Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 7d. 10:35

UV-C spindulių sterilizatoriai – ne tik ligoninėms, bet ir namų dezinfekcijai

Apsauga nuo koronaviruso
123RF.com nuotr. / UV-C sterilizatorių paklausa išaugo per pandemiją

Dezinfekcija ultravioletiniais spinduliais vis plačiau naudojama buityje, UV-C sterilizatorių paklausa pastebimai išaugo per pandemiją.

Papildoma apsaugos nuo užkrato priemonė

Kaip pastebi visuomenės sveikatos specialistai, pandemijos mėnesiais žmonės įprato laikytis asmens higienos rekomendacijų – kosėjimo etiketo, plauti rankas, dažnai vėdinti patalpas, sterilizuoti paviršius. Vis daugiau šeimų pasirūpina ir papildomomis definfekcijos priemonėmis, kurios padeda apsisaugoti nuo užkrato. Viena jų – UV-C šviesos sterilizatoriai, naudojami buityje.

Senai žinoma, kad tam tikras ultravioletinių spindulių spektras naikina užkratą, todėl jau daug metų UV šviesa kaip dezinfekcijos priemonė naudojama sveikatos priežiūros įstaigose, baseinuose, biuruose, kitose visuomeninės paskirties objektuose, o pastaruoju metu – ir butuose, namuose.

Pasak UAB „Ligajos technika“ pardavimų vadovo Daniel Dubrovin, klientai teiraujasi šios prekės, UV-C spindulių sterilizatorius užsako internetu. Jų galima įsigyti ir „Pigu.lt“, „Van2o.lt“, „Bausa.lt“, „Drekintuvai.lt“, „Orodievai.lt“, „Eoras.lt“, „Varlė“, „Bigbox“, „Avitela.lt” ir „Elektromarkt.lt” internetinėse parduotuvėse.

Negamina ozono, su įmontuotais judesio davikliais

Ultravioletiniams spinduliams būdingas didelis biologinis ir cheminis aktyvumas. Mažas jų kiekis skatina augimą, stiprina organizmą, naikina ligas sukeliančias bakterijas, bet dėl saugumo sterilizacija gali būti atliekama tik užtikrinus, kad patalpose nėra žmonių ar gyvūnų.

Naujos kartos buitinių UV-C sterilizatorių populiarumą D.Dubrovin kaip tik ir sieja su saugumu: jie negamina ozono ir yra su įmontuotais judesio davikliais.

„Jei davikliai sterilizacijos zonoje fiksuoja gyvą būtybę – įbėgusį vaiką ar gyvūną – UV-C lempa nustoja veikti“, – komentavo D.Dubrovin. Judesio daviklio aptikimo spindulys siekia 5 metrus.

Ne tik saugumui, bet ir patogumui tarnauja garsinis įspėjamasis signalas – prieš pradedant veikti lempai, pypsėjimas įspėja nesiartinti. Yra užraktas nuo vaikų, lempos veikimo atidėjimo laikmatis. Dezinfekcinės lempos korpusas pagamintas iš patvaraus ir išvaizdaus aliuminio, dizainas – neutralus, ji pati kompaktiška, tad tinka visiems interjerams.

VIDEO: UV-C spindulių sterilizatoriai – ne tik ligoninėms, bet ir namų dezinfekcijai

Akcentas – cheminis UV aktyvumas

UV spindulius 1801 metais atrado vokiečių fizikas Johannas Wilhelmas Ritteris (1776–1810), pastebėjęs, kad šie nematomi spinduliai patamsino sidabro chloride išmirkytą popierių greičiau negu pati violetinė spalva. Iš pradžių mokslininkas šiuos spindulius pavadino „oksiduojančiais spinduliais“, taip pabrėždamas jų cheminį aktyvumą ir atskirdamas nuo „šilumos spindulių“ (infraraudonųjų spindulių), kuriuos metais anksčiau atrado astronomas Williamas Herschelis.

Ultravioletiniai spinduliai skirstomi į 3 svarbiausias zonas: UV-A (bangos ilgis 380–315 nanometrų (nm), UV-B (315–280 nm) ir UV-C (<280 nm). Ultravioleto trumposios bangos (UV-C) visiškai sugeriamos ozono sluoksnio ir atmosferos.

Mokslininkai tiki, kad galima dar plačiau panaudoti UV

UV-C spinduliai šiuo metu naudojami medicinoje – operacinėse, karantino patalpose; farmacijos, maisto, kosmetikos pramonėje; viešbučiuose; vaikų darželiuose ir mokyklose, dienos centruose ir pan.

Mokslininkai tęsia tyrimus, kaip panaudojant žmogui nekenksmingą trumpųjų bangų UV spinduliuotę sumažinti kvėpavimo takų ligas sukeliančių virusų ir bakterijų plitimą sterilizuojant orą viešosiose erdvėse. Naujausių šios srities tyrimų išvados skelbiamos žurnale „Scientific Reports“.

Partnerio turinys
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

17:19
01:06
25:14

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką