Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 16:17

Tyrimas parodė, kad galima sudeginti dvigubai daugiau riebalų: sportuoti prieš pusryčius ar po jų?

Vyras sportuoja
123RF.com nuotr. / Vyras sportuoja

Pradėti dieną mankšta yra protingas sprendimas. Taip pat reikėtų nepamiršti ir pusryčių. Tačiau kokia eilės tvarka reikėtų užsiimti šiomis veiklomis – pusryčiai prieš sportą ar sportas prieš pusryčius?

Produktyvumo mokytojai jums patartų sportuoti vos tik pakilus iš lovos. Sportuoti būtina, tai kodėl to neatlikus prieš einant į darbą, kai dar turite tos rytinės energijos? Be to, jūsų protui reikia apšilti – vos tik pabudus nereikėtų užsiimti protą apkraunančia veikla. Sportas, ypač anksčiau įsiminti pratimai, yra puikus būdas pradėti dieną.

Mokslininkai norėjo išsiaiškinti, kada sportas yra naudingesnis – prieš ar po pusryčių. Į tyrimą jie įtraukė 30 antsvorį turinčių vyrų. Jie buvo padalyti į tris grupes – pirmieji sportavo prieš pusryčius, antrieji – po pusryčių, o tretieji išlaikė savo tingų gyvenimo būdą. Paaiškėjo stulbinanti tiesa – tie, kurie sportavo prieš pusryčius, sudegino dvigubai daugiau riebalų nei antrosios grupės nariai. Aišku, trečiosios grupės vyrai gyveno kaip gyvenę ir svorio nenumetė.

Tie, kurie sportavo prieš pusryčius, sudegino dvigubai daugiau riebalų nei antrosios grupės nariai.

Toks skirtumas atrodo sunkiai įtikimas, tačiau mokslininkų nenustebino. Reikalas tas, kad žmogui reikia kuro. Kaip jūsų automobiliui reikia degalų, taip jums reikia maisto. Kai to maisto nėra, tenka atidaryti konservus – riebalų formos energijos saugyklas. Žemesnis insulino lygis kūnui nurodo, kad šviežio kuro nėra, todėl teks deginti riebalus. Kai žmogus pavalgo, insulino lygis kyla ir organizmas supranta, kad galima tuos konservus palikti ateičiai. Šis tyrimas įtraukė tik vyrus, todėl ateityje jį reikės pakartoti, tačiau mokslininkai spėja, kad rezultatai bus bent jau labai panašūs.

Iš tikrųjų per šešias savaites pirmosios ir antrosios grupės vyrų svoris krito maždaug tokiu pat tempu. Vėlgi, ir tai nenustebino mokslininkų. Juk tos atsargos, kurios buvo išeikvotos darant mankštą, bet kuriuo atveju buvo daugmaž atstatytos per pusryčius. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje svoris krinta apytiksliai panašiu tempu. Tačiau nemanykite, kad tai nubraukia visus sporto prieš pusryčius privalumus.

Mokslininkai nustatė, kad sportas prieš pusryčius padeda organizmui reguliuoti insulino pusiausvyrą, todėl mažėja diabeto ir širdies ligų rizika. Mokslininkai pastebėjo, kad prieš pusryčius sportavusių vyrų raumenyse padaugėjo svarbių baltymų. O antrosios grupės vyrai, kurie sportavo po pusryčių, numetė tiek pat svorio, tačiau insulino pusiausvyra jų organizmuose buvo tokia pati kaip ir trečiosios grupės dalyvių.

Taigi, tiek mokslininkai, tiek patarimai apie produktyvumą ragina sportuoti iš pat ryto. Tai jums padės išlaikyti sveikatą ir pabusti. Nereikėtų pamiršti ir to, kad sportas kelia serotonino lygį, todėl pagerės nuotaika ir lengviau kibsite į dienos darbus.

Technologijos.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:58
25:27
15:09

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką