Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 25d. 15:46

Vaikų širdelėms dovana – nauja įranga už 350 tūkst. litų

Širdelės
Fotolia nuotr. / Širdelės

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose vaikų širdelių diagnostikai, gydymui ir monitoravimui pradėta naudoti nauja, moderni medicininė įranga – echoskopas, skirtas kraujagyslių punkcijoms bei pilvo ar galvos smegenų echoskopavimui, pagalbinio kvėpavimo aparatas, reikalingas tuomet, kai pacientas atjungiamas nuo dirbtinio kvėpavimo aparato ir bevielė nuotolinio stebėjimo įranga – telemonitoringas, reikalingas tiems pacientams, kurie po operacijų iš reanimacijos būna iškeliami į skyrių, tačiau jų stebėjimas kiaurą parą privalo būti intensyvus ir nenutrūkstantis.

Įrangos įsigijimui 350 tūkst. litų paramą skyrė telekomunikacijų bendrovė „Tele2“.

„Dovanas visada yra malonu gauti, o kai jos dar yra skirtos kilniam tikslui – mūsų mažųjų pacientų gyvybių gelbėjimui, tai tampa neįkainuojama“, – teigė Santariškių klinikų generalinis direktorius prof. Aleksandras Laucevičius.

„Tele2“ paramą Širdies chirurgijos centro vaikų anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriui jau skyrė 2008 m. – už 300 tūkst. litų buvo nupirkta specialios mažųjų pacientų gydymui skirtos reanimacijos įrangos. Tai buvo pirmasis gautas tokios įrangos kompleksas, nuo jo, kaip teigia patys medikai,  prasidėjo modernaus anesteziologijos-reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus kūrimas. Šiuo metu šiame skyriuje jau įrengtos 6 intensyvios terapijos vietos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką