Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 3d. 19:31

Vikas Vikutauskas: Mane „užknisa“ tos kaukės

Vaikinas su kauke
Thom Bradley nuotr./ Unsplash nuotr. / Vaikinas su kauke

Mane labai „užknisa“ tos kaukės. Nepatogu, nuspaudžia veidą, rasoja akiniai nuo jų, „užknisa“ dėtis, po to nusiimti dezinfekavus rankas. Mane labai „užknisa“ ribojimai. Nemėgstu baimės ir panikos, kurią neretai palaisto žibalu „clickbaitinių“ antraščių autoriai, ir norėčiau, kad viskas kuo greičiau baigtųsi.

Tačiau yra dalykų, kurių nemėgstu gerokai labiau nei tų kaukių ir mūsų atsakingų asmenų priimtų sprendimų. Tai yra visi vietiniai patvorių ekspertai, savamoksliai epidemiologai bei ne visada vidurinę baigę jutubo magistrai bei doktorantai.

„Kaukės sumažina deguonį“, „kaukę kai dėvi, tai tada pats save nuodiji savo iškvepiamu anglies dvideginiu“, „kai tu tepi rankas dezinfekciniu skysčiu, tai tu nuvalai natūralią apsaugą“, „mano konstitucinė teisė yra nedėvėti tų skudurų ant veido!“ Tokie ir kitokie pasisakymai kaip mat pražydo komentaruose. Jau buvo prieš tai, bet dabar atrodo, tarsi užsidėti tą medžiagos gabalą sau ant veido, kad nesitaškytum per pusantro metro mikroskopiniais seilių bei snarglių aerozoliais, yra kažkoks nusikaltimas žmoniškumui.

Chirurgas, kai operuoja apendicitą, tai būna su chirurgine kauke ne tam, kad gražiai atrodytų, ir ne tam, kad neužsikrėstų virusais.

Chirurgas, kai operuoja apendicitą, tai būna su chirurgine kauke ne tam, kad gražiai atrodytų, ir ne tam, kad neužsikrėstų virusais. Jis yra su kauke tam, kad neprispjaudytų netyčia į prapjautą pilvą savo seilių ir taip nesukeltų sepsio. Jis yra su kauke todėl, kad mokėsi medicinos ne vienus metus ir žino, kad tos kaukės šiuo atveju yra labai efektyvios, todėl jie visi operuodami dėvi kaukes jau daugiau nei šimtą metų.

Tai jei kaukės padeda operacinėje, kas nutinka, kad jos jau staiga nepadėtų sulėtinti oro lašeliniu būdu plintančio viruso sklidimą uždarose vietose, tokiose kaip autobusai bei troleibusai? Kaukių efektyvumas stabdant panašių susirgimų plitimą yra įrodytas, tai akivaizdu. Taip, tai nėra šimtaprocentė apsauga, tačiau visgi efektyvi apsauga. Vien jau tai, kad su kauke mažiau nejučiomis čiupinėji savo veidą, yra šiokia tokia apsauga.

Jau tai, kad plauni rankas su paprasčiausiu elementariu muilu už 60 centų, yra viena puikiausių kada nors sukurtų apsaugų nuo visos puokštės susirgimų bei infekcijų. Pačiu paprasčiausiu, pigiausiu muilu kruopščiai patrynęs savo letenas tu ten įvykdai neįsivaizduojamos gausybės virusų bei bakterijų genocidą, nes ryškiai šarminis muilo pH juos tiesiog sudrasko į gabalus ir ištirpina į atskiras sudedamąsias dalis.

Taip, taip, su vakcina visus sučipuos ir žinos, kur vaikštai bei kur būni.

Po to randa va nuorodą į rusišką kažkokį ufologijos puslapį, kuriame pasirodo, kad visa ta pasaulinė panika yra dirbtinai sukelta, kad galėtų prakišti vakciną ir mus visus sučipuoti. Taip, taip, su vakcina visus sučipuos ir žinos, kur vaikštai bei kur būni. Tarsi dabar didžiosios korporacijos nežino, kur vaikštai, kiek laiko būni ir kokio dydžio batus avi. Tarsi tų duomenų negalima susirinkti kitokiais būdais ir dėl to reikėtų daryti kažkokį juokingą sąmokslą. Ir tas vėl kiek juokinga.

Nes vakcina kažkuriuo metu atsiras ir bus rekomenduojama ja skiepytis. Įgytas didžiosios populiacijos dalies imunitetas yra vienintelis būdas visiškai sustabdyti pandemiją, tačiau jau dabar aišku, kokios reakcijos raginimas skiepytis sulauks ufologų, supermamų bei iliuminatų sąmokslo puslapiuose. Rėks ir barstytis galvas pelenais, kris kryžium prieš šiuolaikinės medicinos laimėjimus bei gąsdins autizmu bei 5G bokštais. Bet šitas bus kiek vėliau.

Dabar dar reikia pakovoti prieš kaukes viešose vietose ir rankų plovimą. Pasimėtyti reikia internete rastais rusų trolių sulipdytais straipsniais apie tai, kad nėra jokios ligos. Pasidalinti tuo vaizdo įrašu, kur taksistas klausia, „ar pažįstate bent vieną sergantį“, ir įmesti savo bičiuliams į komentarus kokio homeopatiją reklamuojančio šlamšto skrajutę, kurioje raktas į sėkmę – tai imuniteto stiprinimas cukraus žirneliais, kurie buvo viename kambaryje su žąsies kepenėlėmis.

O aš dėsiuos tą užknisančią kaukę ir toliau dezinfekuosiu rankas. Man ne gėda ir nėra labai sunku. Aš nenoriu, kad vėl viskas užsidarytų ir nenoriu vėl sirgti, kai beveik po mėnesio, praleisto namie, reikėdavo tris kartus sustoti pailsėti lipant į trečią aukštą. Aš noriu, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų ir nereikėtų skaityti apie užsikimšusias mūsų ligonines ir eiles prie plaučių ventiliavimo aparatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:56
00:45
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką