Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 26, 10:14

Venų varikozę gydys superlazeriu

Šaltasis metų laikas – tinkamiausias kojų venų ligoms gydyti. Tačiau dar geresnė žinia, kad Lietuvoje, Baltijos ir Amerikos klinikoje, venų problemoms spręsti jau naudojamas inovatyviausias– III kartos lazeris, kurio naudojamas šviesolaidis yra daugiažiedis (cilindrinis). Įrodyta, kad jis yra dar efektyvesnis net už dvigubo žiedo lazerį, kurio gydymo rezultatai iki šiol buvo laikomi pačiais efektyviausiais.
Chirurgas ruošiasi venų varikozės operacijai
Chirurgas ruošiasi venų varikozės operacijai / 123RF.com nuotr.

Kraujagyslių chirurgas Arūnas Grinkevičius džiaugiasi galėdamas gydyti naujuoju lazeriu ir pabrėžia, kad naujos kartos šviesolaidis taip pat turi ir naujausios kartos lazerinio spindulio bangą, kuri dar švelniau veikia į aplinkinius audinius ir sukelia dar mažiau pooperacinių nemalonių pojūčių pacientams bei ženkliai sumažina galimų komplikacijų ir šalutinių poveikių tikimybę.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arūnas Grinkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arūnas Grinkevičius

Kaip paprastai paaiškino gydytojas chirurgas, daugiažiedžio ar cilindriniu vadinamo lazerio išskirtinumas yra tai, kad jis turi ne vieną ar du žiedus, kaip II kartos lazeriai, o daug žiedų: „Tokio lazerio šviesa išspinduliuojama padalijus per daugybę žiedų ir dėl to kraujagyslė uždaroma švelniau, su mažesniu energijos panaudojimu, minimaliai invazyviai. Gydymas lazeriu nebereikalauja narkozės, taigi, žmogus daug geriau jaučiasi ir greičiau gyja po operacijos“.

Aktualu kas antrai moteriai ir kas trečiam vyrui

Venų varikozė yra labai paplitusi ir aktuali problema. Kaip priminė gydytojas A.Grinkevičius, šią venų ligą, vienokio ar kitokio laipsnio, turi kas antra-trečia moteris ir kas trečias-ketvirtas vyras. Venų varikozė yra paveldima liga, tačiau jos riziką didina sėdimas darbas ir mažėjantis žmonių fizinis aktyvumas.

„Liga išsiskiria tuo, kad nesustoja, nuolat progresuoja, todėl kuo anksčiau žmogus kreipiasi, tuo gydymas efektyvesnis, mažiau skausmingas, žmogus greičiau sveiksta“, – pabrėžė gyd.A.Grinkevičius.

Šiandien ,,auksiniu standartu“ venų diagnostikoje yra echoskopija arba duplex skenavimas, kurio metu nustatoma ligos stadija, pobūdis ir gydymo galimybės. Gydymo ,,auksinis standartas“ – lazerinis gydymo metodas, kuris, kaip įrodyta, leidžia žmogui lengviau, greičiau sveikti, sukelia mažiau komplikacijų yra mažiau skausmingas ir labai efektingas“, – vardijo kraujagyslių chirurgas.

Kuo lazeriai skiriasi vieni nuo kitų?

Apžvelgdamas lazerinio gydymo istoriją, gydytojas prisiminė I kartos lazerius, Lietuvoje pasirodžiusius apie 2000-uosius metus. Nuo dabartinių, daug modernesnių jie skyrėsi tuo, kad veikė ne į pačią veną, o į joje esantį kraują . „Iki šiol kai kuriose gydymo įstaigose naudojami tokie lazeriai. Tačiau viskas progresavo, todėl buvo pradėti naudoti II kartos lazeriai, kurių šviesos banga veikia į kraujagyslės sienelę, ją apšviečiant ir uždarant. Chirurginio venų gydymo principas toks ir yra – uždaryti kraujagyslės sienelę arba ją pašalinti“, – prisimindamas ne tik lazerius, bet ir venų varikozės gydymą paprastu chirurginiu būdu, pasakojo gyd. A.Grinkevičius.

Pasak jo, pirmasis venų varikozės gydymo metodas apsiribojo kraujagyslės mechaniniu pašalinimu operacijos metu. Ir nors šis gydymo būdas ir šiandien kartais pasirenkamas kaip išeitis, pacientui jis skausmingas, grubus, kraujingas, susijęs su komplikacijomis. Ieškant kuo mažiau invazyvių ir kuo labiau tausojančių gydymo metodų, vieno, vėliau dvigubo žiedo lazerius galop efektyvumu pralenkė III kartos daugiažiedis lazeris.

123RF.com nuotr./Operacija
123RF.com nuotr./Operacija

Išgydo 9 iš 10, bet įspėja nedelsti

Lazerinį gydymo metodą A.Grinkevičius vadina saugiausiu dėl to, kad šiuo būdu mažiausiai traumuojami audiniai: „III kartos lazeris pats iš savęs ,,nedegina“, netraumuoja audinių, veikia švelniai ir efektyviai, be to, gydant juo venų varikozę mes nenaudojame narkozės, kuri gali turėti savo šalutinių reiškinių ir rizikų“.

Kaip pabrėžė gydytojas, lazeriniu venų varikozės gydymo metodu galima išgydyti 9 iš 10 pacientų, sergančių venų liga. Tačiau svarbus faktorius – ligos stadija. Pasak A.Grinkevičiaus, kartais gal geriau pas gydytoją ateiti be reikalo, negu pavėluotai. Jeigu šeimoje yra sergančių venų varikoze, rizika sirgti išauga. Kuo anksčiau kreipiamasi pagalbos, tuo gydymas lengvesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką