Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 16d. 19:02

Vėžys vyrą atėmė per 1,5 mėnesio: paskolos naštos slegiamai trijų mergaičių mamai reikalinga parama

Alvijos ir Arūno Žemaitaičių šeima
Asmeninio albumo nuotr. / Alvijos ir Arūno Žemaitaičių šeima

Dar prieš du mėnesius Alvijos ir Arūno Žemaitaičių šeima džiaugėsi darnia šeimynine laime. Niekas nesitikėjo, kad vyrą kamuojantis „nekaltas“ kosulys – pragaištingos ligos pranašas. Šiandien tris mažylius prie savęs glaudžianti Alvija priversta atsisveikinti su mylimuoju – vėžys Arūną pasiglemžė per 1,5 mėnesio. Moteris liko viena, be pajamų – su trim mažamečiais vaikais ir paskolos našta.

„Paremkime Alvijos ir Arūno šeimą! Gegužės 13 dieną amžinybėn iškeliavo 42-ejų metų kybartietis, aktorius, pedagogas, trijų dukrelių tėvas ir mylintis vyras Arūnas Žemaitaitis. Prieš pusantro mėnesio jam buvo diagnozuotas vėžys. Buvo pradėtas gydymas, tačiau liga pasirodė stipresnė už gydytojų ir Arūno pastangas. Jo gyvybė užgeso Kauno klinikų reanimacijoje Kristaus Dangun žengimo vakarą.

Žmona Alvija liko viena su trimis dukromis – 1,5 metų, 8 ir 9 metų mergaitėmis. Šeima yra paėmusi paskolą, už kurią pasistatė namą Drąseikių kaime, Kauno rajone. Arūnas pastaruoju metu buvo vienintelis šeimos maitintojas.

Žmona Alvija liko viena su trimis dukromis – 1,5 metų, 8 ir 9 metų mergaitėmis. Šeima yra paėmusi paskolą, už kurią pasistatė namą Drąseikių kaime, Kauno rajone.

Arūnas pastaruoju metu buvo vienintelis šeimos maitintojas. Alvija neturi darbo, į kurį galėtų grįžti po motinystės atostogų. Todėl kviečiame sunkią akimirką paremti šeimą ir maldomis, ir aukomis“, – toks kreipimasis į visuomenę gegužės 14 dieną buvo išplatintas „Dievo Motinos Komandos“ „Facebook“ grupėje.

Auką kviečiama pervesti į labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ sąskaitą LT437300010109032714 („Swedbank“), paskirtyje būtinai nurodant „Arūno šeimai“. Taip pinigai pasieks būtent Alviją ir mergaites.

Surinkta per 5 tūkst. eurų

Anksčiau buvo skelbta asmeninė Alvijos sąskaita, tačiau, pervedus pinigus į ją, Alvijai atsirado prievolė sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį. VMI sutiko, kad iki šiol į asmeninę sąskaitą pervesti pinigai nebūtų apmokestinti, tačiau toliau patarė rinkti aukas per fondą.

„Šeimos ir visų Arūno bičiulių vardu dėkojame už jūsų paramą ir suteiktą viltį. Tik būdami kartu galime pakelti tokius sunkius išbandymus. Te Dievas apglėbia Arūną, Alviją ir jų dukreles bei šimteriopai atlygina jų geradariams“, – rašoma krikščioniško judėjimo, vienijančio tikinčias šeimas, pranešime.

Per parą į fondo sąskaitą buvo surinkta apie 5 tūkst. eurų. Į paramos šauksmą atsiliepė net ir žinomi Lietuvos žmonės, ėmę dalintis „Dievo Motinos Komandos“ pranešimu.

Pagerbė ir Arūno darbovietė

Savąjį pranešimą „Facebook“ išplatino ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) „Rasos“ gimnazija, kurioje mokytojavo a.a. A.Žemaitaitis. Pranešimas pradėtas mylimiausio Arūno poeto, kurį jis dažnai skaitydavo mokiniams, Vytauto Mačernio žodžiais: „Gyvenimas daug atima, bet dar daugiau jis duoda. Gyvenimas naktis, bet jos skliautai žvaigždėti.“

Pasak gimnazijos atstovų, velionis buvo visų labai mylimas ir gerbiamas meno vadovas, renginių režisierius, dramos būrelio vadovas, tikybos mokytojas.

„Kybartuose krikščioniškas vertybes puoselėjančioje šeimoje prasidėjo prasminga Arūno būties kelionė. Gyvenimo būdą, polinkį į meną, jautrumą jis paveldėjo iš mamos, išvaizdą – iš tėvo.

Arūnas buvo charizmatiškas, optimistas, nepaprastai nuoširdus. Prisimindamas vaikystę, pasakojo, kad augo daugiabutyje, tačiau seneliai turėjo namą, kuriame Arūnas mėgdavo lankytis, nes senelis buvo didžiausias autoritetas, kuris visą gyvenimą išliko nuoširdus, viską pasiekė savo darbu, turėjo tvirtą nuomonę ir, nors nebuvo baigęs aukštojo mokslo, žmonės klausdavo jo patarimų“, – skelbiama gimnazijos pranešime.

Arūnas prastai jautėsi keletą mėnesių, jį kamuodavo kosulys, kuris iš pradžių neatrodė toks pavojingas. Galiausiai buvo aptikti keli augliai.

Jame taip pat teigiama, kad dvylikametis Arūnas Kybartuose pradėjo lankyti parapijos jaunimo centrą, kuriame dirbusios vienuolės seserys Bernadeta Mališkaitė bei Onutė Šarakauskaitė kasmet rengdavo kalėdinius spektaklius, kuriuose jis vaidindavo.

Paskatintas režisierės Nijolės Šemiolkinos, Arūnas pasirinko aktorystės studijas. 1998 metais baigė KVAD aukštesniąją aktorinio meno mokyklą. Vienu metu teko mokytis menotyros kursą bei specialybės dalykus: ryte – paskaitos VDU, o vakare – specialybės dalykų studijavimas Kauno aktorinio meno mokykloje prie Kauno valstybinio dramos teatro.

Dirbo ne viename teatre

Arūnas dirbo su tokiais pedagogais kaip Gytis Padegimas, Leonardas Zelčius ir Algimantas Masiulis. 2011 metais jis įgijo KTU Socialinių mokslų fakultete mokytojo kvalifikaciją, studijavo VDU teologiją. Dirbo Kauno valstybiniame dramos teatre, Kauno mažajame teatre, vedė įvairius Kauno miesto ir respublikos renginius.

Arūnas daug metų organizavo ir dalyvavo įvairiose jaunimo stovyklose, ne kartą yra dirbęs vaikų psichologinėse pagalbos linijose. Dirbdamas teatre, yra sakęs: „Dažnai trūksta paprasto žmogiškumo, visi kažkuo dangstomės. Turi būti be kaukės, nes žiūrovai supras, kada tu vaidindamas esi nuoširdus, o kada tik atlieki pareigą.

Man labai svarbus tiesos jausmas – negaliu jaustis gerai, jei kam nors pameluoju. Tada prarandu kūrybiškumą, atsiranda įvairių baimių, jaučiuosi silpnas. Tiek darbe, tiek šeimoje labai svarbu pasitikėjimas.“

2000 metų rugpjūčio 24 dieną A.Žemaitaitis pradėjo dirbti VDU „Rasos“ gimnazijoje.

Svarbiausia – šeima

Arūno svarbiausias ir gražiausias rūpestis, anot VDU „Rasos“ gimnazijos atstovų, – šeima: buvo mylintis vyras ir puikus trijų dukrelių – Urtės (9 m.), Elzės (8 m.) ir Grėtės (1,5 m.) – tėvas.

„Arūnas skubėjo gyventi, skubėjo save išdalinti, perduoti savo begalinę meilę šeimai, savo dukrytėms, mokiniams, kolegoms, visiems sutiktiems žmonėms. Šalia Arūno buvo gera, šilta, jauku, jam galėjai viską išsipasakoti – visada būdavai išgirstas. Atrodė, tarsi kiekvienam jis turi laiko, visiems visada padėdavo. Iš Arūno sklido šviesa, kurią galima nusakyti Mačernio žodžiais: „Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, mes nemokame sau kelio nušviest. Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą.“

Arūnas paliko daug savo gyvenimo ir kūrybos priesakų, kurie svarbūs mums nerimastingoje, sudėtingoje ir klaidžioje kasdienybėje. Jis niekada nepamiršo gimtųjų Kybartų. Yra sakęs, kad Kybartus galįs lyginti su didžiaisiais miestais: čia kirtosi Europos geležinkeliai, kurie buvo tarsi tiltas, jungiantis Europą su Rusija, tačiau šio miesto žmonės paprasti ir nuoširdūs. Arūną ir palydėsime į paskutinę kelionę iš jo gimtinės“, – teigiama VDU „Rasos“ gimnazijos pranešime.

Pasak A. ir A. Žemaitaičių šeimos draugės Sigitos Lanauskienės, besirūpinančios paramos surinkimu, Arūnas prastai jautėsi keletą mėnesių, jį kamuodavo kosulys, kuris iš pradžių neatrodė toks pavojingas. Galiausiai buvo aptikti keli augliai. Prieš keletą savaičių atrodė, kad gydymas kiek padėjo – pranešta, kad vienas auglys išnyko, o antras ėmė mažėti.

Tačiau viskas vėl pasisuko blogąja linkme.

Gimnazijos, kurioje jis dirbo, bendruomenė pradėjo vienytis ir kaupti paramą šeimai vos Arūnui susirgus. Vienai su trimis mažylėmis likusiai Arūno žmonai išties sunku – slegia paskola, o ir tėvai vos galą su galu suduria. Pasak artimųjų, Žemaitaičių šeima gyveno „nuo algos iki algos“.

A.Žemaitaičio laidotuvės įvyko gegužės 16 dieną Kybartuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Kultūra

Detektyvo „Spėk, kas?“ autorius Ch.McGeorge’as: „Jaučiausi, lyg kurčiau choreografiją“

Naujienos

Gazas

Kokia Lietuvoje važinėjančių automobilių metinė rida?

Aktualu

ES lyderiai susitarė dėl vieningos pozicijos Irano branduolinės programos klausimu

Kultūra

Bus renkamas Rusų dramos teatro vadovas

24sek

K.Durantas dominavo, bet „Rockets“ nubloškė „Warriors“ ir išlygino seriją

Aktualu

Norvegijoje siautėja lietuvių grupuotė, nusitaikiusi į BMW automobilius

Aktualu

Premjeras apie prezidentės užuominas R.Karbauskiui: tarp verslo ir politikos negali būti nieko bendro

Vardai

Princo Harry buvusios merginos: kam ir kodėl nepavyko tapti princese?

Maistas

Nuo ūkio iki stalo: kodėl patiekti šviežią lietuvišką produktą restoranams – tikras iššūkis?

24sek

„Žalgirio“ medžioklės laukas Belgrade – tvirtovė, menanti ir Lietuvos triumfą, ir nuoskaudas

Verslas

Plungė atsikirto: lietaus nuotekas surenkanti bendrovė meluoja ir teikia nepagrįstus reikalavimus

Aktualu

Juodkalnijos diplomatijos vadovas: „Jei dėmesio Vakarų Balkanams neskirs Europa, vakuumą užpildys rusai“

Mokslas.IT

Yanny ar Laurel? Kaip garso įrašas suskaldė internautus

Teisingumo herojai Aktualu

Teismo psichologės kabinete vaikai išsipasakoja skaudžiausias savo patirtis

24sek

Milano lietuviai žengė į Italijos pirmenybių pusfinalį

Sportas

Lietuvos rankinio čempionate – aštuntasis Klaipėdos „Dragūno“ triumfas

Absurdiška, bet per savaitę, viešint Portugalijoje, „Ryanair“ taip ir nesugebėjo išspręsti problemos. Martinas jautėsi lyg netekęs kojos. Buvo labai apribotas jo judėjimas, jis rizikavo susižeisti, laimei, taip nenutiko. Ši problema kiek apkartino smagius kelionės įspūdžius. Gal rytoj pagaliau bus toji diena, kai vis dėlto problema bus išspręsta? 
Aktualu

Lietuvis Portugalijoje jautėsi tarsi netekęs kojos – „Ryanair“ savaitę nesugebėjo išspręsti problemos dėl sulūžusio vežimėlio

Aktualu

K.Mažeika ragina Vilniaus savivaldybę kompensuoti šiukšlių krizės nuostolius

Gyvenimas

Būdas įveikti nemigą – sunki antklodė

Pasaulis kišenėje

Ir keiksmažodžio, ir palaimos sinonimas hostelis: kaip išsirinkti tinkamą?

Deuce

Emocijų kupiname mače Fabio Fognini nugalėjo Dominicą Thiemą

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką