Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ukrainietiškuose saldymuose rasta GMO

Saldumynai
Fotolia nuotr. / Saldumynai
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad po inspektorių patikrinimo neleista tiekti į Lietuvos rinką daugiau nei 7 tonų (7 320 kg) neteisingai paženklintų ukrainietiškų saldumynų dėl etiketėse nenurodytų genetiškai modifikuotų organizmų (GMO).

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai, vykdydami valstybinę importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, paėmė iš Ukrainos įvežtų saldainių ,,Dolče vita alpi” mėginius genetiškai modifikuotiems organizmams nustatyti. Šiuos saldumynus į Lietuvą importavo Kauno įmonė „Daisena“.

Ištyrus mėginius Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, saldumynų sudėtyje nustatyta daugiau kaip 0,9 proc. genetiškai modifikuotų sojų produktų, tačiau informacijos apie tai nebuvo nei saldainių ženklinimo etiketėse, nei kituose siuntą lydinčiuose dokumentuose.

,,Šiuo metu visa saldumynų siunta sulaikyta įmonės sandėliuose ir realizuoti ją bus leista tik perženklinus, t.y. nurodžius, kad produktų sudėtyje yra genetiškai modifikuotų sojų produktų. „Daisena“ įtraukta į padidintos rizikos įmonių grupę, todėl tikrinama kiekviena šio importuotojo įvežama saldumynų siunta. Sugriežtintos priemonės bus taikomos ir toliau, kol tris kartus iš eilės laboratorija patvirtins, kad visų mėginių tyrimų rezultatai atitiko reikalavimus. Šiais metais tai pirmas atvejis, kai nustatytas pažeidimas dėl nepaženklintų GMO saldumynų sudėtyje“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

Specialistės teigimu, per praėjusius 2013 m. iš importuojamų maisto produktų buvo atrinkti 133 mėginiai ištirti dėl genetinės modifikacijos (šokoladinių saldainių, šokoladų, miltinių konditerijos gaminių, sojos, kukurūzų, ryžių, bulvių, makaronų produktų, maisto papildų, vaikų maisto iš Rusijos, Indijos, JAV, Kanados, Izraelio, Turkijos ir kt.). Ištyrus mėginius, pažeidimų nustatyta nebuvo.

Pasak V.Jarošienės, vadovaujantis Europos Sąjungos ir nacionaliniais teisės aktais, informacija apie GMO ženklinimo etiketėse privalo būti pateikta, kai modifikuotų organizmų kiekis maisto produktuose viršija 0,9 proc.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką