuriose jie galėtų sportuoti žiemą“, – pasakojo  LKKA Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros lektorė dr. Kristina Visagurskienė. 

Pasak lektorės, po mankštos senjorai yra kupini energijos, pagerėja jų savijauta ir nuotaika. Lauko treniruokliai pagyvenusiems žmonėms suteikia galimybę nemokamai sportuoti, nes daugumai sveikatingumo centrų ar klubų paslaugos neprieinamos.  Kaune treniruoklių bene daugiausia šalyje, o ir šiemet ketinama įrengti naujų. „Akademija kartu su S.Dariaus ir S.Girėno sporto centru bei Kauno miesto Žaliakalnio seniūnija vasaros pradžioje  surengė mankštas senjorams, jie nemokamai galėjo naudotis sporto centro inventoriumi, patalpomis ir aikštynais. Susidomėjimas buvo didelis, o apklausos parodė, kad pagyvenusieji žmonės nori aktyviai judėti net kelis kartus per dieną“, – teigė Kristina Visagurskienė. Akademijos lektorė pasigedo valstybės dėmesio pagyvenusių žmonių fizinio aktyvumo skatinimui. Deja, dažnai į šią problemą atkreipiamas dėmesys tik švenčių arba projektų metu.

Akademija jau ne vienerius metus skiria ypatingą dėmesį senjorams. „Mūsų studentai ir dėstytojai rengia nemokamas mankštas, paskaitas ir  mokymus. Esame užmezgę ryšius su socialiniais partneriais – savivaldybe, seniūnijomis ir bendruomenėmis. Tikiuosi, kad šioje veikloje dalyvaus ir sveikatingumo, sporto klubai, o senjorai turės vis daugiau galimybių sportuoti“, – teigė LKKA Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros lektorė Kristina Visagurskienė. Ji kviečia apsilankyti Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirtuose renginiuose – mankštose „Judame visi kartu“, kurios  trečiadienį vyks Dainavos parke, penktadienį Vilijampolėje Sąjungos aikštėje, o šeštadienį VDU Kauno botanikos sode.

Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. 1990 m. gruodžio 14 d. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms.

2012-ieji – Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai. Šiais metais siekiama, kad būtų daugiau žinoma apie vyresnių žmonių indėlį visuomenei. Taip pat  skatinama visų lygmenų politikos formuotojus ir atitinkamas suinteresuotąsias šalis imtis veiksmų, kad būtų sudarytos geresnės vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo stiprinimo galimybės.
                               
Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai skirti renginiai Kaune:

Rugsėjo 26 d. (trečiadienis) mankšta „Judame visi kartu“ ( 10-11 val., Draugystės parkas, krepšinio aikštelėje)

Rugsėjo 27d. (ketvirtadienis) žygis plaustais Nemunu. Būtina išankstinė registracija: info@vandensturistai.lt. Dalyviai turėtų rinktis prie Kauno pilies aikštelėje.

Rugsėjo 28 d. (penktadienis) mankšta „Judame visi kartu“ ( 10-11 val.,Vilijampolė, Sąjungos aikštė, prie treniruoklių)

Rugsėjo 29 d. (šeštadienis) mankšta „Judame visi kartu“ ( 10-11 val., VDU Kauno botanikos sode)

Spalio 1d. (pirmadienis) šventinis renginys „„Judėk, keliauk, bendrauk“, T.Daugirdo 4, įėjimas su kvietimais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką