Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 11d. 13:12

Tyrimas: kasdien išgeriama stiklinė sulčių ar gaiviųjų gėrimų didina riziką susirgti vėžiu

Sultys
123RF.com nuotr. / Sultys

Kaip skelbia CNN, saldžių gėrimų mėgėjai turėtų sunerimti – kasdien vartojantiems gaiviuosius gėrimus ir sultis, tikimybė susirgti vėžiu padidėja 18 proc.

Buvo atlikti tyrimai stebint daugiau kaip 100 tūkst. suaugusių prancūzų, siekiant išsiaiškinti, ar iš tiesų daug cukraus turintys gėrimai didina riziką susirgti vėžiu.

„Tyrimo rezultatai rodo, kad yra ryšys tarp cukraus turinčių gėrimų ir rizikos susirgti vėžiu“, – CNN teigė mitybos specialistas Ianas Johnsonas, kurio manymu, tikimybė susirgti išauga net tiems, kurie geria paprastas vaisių sultis.

Kaip aiškina tyrimo specialistai, daug cukraus turintys gėrimai prisideda prie nutukimo ir svorio augimo, o nutukimas yra vienas iš veiksnių, sukeliančių riziką susirgti vėžiu. Prie rizikos faktorių prisideda ir cheminis junginys 4-metilimidazolas, esantis karamelės spalvos gėrimuose.

Mitybos specialistai rekomenduoja laikytis sveikos mitybos rekomendacijų ir reguliuoti gaiviųjų gėrimų suvartojimo kiekį.

Ryšio tarp dietinių gaiviųjų gėrimų ir vėžio nėra

Atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad nėra jokio ryšio tarp dietinių gaiviųjų gėrimų ir padidėjusios tikimybės susirgti vėžiu. Vis dėlto tyrėjai perspėja, jog tokie rezultatai turėtų būti vertinami atsargiai – žmonių, geriančių dietinius gaiviuosius gėrimus yra pakankamai mažai, kad būtų galima tiksliai vertinti ryšį su tikimybe susirgti vėžiu.

Pabrėžiama, kad įvairūs gaivieji gėrimai vis tiek gali turėti įtakos tikimybei patirti insultą, širdies smūgį ar ankstyvą mirtį.

Dirbti dar yra kur

Į tyrimą buvo įtraukta apie 100 tūkst. sveikų suaugusių prancūzų – 79% moterų ir 21% vyrų, kurie dalyvavo vykstančiame NutriNet-Santé tyrime. Dalyviai, kurių vidutinis amžius buvo 42 metai, turėjo užpildyti mažiausiai du klausimynus ir buvo stebimi devynerius metus.

Paaiškėjo, kad vyrai yra linkę vartoti daugiau cukraus turinčių gėrimų nei moterys – jie suvartoja 90,3 ml per dieną, kai tuo tarpu moterys – 74,6 ml.

Buvo atsižvelgta ir į kitus rizikos veiksnius, tokius kaip amžius, lytis, išsilavinimas, susirgimo vėžiu istorijos giminėje, rūkymas bei fizinis aktyvumas.

Stebėjimo laikotarpiu buvo diagnozuoti 2 193 susirgimai vėžiu, iš kurių 693 susirgo krūties vėžiu, 291 – prostatos vėžiu ir 166 – kolorektaliniu vėžiu. Susirgusiųjų vidutinis amžius – 59 metai.

Vis dėlto, kaip pabrėžia tyrėjai, rezultatais negalima visiškai tikėti – susirgimus vėžiu nebūtinai lemia cukraus vartojimas. Tačiau, jų teigimu, galima daryti prielaidą, jog gaivieji gėrimai ir sultys didina susirgimo riziką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką