15min be reklamos
2022 01 03, 11:04

Vaistininkai pataria, kaip išvengti traumų paslydus ir ką daryti susižeidus

Pastarosiomis dienomis į vaistines plūsta pacientai, kurie dėl pasikeitusių oro sąlygų patyrė traumas. Vaistininkai sako, kad Lietuvos gyventojai skundžiasi sumušimais, patempimais, ypač nukenčia senjorai. Šiomis dienomis reikėtų būti ypač atsargiems, jei įmanoma, vengti eiti į lauką, nes kai kurios traumos gali baigtis ir labai rimtai.
Slidus šaligatvis
Slidus šaligatvis / 123RF.com nuotr.

„Šiomis dienomis lauke šlapia ir slidu, todėl kur kas daugiau žmonių paslysta ir susižeidžia: susitrenkia galūnes, patempia raiščius, o kartais dėl kritimo patiria ir kaulų lūžius. Vaistinėse smarkiai padaugėjo pacientų, kurie susitraumavę pas mus ateina pasikonsultuoti“, – „Camelia“ pranešime žiniasklaidai sako vaistinės vaistininkas Arnas Janušauskas.

Jei esate priversti šiomis dienomis eiti į lauką, būtina pasirūpinti tinkama neslidžia avalyne, vaikščioti reikėtų neskubant, atsargiai, pasiramstyti į stabilias atramas. Geriau nenešti sunkių nešulių.

„Labai dažna ir pavojinga trauma – alkūnių sumušimai ir lūžiai, tad krisdami stenkitės svirti į priekį, o ne atgal. Krisdami atgal taip pat rizikuojate sutrenkti galvą, o tokia trauma ypač pavojinga“, – pabrėžia vaistininkas.

Vaistininkai ragina ir prašo paslydusiems padėti atsikelti, jei reikia, iškviesti medikus.

Patyrus nedidelius sužeidimus, vaistininkai rekomenduoja kaip galima greičiau sumuštą vietą atšaldyti ledu. Skausmui malšinti taip pat tinka šaldantys tepalai.

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką