Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 13d. 17:37

Venų išsiplėtimas: mazgeliai didina pavojingų krešulių susidarymo riziką

Kojų venos
123RF.com nuotr. / Kojų venos

Vasarą dažniau pastebimos išsiplėtusios poodinės kojų venos. Pasak gydytojo kraujagyslių chirurgo dr. Vaidoto Zabulio, chirurginis gydymas rekomenduojamas vėsesniu metų laiku. Tačiau taikant inovatyvų išsiplėtusių venų gydymo metodą klijais, šias problemas spręsti galima ištisus metus.

Ant kojų vizualiai pastebimi venų pokyčiai svarbūs ne tik dėl kosmetinės reikšmės. Susiformavę venų mazgeliai didina krešulių susidarymo riziką, o užleistos ligos atvejais kyla ir trofinių opų grėsmė, rašoma pranešime žiniasklaidai. Todėl gydymas rekomenduojamas nelaukiant ligos komplikacijų.

Gydymas ištisus metus

Išsiplėtusioms venoms gydyti iki šiol taikomas chirurginis gydymas rekomenduojamas vėsesniu metų laiku. Vasarą, kai dėl karščio padidėja papildomų komplikacijų rizika, chirurginis gydymas nerekomenduojamas. Tačiau atsiradus naujiems gydymo metodams, pacientams procedūros gali būti atliekamos visais metų laikais.

„Visa chirurgija, taip pat ir išsiplėtusių venų gydymas, eina minimalizmo link. Taip mažiau traumuojami audiniai, ligonis greičiau sveiksta po operacijos ir taip pasiekiamas geresnis kosmetinis efektas. Palyginus su kitais mažai invaziniais gydymo būdais, venų išsiplėtimo gydymas bioklijais yra dar labiau tausojantis metodas, sukeliantis mažesnį diskomfortą po operacijos ir pasižymintis gerais rezultatais“, – sako Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Kraujagyslių ligų centro gydytojo kraujagyslių chirurgas dr. V.Zabulis.

Vida Press nuotr./Moteris masažuoja kojas
Vida Press nuotr./Moteris masažuoja kojas

Kaip atpažinti, kad tai – jau problema?

Pirmieji ligos požymiai, pasak gydytojo, pasireiškia kojų sunkumu vakarais, tinimu. Kadangi kojų grožis ypač aktualus moterims, šias problemas jos linkusios spręsti nelaukdamos, kol situacija pablogės. Tačiau ligos atvejų pasitaiko ir tarp vyrų, nes neretai venų išsiplėtimą lemia genai.

„Ligos atsiradimui didelę reikšmę turi genetika. Taip pat nustatyta, kad venų išsiplėtimas dažniau pasireiškia turintiems viršsvorį, dirbantiems stovimą, sėdimą ar fiziškai sunkesnį darbą bei gimdžiusioms moterims.

Venų plėtimąsi taip pat skatina ir karštis, todėl mėgautis pirtimis ir karštomis voniomis rekomenduojama su saiku. Kaip įprastai, geresnius gydymo rezultatus pasiekti galima ankstyvesnėse ligos stadijose, ypač kai kalbama apie kosmetinius pakitimus“, – komentuoja gydytojas.

Mažiau skausmingas ir greitesnis gydymas

Kiekvienu atveju svarbu nustatyti tikslią venų išsiplėtimo priežastį, nes ja gali tapti ir iš prigimties silpni venų vožtuvai. Tokiu atveju išsiplėtimas su laiku gali atsikartoti kitose kojos vietose. Todėl dar prieš gydymą reikalinga tiksli diagnostika, kad parinktos gydymo priemonės būtų efektyvios.

„Gydymas parenkamas priklausomai nuo ligos stadijos. Nuo to priklauso ir pooperacinis laikotarpis. Ar jis bus ilgesnis, ar skausmingesnis – priklausys nuo to, kiek pažengusi liga. Gydymas bioklijais šiuo metu yra vienas pažangiausių ir mažiausiai skausmingų gydymo metodų, nes jam praktiškai nereikalingas nuskausminimas.

Išsiplėtusi vena užakinama bioklijais, todėl nereikalinga vietinė nejautra, kuri taikoma lazerinių operacijų metų – taip nelieka diskomforto, kurį pacientas jaučia leidžiant vaistus“, – gydymą komentuoja specialistas.

Kaip teigia gydytojas, venų išsiplėtimo gydymas klijais dėl mažesnio operacijos traumatiškumo galimas ir vasarą: „Šis gydymas pasižymi lengvesniu pooperaciniu laikotarpiu, nes po jo nebereikia dėvėti elastinės kojinės, kuri gydant kitais metodais yra būtina. Tai leidžia pacientui greičiau atgauti darbingumą ir grįžti prie įprastinės veiklos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką