Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 18d. 17:40

Už sukeltą salmoneliozės protrūkį – 12000 litų bauda

Klaipėdos darželis „Putinėlis“ dėl kilusios infekcijos laikinai uždarytas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdos darželis „Putinėlis“ dėl kilusios infekcijos laikinai uždarytas.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba išnagrinėjo bylą pagal Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto įstatymo pažeidimo, taikant Produktų saugos įstatyme nustatytą atsakomybę, protokolą dėl Klaipėdos lopšelio – darželio „Putinėlis“ pavojingų maisto produktų pateikimo į rinką.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai, gavę Klaipėdos visuomenės sveikatos centro pranešimą apie 2013 m. gegužės 28 d. prasidėjusį salmoneliozės protrūkį Klaipėdos lopšelyje – darželyje „Putinėlis“ atliko neeilinį patikrinimą šios įstaigos maisto tvarkymo skyriuje.

Patikrinimo metu buvo nustatyti maisto saugos ir higienos reikalavimų pažeidimai: neužtikrinamas vištų kiaušinių atsekamumas, pažeidžiamas jų laikymo temperatūrinis režimas, dalis švaraus inventoriaus laikomas šlapias, kiaušinių plovimo inventorius laikomas kartu su inventoriumi, skirtu gataviems produktams, netinkamai vykdyta savikontrolė.

Atsižvelgdama į patikrinimo metu nustatytus neatitikimus produktų saugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimams Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba priėmė sprendimą sustabdyti Klaipėdos lopšelio-darželio ,,Putinėlis“ maisto paruošimo skyriaus maisto tvarkymą ir surašė Protokolą, kurį kartu su patikrinimo medžiaga perdavė Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistams išanalizavus protrūkio priežastis buvo nustatyta, kad 38 asmenų (28 vaikų ir 10 darbuotojų) susirgimų priežastimi buvo lopšelio-darželio maisto paruošimo skyriuje paruoštas salmonelėmis užterštas maistas. Salmonelės buvo nustatytos vištų kiaušinių, kiaulienos mentės ir kibiro, kuriame buvo laikoma omleto masė, mėginiuose.

Atliekant tyrimą taip pat nustatyta, kad naudotus maistui gaminti salmonelėmis užkrėstus vištų kiaušinius patiekusi įmonė šiuos produktus įsigijo iš Lenkijos, pažymėtus kiaušinių pakavimo įmonės Agronex Fermy Drobiu Sp.z o.o.ženklu. Lenkijos kompetentinga institucija informavo, kad minėtos įmonės veterinarinio patvirtinimo numeris panaikintas ir veiklos ji nevykdė nuo 2012 m. rugsėjo 28 d. Atsižvelgiant į tai, produktus pateikusiai Lietuvos įmonei uždrausta priimti kiaušinius iš neturinčių veterinarinio patvirtinimo įmonių bei nurodyta kiaušinius surinkti iš rinkos ir saugiai juos sunaikinti.

Išnagrinėjusi bylą Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba už Maisto įstatymo pažeidimus Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Putinėlis“ skyrė 12000 litų baudą.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką