Dabar populiaru
VVSB
Publikuota: 2018 kovo 27d. 17:03

Vilniuje – nemokami šiaurietiško ėjimo žygiai senjorams

Šiaurietiškas ėjimas
„Fotolia“ nuotr. / Šiaurietiškas ėjimas

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, kas ketvirtas Lietuvoje gyvenantis žmogus yra sulaukęs 60 metų amžiaus. Visuomenės senėjimas yra viena iš svarbiausių XXI-ojo amžiaus problemų. Dėl tos priežasties, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia, kad iki 2020-ųjų metų visi žmonės virš 65-erių metų turėtų galimybę sveikai gyventi ir aktyviai dalyvauti bendruomenės veikloje.Siekiant minėto tikslo Vilniaus visuomenės sveikatos biuras organizuoja nemokamus užsiėmimus senjorams. Viena iš veiklų – šiaurietiško ėjimo žygiai.

Šiaurietiškasis ėjimas – dar žinomas kaip ėjimas su lazdomis, fizinis užsiėmimas, kurio pagrindas – vaikščiojimas su panašiomis į slidininkų lazdomis. Labai paprasta, tačiau itin efektyvi sveikatingumo priemonė, tinkanti visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams.

Dėl teigiamo poveikio žmogaus sveikatai šiaurietiškas ėjimas itin populiarus kaimyninėse šalyse. Šiaurietiško ėjimo privalumai:

 • stiprina raumenis, pramankština sąnarius, raiščius daro elastingesnius,
 • stiprina kaulus, mažina osteoporozės tikimybę;
 • gerina širdies darbą;
 • padeda įveikti nugaros skausmus;
 • padeda kovoti su antsvoriu;
 • gerina nervų bei imuninę sistemą;
 • padeda kraujotakos ir kvėpavimo sistemai, gerina plaučių savybę pasisavinti deguonį,
 • stiptina širdies raumenį, mažina kraujospūdį, širdies infarkto ir krešulių susidarymo galimybę bei mažina „blogojo“ cholesterolio kiekį kraujyje;
 • reguliuoja žarnyno veiklą;
 • mažina stresą,
 • gerina miegą, susikaupimo ir pastabumo savybes.

Šiaurietiškasis ėjimas yra veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo, Parkinsono ir Alzheimerio ligas, osteoporozę. Jis taip pat puikiai tinka vyresnio amžiaus bei antsvorio turintiems žmonėms. Kaip bendro fizinio pasiruošimo ar reabilitacijos po traumų priemonė dažnai taikomas ir sporte.

Užsiėmimai vyks ketvirtadieniais:

balandžio mėn. 5, 19, 26 dienomis;

gegužės mėn. 3, 10, 17, 24, 31 dienomis;

birželio mėn. 7, 14 dienomis.

Užsiėmimų laikas: 17:00 – 18:30 val.

Susitikimo vieta – šalia Vilniaus kultūros, pramogų ir sporto rūmų (Žirmūnų g. 1E). Šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus veda Irena Gudiškienė.

Prieš užsiėmimą pasirūpinkite patogia, nuo oro priklausančia apranga, vandens buteliuku. Esant blogam orui, šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimai nevyks (informaciją tikrinkite Vilniaus visuomenės sveikatos biuro internetiniame puslapyje.

Nepamirškite šiaurietiškojo ėjimo lazdų, o jeigu jų neturite – visuomet jas paskolinsime. Dalyvavimas užsiėmimuose – nemokamas. Dalyvių registracija atliekama vietoje, užsiėmimo metu.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus visuomenės sveikatos biuro užsakymą. Turinys apmokėtas.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką