Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tyrimas atskleidė: papildoma 10 minučių veikla kasdien gali prailginti gyvenimo trukmę

Ilgaamžiškumas gali būti glaudžiai susijęs su tuo, ką darome kiekvieną dieną. Natūralu, kad sveikas gyvenimo būdas, mityba, gebėjimas susidoroti su stresu ir kokybiškas miegas tikrai gali padaryti stebuklus.
Pora vaikščioja
Pora vaikščioja / 123RF.com nuotr.

O ir mokslininkai tvirtina, kad kasdieniai mūsų sprendimai yra tiesiogiai susiję su ilgesniu ir sveikesniu gyvenimu. Tyrimas atskleidžia, kad papildoma 10 minučių veikla kasdien gali padaryti didžiulį poveikį mūsų fizinei gerovei, rašoma bestlifeonline.com.

Mokslininkų nuomone, jeigu tuo kasdien užsiimtų visi amerikiečiai, per metus būtų galima išvengti net 100 tūkst. ankstyvų mirčių. Tyrėjai jau seniai nustatė mankštos naudą ir įtaką ilgaamžiškumui, o dauguma specialistų, taip pat ir Pasaulio sveikatos organizacija, rekomenduoja per savaitę judėti bent 150 minučių.

JAMA Internal Medicine buvo publikuotas tyrimas, kurio tikslas nukreiptas į vidutinio fizinio krūvio padidėjimo teikiamą naudą, kitaip tariant, paaiškėjo, jog prie esamo krūvio pridėjus kasdienį 10 minučių pasivaikščiojimą, mažėja priešlaikinės mirties rizika.

Mokslininkai surinko 4840 žmonių sveikatos duomenis iš NHANES (National Health and Nutrition Examination Survey), kurie prisijungė 2003–2006 m., o jų amžius svyravo nuo 40 iki 85 metų. Kai kurių tyrimų dalyvių aktyvumas buvo stebimas specialiais įrenginiais, kad būtų įvertintas jų aktyvumo lygis. Tada atgaline data mokslininkai sugrupavo tiriamuosius pagal tai, kiek jie minučių kasdien vaikščiojo ar užsiėmė kita vidutinio sunkumo fizine veikla, o galiausiai patikrino jų vardus nacionaliniame mirčių registre, kad nustatytų mirtingumo riziką, susijusią su skirtingais aktyvumo lygiais.

Naudodamiesi šiais duomenimis tyrėjai galėjo sudaryti hipotetinius scenarijus, kuriuose individai padidino arba sumažino savo fizinį aktyvumą, ir tai susieti su ilgaamžiškumu. Atlikdama šiuos tyrimus komanda nustatė, kad būtų galima išgelbėti daugiau kaip 100 tūkst. amerikiečių, jeigu jie kasdien prie savo veiklos pridėtų 10 minučių vaikščiojimo.

Remiantis Mayo Clinic duomenimis, yra daugybė priežasčių, kodėl vaikščiojimas yra toks naudingas. Visų pirma, tai gerina širdies ir kraujagyslių sistemos būklę, stiprina kaulus ir raumenis, ištvermę, koordinaciją, padidina energijos lygį, stiprina imuninę sistemą, mažina stresą ir įtampą.

Galite sakyti, kad einate pakankamai greitai tada, jeigu vis dar galite eidami kalbėti, tačiau negalite dainuoti.

Daugelis žmonių renkasi vaikščiojimą tam, kad numestų svorio ar išlaikytų norimą, atsikratytų kūno riebalų, o tai mažina ir tokių ligų kaip vėžys, insultas, antro tipo diabetas, širdies sutrikimai riziką.

„Atsiminkite, pradėkite pamažu, ypač, jeigu reguliariai nesportuojate, – pataria specialistai. – Pradėkite nuo 5 minučių ir kas savaitę laiką padidinkite dar penkiomis minutėmis, kol pasieksite 30 minučių“.

Jungtinės karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, daugiausia naudos sveikatai gausite tuomet, jeigu vaikščiodami pasieksite „smarkų tempą“, t. y., apie 5 km per valandą.

„Galite sakyti, kad einate pakankamai greitai tada, jeigu vis dar galite eidami kalbėti, tačiau negalite dainuoti“, – sako ekspertai.

Nors JAMA Internal Medicine publikuotas tyrimas atskleidžia, kad papildomos 10 minučių daro teigiamą įtaką sveikatai, taip pat nustatyta, kad kuo daugiau mankštinamės, tuo didesnė nauda. Pavyzdžiui, papildomos 20 minučių padės išvengti daugiau kaip 200 tūkst., o 30 papildomų minučių vaikštant – daugiau kaip 270 tūkst. priešlaikinių mirčių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius